sırtustu yuzme-bel...yardim??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve trevorsassignment tarafından 28 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. trevorsassignment

trevorsassignment Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar herkese arkadaşlar..forumu bir süredir takip ediyorum bu spora başlamayı uzun suredir aklima koymuştum bu forum harika oldu benim için.
    oncelikle,

yas=20
    kilo=75
    boi=183

omuzlarim oldukca dar ve vucudum direnc olarak inanilmaz zayif. bir de soyle bir durumum var ki akilllara zarar: subat ayindan beri bel agrisi cekiyorum hafif bir kazadan dolayi. bel fitigi baslangici oldugunu soyledi doktor. forumda bu konuda acilan basliklarin hepsini okumaya calistim gozden kacirdigim kisimlar olabilir. neise kisa keseyim calmayayim zamaninizi, bel kaslarini guclendirmenin yüzmeden gectigini konustugum her doktor isrlarla vurguladi. bu sebeptendir ki sirt ustu yuzmeye baslamak istiyorum. uc ay yazlikta kalacagim icin eylülün sonuna kadar yuzmeyi dusunuyorum. ama bu konuda cok da bilgim yok. netten arastirdim ama yine de isin ehli birilerine sormak istiyorum sirt ustu yuzme stilini. tabi bir de destekleyici bir beslenme programi uygulasam hic de fena olmaz..acaba bu konuda bilgi sahibi olanlar varmi nasil yüzmeli, bu beli nasil guclendirmeli ki tatilden dondugumde bu spora ben de yavastan yavastan baslayabileyim? yardimci olabilirse birileri cok sevinirim..

2. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    geçmiş olsun,

bende de bel fıtığı vardı, ben hiç yüzmedim hep mide hareketleri yaptım özellikle ters mekik , düz mekik ve doktorun verdiği hareketler , eminim sanada vermiştir onları yapmalısın.
    ben şu anda hergün balyozla 3x30 minibüs lastiğine vuruyorum ve dambılla kettlebell hareketleri yapıyorum banamısın demiyor.
    yazı beklemene gerek yok , bence ufak ufak ağrımadığı zamanlarda doktorun verdiği hareketleri yap.

3. trevorsassignment

trevorsassignment Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kerwancim cok sagol gececek insallah. evet verdi doktor bir kac tip...hatta kitapligim bel egzersizlerinin resimli nushalariyla doldu gittigim her doktordan aldim ama su var kardesim mesela senin derecesi neydi bu hastaligin? bir de oncesinde de zaten spor yapiyor muydun? hani ne derece kasmaliyim ne bileyim ters bir etkisi olmasindan korkuyorum..hani ilk zamanlarda ne sıklıkla yapiyordun vesaire..? sagol ya umut verdin valla..

4. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    doktorun ne dediyse ilk baştan onu yapmalısın,
    bende alerji problemi var ve her öksürüşte belim zonklardı, artık derecesini sen düşün,
    bana bir grup hareket vermişti , gruptaki hareketleri sırasıyla 5 tekrar olmak üzere sabah ve akşam yapmaya başladım , her hafta sayıyı arttırmaya başladım , kendini iyi hissettikçe sen de tekrar sayılarını arttırabilirsin.
    hareket esnasında en ufak bir ağrın bile olsa o gün dinlenmelisin.
    o egzersiz resimlerinin yeri kitaplık değil , yanı başında olmalı, baksana
    hala başlamamışsın , ne duruyosun devam devam................

5. trevorsassignment

trevorsassignment Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet, dur ben bi gidip yapim..

Sayfayı Paylaş