S.O.S

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve çırak tarafından 3 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. çırak

çırak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm. ben bu sporda daha yeniyim kendimce yemek listesi hazırladım uyguluyorum bu konuda sizlerden yardım ve görüşlerinizi istiyorum ne kadar yeterli yada yetersiz bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

7:00 : 4 yumurta 1 ad.tribulus + tahin + 1 avuç kadar fındık
    10:00: 500 ml. sütle karıştırılmış 100 g yulaf ezmesi +1ad. muz
    13:30: sebze yada et yemeği +pilav veya makarna +salata+yoğur+meyve
    16:00: yarım göğüs tavuk + 100 g kadar ton balığı
    19:00: yarım tavuk göğüs, 6 ad. yumurta, sebze yemeği (bunlar dönüşümlü)
    23:30: 1 ad. tribulus
    spora gittiğim günlerde weider cfm por. + pure creatine + amino 2200 alıyorum

2. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    sen bu şekilde dewam et çok kısa sürede yapmış olduğun çalışmaların faydasını
    görürsün.ama bu düzene uymaya dewam et we kendine sıkı bir program hazırla
    eminim sonuçlar seni memnun edecektir.şimdiden kolay gelsin.bu arada yumurta
    tam olarak tüketildiğinde biliyosunki kolestrolü yükseltir.günde en fazla 3 tam
    yumurta ye.diğerlerini sadece beyaz olarak tüket ;)

3. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kahvaltin

sabah kahvaltin çok zayif dostum en önemli iki öğübn sabah kahvaltisi ve antreman sonrası

sabah kahvaltini biraz kepek ekmeği yada çavdar ekmeği ile güçlendir

7-8 dilim kepek ekmeği veya çavdar ekmeği eklesen yeterli bence

4. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    bence çok garip ve yanlış anlama ama dengesiz bir program seni başarı yerine hastaneye mide hastalıklarına götürebilir....
    bak dostum bu spor AŞIRI TAMLAMA sporudur.ve aşırı tamlama olayının büyük bir kısmıda idmandan sonra olur...idmandan önce karbonhidrat ağırlıklı-idmandan çıkınca protein ağırlıklı bir beslenme yapmalısın.ayrıca yemeği en son 19:00 da kesmemelisin.yatmadan önce mutlaka yemek yemelisin bu adale de farkı sağlayacaktır.geceyide boş geçirmemek lazım :)
    bu sporda yeniysen yani daha tıkanmadıysan supplement almana da bence gerek yok.yada alacaksan sadece whey protein kullan yeterli olur.
    zaten önemli olan kandaki bölünmüş amino asit miktarını yüksek seviyede tutmak...sık sık küçük öğünler yapsan daha iyi olur.
    miktarları daha iyi dengelemelisin.vücudun bu yediklerini kana karıştırmalı...antrenmanda sana faydalı olması lazım...

5. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    gokhanalpan

öğün basına 40 50 gram karbo 25-30 gram protein nasıldır gece yatarkende biraz lor peyniri :) sabah kahvaltisini ağır yap ok

Sayfayı Paylaş