Sıcaklar ve Dondurma ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Yigit3535 tarafından 6 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar malum yaz yaklaşıyor bahar aylarında da havalar iyice ısınmaya başladı sizce 2 günde 1 Dondurma yemenin koruma döneminde bi sakıncası olurmu cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    selam ben diyet dönemimde yazları yedigim tek tatlı dondurmaydı hergün 100gr. seklinde yerdim diyetime hic engeli olmadı kılo vermeye ve yag yakmaya devam ettim en düsük kalorili tatlılardandır özellikle meyveli olanları tercih edersen kalorisi daha düsük oluyor

3. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için teşekkürler Yüksek kalorili tatlılardansa Dondurma bencede mantıklı Ben cornet alıyorum onlarda 70 gr besin değerleride yazıyor üstünde hatta :)

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Dondurma, glisemik değerce çok yüksek olacağından tüketilecekse kahvaltı ya da antrenman sonrası gibi kan şekerinin düşük olduğu anlara denk getirilmesi daha iyi olur.

atakan_irresistable bunu beğendi.
  5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    algida, golf vb yi dondurma olarak sayıyorsanız , ciddi sağlık sorunları var demektir!...

etikette "mini mini yazılarda içeriği okursanız " !!!!...((

hele hele 4-5 yıllık raf ömürleri göz ününe alınırsa (mubarekler sanki konserve) durumun ne kadar vahim olduğu kendiliğinden ortaya çıkar!...

gerçek dondurmayı ,tabi ki yiyebilirsiniz ...ancak, yemek üzerine yenmesi sakıncalıdır...hele hele "et ürünleri ile birlikte tatlı yemeke" belki de yapılacak en uyumsuz iş...

dondurmayı "öğünlerden 1-1.5 saat sonra "yiyebilirsiniz...eğer, salt burdan protein almak istiyorsanız , o zaman hesaplama yaparak, yiyebilir ,buna oranla "süt ürünlerinden "indirgeme yapabilirsiniz...tabi, yanı sıra "kcal" hesaplaması da yaparak...)

6. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben öğün arlarında bugünde sabah yedim Diğer türlü canım çok tatlı istiyor ve baklava gibi şerbetli tatlılara saldırmaktan korkuyorum açıkcası dondurma daha mantıklı geliyor bana :D

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    dondurmaya dayanamam yaz gelırse yerım gunde 1 tane hıc degılse:)

glısemık ındeksı greyfurt suyu dusuruyor dıye bılıyorum greyfurt suyuyla bırlıkte yenırse ne olur?

8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Aynen dediğin uygulanabiliniyor. Yarım çay bardağı olacak şekilde limonu sıkıp fondip yapılabilinirse kan şekerini de yarı yarıya pekala düşüreceğini bir uzmandan dinlemiştim. Şahsen de öneririm, bedenini doğru dinleyebilmeye başlamış birisiyseniz direk hissediyorsunuz da.

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aman hocam "antreman sonrası anlara denk getirilmesi iyi olur""....
    bademcikler davul olmasın :D

10. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
  11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bizim burda herkes dondurma yemeye baslamıs malum burda yaz cabuk geliyor bu sene daha hic yemedim kürdeyim suan daha sonraya artık:)

12. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Dondurma, elbette lezzet olarak çok güzeldir. Fakat içinde onlarca kimyasal katkı maddesi,şeker ve tatlandırıcı barındırır. Bu maddeler, sporcu sağlığı için çok zararlıdır.

13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet bu konuda haklısın ama insan tatlı birsey yemeden duramıyor pek özelliklede sıcaklarda ufak kacamaklar yapmak arada bir olmak kaydıyla cokta fazla sorun teskil etmiyecegini düsünüyorum ona kalırsa yedigimiz herseyde kimyasal maddeler ve hormonlar var ama mecburen yemek zorunda kalıyoruz:)

14. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    şeker olarak insana faydalı nispeten fakat aldığınız üründe yediğiniz tatlılarda saf şeker özelliği arayınız. özellikle lokum baklava tatlılarda dondurmalarda maliyeti düşürmek amacıyla glikoz şurubu koymaktadırlar.
    buda ani şeker yükselmesine bağlı olarak ayaklarda yanma midede asit dengesinin bozulmasına vs. yanında insülin hormonu dengesizliine yol açmaktadır.

bir anımı anlatmak isterim.
    arkadaşım bir meyve suyu ikram etti içtiğim gibi bardağı iade ettim ne marka kullandığını sordum aldım baktım kendisinede
    içeriğinde glikoz şurubu yazan her maddeden uzak durmasını rica ettim.

aldığınız besinlerde Şeker yazsı görürüseniz alınız

glikoz şurubu yazıyorsa tercih etmeyiniz!

artık bilinçli tüketici olmalı ve sağlığımızı tehlikeye atıp para kazanmak uğruna maliyetleri aşağı çekmek için zararlı madde içeren her besini lütfen almayınız
    adam gibi yapsınlar parasını verip alalım!

Son düzenleme: 7 Nisan 2011
  15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kalşıtelı dondurma markaları hangılerı varmı onerıcek olan? magnum algıda kalıtelımıdır carte dor?

16. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu kadar kasmamak lazım diye düşünüyorum ya İnsan hayattan soğuyor yavaş yavaş onu yeme bunda şeker var bunda yağ var yaşamayalım daha iyi ya.

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aynen oyle sankı şeker hastası gıbıyım benım akrabalar var seker hastası onlar gıbı beslenıyorum haslama seker yasak o yasak ama sabredıyoruz bellı bır kıloya gelmek ıcın sonra azar azar yıye bılırız bence ama dodnurmaya asla hayır dıyemem o yazın sıcagında 1 dondurmadan bırsey olcagını sanmam mıllet kıloyla yıyor spor yapan adamız sonucda 1 tane barı yıyelım hakketmıyormuyuz

muti5757 bunu beğendi.
  18. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Spor olduktan sonra Yağlanma olmaz zaten çok abartıldığını düşünüyorum benim akrabalarım şeker hastası olmasına rağmen dondurma yiyiyolar :)

19. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    "gikoz şurubu " aslında "şekerden(sakaroz) " daha az zararlıdır...neticede "şekerin" konvertasyonu daha zahmetli ve vücudu yorucudur...glikoz ve hele froktoz ,direkt olarak kana karıştıklarından vücudu ,özellikle karaciğeri yormaz..ancak, miktar önemli tabi ki...

zararlı olarak nitelenen şey esasında "mısır şurubu glikozu" ...yani " genetiği değiştirilmiş mısır "dan elde edilen "glikoz "...tehlikenin burda olduğu konusu...

aslında gerek şeker ,gerek glikoz vb esasında insanın gerçekten başının belası ...miktara çok dikkat...

Bodysoft bunu beğendi.
  20. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    algıda carrrte dor magnum markalı dondurmalar nasıllar gercek şekermı var bunlarda hangı marka önerırsınız yaz aylarında mecbur ınsan dondurma yıyor:)

Sayfayı Paylaş