Sırt ağrısı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve timsah48 tarafından 14 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. timsah48

timsah48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba;

Özel hoca eşliğinde 2 ayda 15 kg verdim. Bazı günler sırf fitness (yarım saat koşu bandı ve yirmi dakika bisiklet veya glidex) bazı günlerse vücut çalışma yaptım. Kilo vermemde ve daha şekilli görünmemde squat ve lunge'lara epey zaman ayırmamızın faydası oldu. Şimdi özellikle belden aşağım eskiye göre çok daha ince ve sıkı duruyor ancak şikayetim şu:

Ofis işi de yaptığımdan dolayı sırtımda epey ağrı var. Ve sanki vücudumun sağ tarafı daha gerginmiş gibi hissediyorum. (Bunun bel fıtığımla kesin ilgisi var)
    Mesela ağırlık iterken sağ kolum bile daha geride kalabiliyor. Ve de sol arka bacak kasım (piriformis sanıyorum) sağ tarafa göre daha kısa.

Spor sonrasında mutlaka hoca kontrolünde stretching yapıyorum (gereken tüm bölgelere yaklaşık 20 dakika) ama özellikle bu sırt ve kısmi bel ağrısından kurtulamıyorum. Her gün var. İnternette gerek yaptığım program ve stretching tipleri gerek kendi anatomime göre ciddi araştırmalar yaptım ve ptonthenet'ten tutun exrx.net'e kadar pek çok sitedeki programları, stretching egzersizlerini detaylıca inceledim artılarını eksilerini öğrendim. :)

Fakat ara sıra masaja bile gitsem, bu sırt ve kısmi bel ağrıları konusunda nasıl sonuç alırım sizce? Evde de sıkça stretching mi yapmalıyım dersiniz?

Teşekkürler...

2. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    benimde buna benzer ağrılarım oluyordu , oturduğum koltuğa beli destekleyecek yastık koydum bu daha dik oturmamı sağladı. bel fıtığı için olan yastıklar var onlardan, bende de bel fıtığı var , çok gıcık bi ağrıdır o bilirim.

Sayfayı Paylaş