Saç Çıkartan Küçük Öneri

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve BaBe ShaQ tarafından 24 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Bunu bir arkadaşımın tecrübesine dayanarak yazıyorum.

Sığır iliğini haşlayıp hindistan cevizi yağı karıştırıp saç diplerine masaj yapıyorsunuz.
    aldığınız sığır iliğinin yarısı kadar hindistan cevizi yağı kullanıcaksınız.(150 gr sığır iliğine*75 gr hindistan cevizi yağı..gibi)Önce haftada 4 kez yapıp daha sonraki haftalarda kürü azaltabilirsiniz.
    Kür için evde kalıcağınız bir zaman dilimi seçmelisiniz. karışım saçınızda 1-2 saat kaldıktan sonra yıkıyorsunuz..
    Şampuanınızın içine ayrıca parfümeri mağazalarında bulabileceğiniz ampul halinde satılan keratin karıştırıp kürden sonra uygularsanız daha besleyicilik kazandırırsınız..

Sonuç alan 2 arkadaşımın tecrübesidir..ben uygulayamıyorum.Zaten bonussimo gibiyim :D

2. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Aslında güzel bir karışım,saçı besleyebilir ama dökülme androgenetik alopesi ise işe yarayacağını sanmam.Saç problemi birçok insanın sorunu ;ama şu da varki özellikle de erkeklerin saç dökülmelerinin sebebi yüzde 90 androgenetik alopesidir ve tedavileri de sadece şunlardır.1-FDA onayı almış,DHT(kelliğe yol açan erkeklik hormonu) hormonunu azaltıcı ilaçlar 2-Saç ektirmek.Eğer vitaminsizlikten,gıdasızlıktan oluşan bi dökülme türüyse işe yarayabilir.Ama saç dökülmelerinin yüzde 95 i androgenetik alopesidir ve maalesef bu yöntemler bi işe yaramaz ;)

3. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    dökülmeye karşı etkili bişey oldugunu yazmamıştım zaten..
    Yazdıklarınızın dökülmeye çare olacağı konusunda hemfikirim..

4. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Kulağa hoş gelmiyor. :) Karışımın kokusunu düşünemiyorum bile. :D Benim saçlar da bonnusimo gibi o yüzden sorunum yok fakat abim doktor ve yakında kel kalacak. :) O hergün düzenli olarak yeşil çay+siyah üzüm çekirdeği+ginseng karışımını kullanıyor bunun için.Saçlarının dökülmesi durdu gibi.Ona da bir başka doktor arkadaşı tavsiye etmiş bu karışımı.

5. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    sığır iliği kokusuna birşey diyemem ama hindistan cevizi yağı hoş kokar.
    bu karışımı kullanan yada kullanacaklar kokusın güzel olduguna kendilerini inandırsalar iyi olur.

Çünkü yumurta,sarımsak ve ısırganotu suyu ile yapılan karışımlarda biliyorum anaaa;

:D

6. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Üstelik ısırgan otu suyunu içiyorum. :) Lezzeti çok kötü fakat sağlığa çok faydalı.Nefesimi tutup dikiyorum.Sonra da tadı gitsin diye dişlerimi fırçalıyorum ve ya birşeyler yiyorum. :)

Aşağıdaki yazı senin için. ;)

Vücutta hücre yenilenmesini sağlayan ısırgan otu; alyuvar yapımını artırıyor. Yaprak ve sürgünleri salata şeklinde veya pişirilerek yenildiğinde, kansere karşı etkili oluyor.

Isırgan otu, birçok rahatsızlığa iyi gelen ve sonbahardan ilkbaharın sonuna kadar bahçelerde bol miktarda yetişen bir ottur. Isırgan otunun genellikle yaygın olan 2 türü, tedavi amaçlı kullanılıyor. Büyük ısırgan otu ve küçük ısırgan otu. Yaprak, tohum ve kökün içerdiği etkin maddeler arasında farklılıklar bulunuyor. Yaprak çayının başlıca özellikleri olarak, idrar artırıcı, ödem çözücü, kan temizleyici, kan yaptırıcı, iltihap giderici, demir eksikliğini giderici ve organizmayı uyarıcı nitelikleri sıralanabilir.

Temel niteliklerden dolayı romatizma ve gut, romatizmal eklem deformasyonları, böbrek ve idrar yolları iltihabı, teşhis edilemeyen şiddetli baş ağrıları, prostat büyümesi, mide ve bağırsak ülseri, böbrek ve safrakesesi taşı, güçsüzlük ve bitkinlik halleri, kansızlık ve alyuvarlar eksikliği, demir eksikliği, tüm alerjik rahatsızlıklar (bahar nezlesi dahil), egzama, ergenlik sivilceleri ve fistüllere karışı etkili oluyor. Bu hastalıklara karşı uygulanacak yaprak çayı tedavisi, 2-4 hafta süreli kürler halinde uygulanabilir.

Bu süre içinde, günde 2-4 bardak bitki çayı, tatlandırılmadan, öğün aralarında, sıcakken içilebilir. Ağır kalp ve böbrek hastalığından kaynaklanan ödemlere karşı kullanılmadan önce doktora danışılmalıdır. Kökler, eğer istenirse her zaman yaprakla karıştırılarak kullanılabilir. Ama öncelikle, prostat büyümesine karşı, uygulanan tıbbi tedaviyi destekleyici olarak çok etkili olur. Ayrıca, yalnız veya yaprakla birlikte hazırlanan kaynama suyuyla baş yıkandığında, saç dökülmesi durur, saçlar parlaklık kazanır, kepeklenme sona erer.

UYARICI VE GÜÇLENDİRİCİ

Tohumlar, öncelikle organizmayı uyarıcı, güçlendirici ve savunma gücünü artırıcı özelliklere sahip olduğu için, yaşlılarda güçlendirici amaçlı olarak kullanılabilir. Yeşil ısırgan otu, sapın dibinden kesilerek, romatizma, gut, eklem deformasyonu, siyatik ve lumbagoya karşı, doğrudan hasta bölgeye sürülerek de kullanılabilir. Bitkinin yakıcı tüylerinin deriyi tahriş etmesiyle, uzun süreli, rahatlatıcı bir sıcaklık oluşur ve ağrı diner.

7. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    teşekkür ederim emeğin için..

ama zaten bende sabahları suyunu içine limon sıkarak ve tıpkı senin gibi burnumu tıkayarak içiyorum.
    Haftada 2 kez saçlarıma uyguluyorum.(Soğuk durulama esnasında)

ısırgan otunu senden önce keşfetmiş olabilir miyim sence ? ; ;)

8. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Hımmm,sanırım. ;)
    Rica ederim babe.Bu dünyada benim gibi başkaları da varmış demek ki.Annem bana "manyak" diyor çünkü,"bu yaşta otla,kökle uğraşıyorsun" diyor. :) Ama eminim senin bilmediğin şeyleri de biliyorumdur. ;)

9. TattooMaker

TattooMaker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Taaoo maker/Mühendis/Öğretmen
    Yer:
    istanbul-antalya
    iyi hoşta bu haşlanan yapraklar yeşilmi olacak kurumu

Sayfayı Paylaş