Sıkılaşmak

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve raselara tarafından 23 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. raselara

raselara Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Herkese merhabalar

Yaş 25 boy 167 kilo 53..Ancak bundan 6 sene evvel 70 kilo idim ve bu kiloları verdim vermesine ama kas adına vücutta hiç bişey kalmadı. Yani sanki kilo değilde kas vermişim, bacak ve kalçalar lömbür lömbür yağ barındırıyor.

Evliyim ve kısmet olursa seneye çocuk istiyoruz, bu halimle hamile kalırsam bidaha hiç düzeltemem bu vücudu, bunları düşünerek eşimle spor salonuna yazıldık ama çok ezberden çalışıyoruz ilgi alaka sıfır..Forumdaki başlıkları ve verilen cevapları okudumda bir sürü anlamadıım terim vs geçiyor..Bir çok insanda yapılması gereken egzersizler ve nekadar tekrar edilmesi gerektiği liste halindeymiş falan..Mesela bizim gittiğimiz salonda, ki daha 1 hafta oldu başlayalı, 3 kez gittik

ilk 15 dk koşu bandında yürüyüş yaptırıyorlar

Sonrasında bacakları çalıştıran 3 ayrı alette 15kg da 20*3 yaptırıyor

2 alette 20*3 kol

En sonra 15 dk bisiklet

Ama bu tempo biraz fazlamı acaba die düşünmüyor değilim, Çünkü soyunma odasına gittiğimde inanılmaz bir mide bulantısı ve baş dönmesi hissettim..

Bu gidiş doğru gidişmidir, aydınlatırsanız çok memnun olucam. Şimdiden teşekkürler

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    foruma hoşgeldiniz...ilgili arkadaşlar sorununuzla en kisa zaman da ilgileneceklerdir...

3. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    merhaba raselara... foruma hoşgeldin. öncelikle şunu belirtmeliyim. boyuna göre kilon düşük bile. 59 kilo civarı senin ideal kilon. fakat bunu kafana takma önemli olan nasıl göründüğüdür. sorununu anladım. kilo verirken kas kaybı hiç istenmeyen bir durumdur. bu seni hem halsiz düşürür hemde vücutta kötü bir görüntü yaratır. şu an çalıştığınız antreman programınıza iyi diyemeyeceğim. özellikle sizin gibi kas kaybı fazla olanlar tüm vücut kaslarını çalıştıran bir ağırlık programı uygulamaları iyi olur. eğer yeni başladıysanız forumu gezerseniz göreceksiniz flexor hocamızın yeni başlayanlar için yazdığı bir ağırlık programı var. biz çalıştığımız salonda yeni başlayan üyelerimize herhangi özel bir sağlık sorunu yoksa( bel veya diğer eklem rahatsızlıkları) bu programı uygulatıyoruz.
    Haftanın 3-4 günü ağırlık antremanı
    Haftanın 2 günü de kardiyo egzersiz yaparsanız kısa zamanda sorununuzun büyük bir bölümünü halletmiş olursunuz.

ve şunu belirtmeliyim hamilelik öncesi spor yapmanız vücudunuzun ve bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesine büyük ölçüde yarar sağlayacağı için rahat bir hamilelik geçirmenizi sağlayacaktır. hamilelikte de hamile cimnastiğinin çok faydasını göreceksiniz.

Ben hamileliğimde 8 aya kadar spor yaptım ve doğumdan 40 gün sonra tekrar başladım. spor sayesinde inanılmaz rahat bir hamilelik geçirdim.

Sayfayı Paylaş