Sıkı zayıflama programım. Sizce işe yarar mı? Motivasyona ihtiyacım var!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve biyoweb tarafından 4 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Şubattan beri düzenli spor yapmama rağmen istediğim kilo hedefini tutturamadım. Artık motivasyonum azalmayı başladı ve bende kendime sıkı bir diyet ve spor programı yaparak bu hafta azimle bir kac kilo verme hedefi koydum bakalım işe yarayacak mı? Bu hafta bir kac kilo verebilirsem tekrar motive olabileceğim.
    Programım hakkında yorumunuzu paylaşırsanız sevinirim;

• Haftanın her günü 1 saat kardiyo
      *20 dk koşu+hizli yuruyus
      *20 dk bisiklet
      *20 dk eliptik bisiklet)
    • Haftada 3 gün 1 saatlik kardiyoya ek olarak karın calışması
      *3x10 mekik,
      *3x10 aletli karın calışmaları
    • Haftada 2 gün 1 saatlik kardiyoya ek ağırlık calışması
      *1 gün 3 er set gogus, on kol, bacak
      * Diğer gün omuz ve arka kol
    • Cumartesi ve pazar günleri 1 er saat kürek eğitimim var (denizde gercek tekne ile). Buna ek olarak cumartesi pazar günleri akşam 1 er saat kardiyoya devam ediyorum.

Beslenme Programım;

• Sabah uyanır uyanmaz yeşil cay
    • Kahvaltı: Bir porsiyon nesfit veya yoğurtlu meyve salatası, veya activia kahvaltım veya 1 haşlanmış yumurta
    • Ara ogun: bir posiyon meyve veya diyet kraker veya diyet bisküvi
    • Öğlen: Tonbalıklı veya tavuklu salata veya sebzeli yemek veya ızgara tavuk
    • Ara öğün: bir porsiyon meyve veya diyet kraker veya diyet bisküvi
    • Akşam: spor öncesi yeşil cay. Sonrasında meyve salatası veya ton balıklı veya tavuklu salata veya hafif bir ana yemek (yarım porsiyon)
    • Spor sonrası ara ogun: sut, yogurt veya ayran veya bir protein bar veya diyet bisküvi veya diyet kraker veya meyve

Sporu akşam iş cıkışından saat 21:00-23:00 arasında yapabiliyorum.
    Yaşım: 29
    Kilom: 72
    Boyum: 167

Teşekkürler,

2. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar programım ile ilgili yorumunuz yok mu?

Yukarıdakileri yazdıktan sonra spor salonuna gidip programa devam ettim az önce. Bu programa başlayalı 2 gün oldu ve pazartesi günü yani ilk gün 72.6 Kg ağırlıktaydım. Bugün aynı kıyafetler ve tartıda 71.4 kg değerini gördüm. Sanırım programım işe yarıyor ne dersiniz?

3. CeidoX

CeidoX Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boy kilo nedir? mekikleri yavas yavas arttirmalisin bence 3x20 3x30 diye zamana yayarak arttir.

biyoweb bunu beğendi.
  4. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    mesajin en altina eklemistim aslinda ama gozunuzden kacti heralde...
    Boy: 167
    Kilo: 72
    Yas: 29

5. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Haftanın her günü 1 saat kardiyo, haftasonu hem kardiyo hem kürek eğitimi çok fazla değil mi? En az 1 gün dinlenmelisin bence.

biyoweb bunu beğendi.
  6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba, sportif yaşam tarzınız çok iyi ,ama beslenme düzeninde benim dikkatimi çekenler.
    - çok fazla meyve tüketiyorsunuz, meyveler çok şeker içerir.antremanlardan önce meyve tüketimi iyidir ama aşırı olmamak koşulu ile.mesela ara öğünde veya antremandan önce sadece 1 elma yemeniz yeterlidir.
    -diyet olsa bile kraker ve bisküvi tüketiminiz çok fazla, kraker yerine sağlıklı yağlar içeren bir avuç yani 14-15 adet badem ya da 100 gr kadar yağsız yoğurt tüketebilirsiniz. yeşil çay içmeniz çok iyi ama bazen yeşil çay yerine karanfil tarçin gibi metaobalizma hızlandırıcı içeçeklerle değişim yapabilirsiniz.akşam süt içiyorsanız yağsız süt ürünlerini tercih edin , süte 1 çay kaşığı tarçin ekleyerek daha fazla yağ yakımı sağlayabilirsiniz.
    -sürekli aynı diyet düzenine bağlı kalmayın. insan vücudu hemen adapte olur ,bu yüzden hep adaptasyonu bozmak hem de sağlığınız için haftada rastgele bir öğün hile öğünü yapın, yani istediğinizi yeyin, hamburger ,pizza kola yiyin yani abartmadan tabi ki.
    -protein olarak daha çeşitli yiyin , arada haftada bir iki gün balık ve salata,veya az birşey ızgara et ya da haşlama eti gibi. karbonhidrat olarak ana öğünlerde haşlama ya da fırınlama bir patates de yiyebilirsiniz.
    -bol bol su için , günde 2-3 litre arası.

biyoweb bunu beğendi.
  7. MokanYabgu

MokanYabgu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni konu açmayayım dedim diyet programı ve kardiyo aynı. Sadece diyet programında ben sabah ara öğünde elma yiyorum gün içinde başka meyve tüketmiyorum.

Ama şöyle bir sorum var, işten 18:00 da çıkıyorum. Kardiyo + ağırlık olan günler antrenman yaklaşık 2 saat sürüyor. 21:00 gibi saatlerde çıkıyorum Spor Salonundan. Yani akşam yemem gereken ana öğünü kaçırıyorum. Antrenmandan sonra yiyorum. Haşlanmış tavuk ve yanına 10 kaşık kepekli makarna olarak tamamlıyorum.

Kısacası antrenman bitişi (21:00 dan sonra) Ana Öğünü mü yemelimiyim?

8. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    kardiyo programım cok agır olmadığı icin bence pek sorun olmaz ama bazı günler hem ağırlık hem kardiyo yapmak ağır oluyormuş :) Cumartesi pazarı sadece kürek eğitimine ayırmaya karar verdim. Aynı gün akşamı da spor salonunda kardiyo yaparsam ağır olacak gercekten.

Bu arada programımdan yarar görmeye başladım. Yaklaşık 1.3 - 1,5 kilo düşüş var ve kendimi hafiflemiş hissetmeye başladım bile.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:27 ----------

Teşekkürler önerileriniz dikkate alacağım. Aslında beslenme düzenim bu kadar tek düze değil ve diyet ürünlere belirtildiği kadar yer ayırmıyorum. Ama meyve konusunda haklısınız. Baya meyve tüketiyordum. Ama bende bunu farkettiğim icin şu ara meyveyi de cok sınırlı tüketiyorum.

Ayrıca zaten aylarca yağsız süt ve yogurt kullanmaktayım. Süte kahve ve tarcin ekleyerek iciyorum. Sade süt ve tarcın daha mı iyi olur emin değilim?

Protein ve diyet düzeniyle ilgili tavsiyleriniz icin de ayrıca teşekkürler...

9. sahinalagoz93

sahinalagoz93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Bursa
    sabahları yogurt yeme.kaslarda laktik asit birikimi yapar sabahtan dinçliğini kayberdersin.yumurtadan yana kullan hakkını.birde diyetttir bilmem nedir bilmm ama biskuvu biskuvudur yani onn zararı olucaktır sana.evden beslenmeye calıs hazır seyler yememeye calıs.programın güzel ama bu iş diyette bitiyo

biyoweb bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş