Saç Dökülmesi İçin Steroid İğnesi??

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Body06 tarafından 11 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar ,

Konuyu açmadan önce biraz araştırma yaptım fakat sağlıklı bir sonuca ulaşamadım.

Yaklaşık 1 yılı aşkın süredir saç dökülmesi için dermatoluğa gidiyorum. Bana bunun hakkında ilaçlar verdi. Bu ilaçların faydasını görmeye başladım.

Sorum şu ki ; en son gittiğimde doktor saç derime Steroid İğnesi vurmak istedi , bende vurdurmadım . Malum , Steroidin yan etkilerini hepmizi biliyoruz ve bu sitede de zaten ayrıntılı olarak anlatıldığından , direk reddettim. Acaba vurdurmalıyım? Sonuçta -vurdurursam- doktor gözetiminde olacak ama benim içim rahat değil. Bu durumla karşılaşan oldu mu aranızda ? Siz olsanız vurdururmuydunuz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...:)

2. AlyOsman

AlyOsman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bende çok fazla dökülme yaşıyorum bu yaşta ama okadar dökülüyor bir azalma göremiyorum bioxcin - bioblass denedım fayda etmedi . Aile Hekimine Gidip Kan Testi Vb Yaptırdım Normal Çıktı.
    Bana Kalırsa vurdur sonuçta doktor kontrolünde oluyor güvenilir bir hastahane midir buda önemli

3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    kesinlikle kabul etmem...yararı olduğukadar zararlarınında olduğunu kims einkar edemez..tabi herşeyin fazlası zarar lafı burdada en öenmli unsur bence...

bende bayadır uğraşıyorum bende gittim dermatolji ye..ve bana direkman...minoxil ilacını önerdi..hatta forumda kon bile açtım linkte bakabilrisin...sana ne önerdi bana yolalrsan sevinirim...veya konu altındada yazabilrisin...eğer minoxil i önermedi ise..bir araşır deirm...

ben 2 haftadır çok ucuz olan bir ürünü kullanıyorum..bakalım tam oalrak yararını gördüm diyemem çünkü haftada 1 gün uyguluyorum...toplamda 5 hafta olucak sonra tekrar başa dönecem..imkanım olsa minoxil i alırım..ama şu anda beklemedeyim..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/minoxil-forte-5-minoxidil-erkekler-t43163.html?t=43163

sultanmehmed bunu beğendi.
  4. AlyOsman

AlyOsman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Minoxili 18 yaş altının kullanması pek iyi değil diyorlar . Minoxilde bir doktor kontrolünde kullanılmalı bence.

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Evet zaten doktor önerdi...kullanacakalr olursa dikkat etsin...

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    DHT blocker denen ilaçlar, kalıtsal saç dökülmesinde etkili. Bende de var ve kullanıyordum. Şu aralar bir yerden bulup başlamam lazım. Doktorunuza sormadan almayın. Benim kullandığım Propecia idi.

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yararını gördünmü Draft...nasıl kullanılır nasıl bir üründür..doktora gittim neden önermedi acaba..her kafaya göre değişrmi bu ilaçç..aydınlatırsan sevinirim..

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    dht bloker sanırım sadec su an hap formda vra yada ben bılmıyorum ama enjekte bır urun hıc duymadım

bence dht bloker kullanımı kısının tercıgı tabı benımde dokuluyor sacım ama ben yanetkı kısmında cınsel ıktıdarsızlık olan bır ılacı ıcmem ıcemem :)

kafaya pek takmamak gerek bence bıtkısle urunler alın kullanın dokulen dokulsun :)

9. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Cevabın için teşekkür ederim. Şu ana kadar hastaneye ve doktora güveniyordum ; ancak bu iğne olayından sonra biraz kafam karıştı..:( Bakalım bir daha ki kontrolde iyice sorup bu konu hakkında bilgi alcam , kafama yatarsa vurdururum -ki pek sanmıyorum...-

----------------------------------------------------------------------------------------------
    Cevabın için teşekkür ederim öncelikle.

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Zaten doktor bana Steroid iğnesi vurduk mu sana diye sorunca yüzüm birden attı :D Galiba iğneden filan korktuğumu sandı..:lol:

Ben vücut için Steroide güvenip vurdurmamışım saç için mi vurdurcam fikrindeyim şu an...

Her neyse bana doktor ilk gittiğimde Anaphase Şampuan ile İkili bir sprey önermişti -biri sabah , biri akşam olmak üzere- İkiside Fransız Malıydı. Böyle bir 6 ay filan devam ettim ve dökülme müthiş oranda durdu diyebilirim. Eskiden saçlarımı çekmeye kalktığımda rahat 5-10 tane saç teli elimde kalırken şimdi çok şükür ya hiç gelmiyor yada 1-2 tane geliyor.

Bu 6 aylık kullanımdan sonra bana Propecia'yı verdi. Gerçi yan etkilerinden dolayı biraz tereddütle verdi :D ; ancak şu ana kadar pek bir yan etkisi olduğunu söyleyemem. Sadece göğüslerde biraz şişme oldu -jinekomastimi bilmiyorum- şu anlık bu durum beni fazla rahatsız etmediğinden sıkıntı yok ama ilerleyen vakitte ne olur onu bilemiyorum. -Propecia'yı yaklaşık10-11 aydır kullanıyorum ve dökülen yerlerde az da olsa saç tellerinin çıkmaya başladıklarını görebiliyorum.- Propecia ile Vıchy'nin Şampuanını verdi ve İlk verdiği spreye devam etmemi önerdi.

Son 4-5 aydır da bana Vıchy AMINEXIL spreyi , Anaphase Şampuan ve Propecia'yı uyguluyor.

Tedaviden şu ana kadar memnunum ; ancak Steroid konusunda kararsızım. Dün bir sitede , doktorun biri Steroidleri tanıma adlı bir yazı yazmış. Ordaki yan etkilerini filan okudukça daha da vazgeçtim gibi...

---------------------------------------------------------------------------------------------
    Cevabın için teşekkür ederim. Sen kullandın mı bu ilacı? Kullandıysan faydaları yada yan etkileri neler paylaşabilir misin?

-----------------------------------------------------------------------------------------------
    Cevabın için teşekkür ederim. Acaba sizde Propecia yan etki yaptı mı? Bunun dışında Propecia ile birlikte kullandığınız bakım losyonları oldu mu?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Cevabın için teşekkür ederim..

Daha yaş 18 bu yaşta o kadar dökülen dökülsün gibi diyemiyorum maalesef :)

Benim için saç dökülmesini durdursun yada olabildiğince geciktirsin yeter bana :D İlla saç çıkarmasını beklemem ; ancak çıkartsa da fena olmaz yani hyper_

Anlaşılan ben bu iğneyi vurdurmıcam , nolur nolmaz , saç için vücut sağlığından olmayalım...
    Yada doktoru sınava çekmem lazım :) İkna edebilirse ne ala yoksa muala hyper_

demircan256 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş