sırt antrenmanı

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve sewko tarafından 11 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sewko

sewko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. 2 aydır vg ile ilgileniyorum. Şu anda uyguladığım programa ise 1.5 aydır devam etmekteyim. Programımın sırt kısmıyla ilgili kafamı karıştıran birşey var. Setler 12-10-8-6-4 tekrar şeklinde. Başka bir salondaki antrenör bana özellikle sırt çalışırken tekrar sayısını sabit tutmam gerektiğini söyledi. Sebep olarak da sırt kaslarının büyük bir kas grubu olmasını gösterdi. Bu da benim kafamı karıştırdı. Yardımlarınızı bekliyorum

2. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    ben sırt çalışırken tekrarların nizami olmasına dikkat ediorum mesela lat pull down machine hiç bir zaman arkaya çekmiorum hep öne genişten msela 10 yada 8 tekrar yapmaya çalışıorum 4 set 5 kg arttırıorum ama hiç tekrarlarda 8 in altına düşmiorum kolaygelsin

3. sewko

sewko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler. peki bu konuda elinde bilimsel yanı olan bir makelesi olan var mı acaba?

4. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    sewko teşekkürler butonuna basman yterli

sewko bunu beğendi.
  5. mericbkl

mericbkl Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    büyük kas ile tekrarı sabit tutmanın ne alakası var :D tamamen saçmalık

6. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    12-8 tekrar aralığını anladımda hadi 6 tekrarda neysede 4 tekrar ne oluyor.powerlifter mı olacaksın 4 tekrar giriyorsun.4 tekrar demek ağır kilo demek kendi max.ını zorlamak demek.bütün sırtta kendini zorlayacak kadar besleniyor musun?
    2 aydır body yapıyorsun 4 tekrarlı setler girebilmen için altyapın yok.yarın bir gün tendonun kopsa ne olur fikrin var mı?

hocan büyük kas demiş.bacakta büyük kas,göğüste büyük kastır.fakat geliştiren tekrar ve ağırlıklar apayrıdır.
    o programı yazan hocayıda tavsiye eden hocayıda Allah bildiği gibi yapsın.mantar gibi türeyen salonların sonucu bu.
    sana tek tavsiyem OKU.internette olsun yazılı kaynklarda olsun bulabildiğin her şeyi oku.kendin kıyaslama yap.zaten bir süre sonra doğru yanlışı ayırabilecek düzeye gelirsin.
    ilk aylarda salonda geçirdiğin sürenin kat kat fazlasını body hakkında birşeyler okuyarak geçir.

UZİKONİGRASSE ve sewko bunu beğendi.
  7. sewko

sewko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu hafta hoca programımı değiştirdi. ve sizin dediklerinize göre berbat bir hal aldı. 10-8-6-4-2 tekrar yaptı. Hocamızın vücüdü gayet iyi 20 yıllık da vg ci. Doğrulara ulaşmak için yanlışlarla mı geçirmem gerek vaktimi.

Sayfayı Paylaş