Sıyırma Hareketi Yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve haktan tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. haktan

haktan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar sayın hocalarım öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Sizin vermiş olduğunuz ilk 3 aylık programın 2,5 ayını bitirdim ve yeteri kadar kütle edindiğimin,omuzlarımın genişlediğinin kanaatindeyim.
    İlk başlarda bench press 20 kg girerken şimdi 40 kg giriyorum kilom 76 dan 82 ye cıktı.
    Size sorum sayın hocam ben kütle yapmak istemiyorum incelmek ve kasların o sekilde görünmesini istiyorum body ile uğraşan bir arkadaşım sıyırma hareketlerinden bahsetti az ağırlık cok tekrarla kasların üzerindeki yağ katmanı yakılıyor deri böylelikle incelip kaslı bir görüntü elde ediliyormuş bunun aslı varmı?
    Var ise sayın hocalarım 3 aylık bir programda hang hreketler ve agırlık x tekrar kombinasyonu nasıl olmalıdır?

Şimdidenb teşekkür ederim saygılarımla...

2. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Amacın dediğin gibi kaslar biraz daha ortaya çıksın fazla hacimlenmesin diyorsan doğru araştırmışsın. Az ağırlık çok tekrar çalışman lazım, tecrübeli hocalardan öğrendiğimiz kadarıyla bunun aslı da var evet. Bir de 3 aylık program olmaz en azından yeni başlamış olanlar için. Programını aylık - 1,5 aylık veya max 2 aylık diye ayarlaman daha verimli olur

3. haktan

haktan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim SForever 1,5 veya 2 aylık prog ram hazırlıcam fakat hangi hareketleri kaç ağırlık x kaç tekrar yaacagımı bilmiyorum.

bundan önceki programım flexor hocamın verdiği programdı
    örnegin gögüs flying press ve benc press ti 3x10 20 kg ile başladım 3x10 40 kg a cıktım peki sıyırma hareketinde ne yapcam örnegin bench pressi 15 kg ile 5 x 40 filanmı yapıcam tek bilmedigim nokta bu sporuda sağlıklı yapmak istiyorum yardım ederseniz cok sevinirim.

4. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Az tekrar 4-7 , çok tekrar 10-15 olabilir. Zaten 3x10 larla çalışıyosun, bende forumdan; flexor hocanın adaptasyon programını uygulamıştım başlarken. Bu aşamadan sonra da aynı tekrar sayılarıyla devam edebilirsin. Hacime yöneleceğin zaman da ağırlıkları arttırıp 3x6 lara dönebilirsin. Bu sıyırma hareketi derken neyi kast ediyosun, anlayamadım ben

5. haktan

haktan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım söylemişti sıyırma harketi diye adlndırılıyormuş.Kasların üzerindeki yağlar yakılıyor yani bi nevi vücuttan sıyırılıp alınıyor sonra geriye ince az kütleli bir vucüt kalıyor paul walker tarzı bi vücut ama nasıl yapılıcagını bilmiyorum kaç kg ile kaç set ve kaç tekrar şeklinde

6. haktan

haktan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocalarımdan yardım istiyorum.

Sayfayı Paylaş