Sıcak Vücut Hacmi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve temogra tarafından 22 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar,

Kafama takılan bir durum var. yardımcı olursanız sevinirim. Antreman dan sonraki sıcak vücut hacmi , vücudumuzun (iğne,streoid almadan)çalışarak ulaşabileceği en son noktamıdır. yoksa kas miktarına göre bu hacim, artış gösterirmi. Bunu önceden düşünmediğim için daha önceki sıcak vücut hacmime dikkat etmemiştim hyper_

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Valla Çok iyi soru ;)

Bende düşünmüştüm,ancak sende vermişsin cevabını banada kalırsa kas artışına göre zaanla o sıcak vücuttaki irileşme günden üne artıyor ve artacakta...yani son nokta değil diyebilirim...

3. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    cvp için teşekkür ederim. dışarıdan bir müdahalae almadığımız sürece yani hücre yapısı ile oynanmadığı sürece yada streoid almadığımız sürece vücüdümüz sanki belli bir hacime kadar büyüyücek gibi geliyor. belkide yanılıyorum. ama bunun takibini yapacağım artık. ve mümkün oldukça paylaşacağım.tşk.

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    sıcak vücut denilen şey idman sırasında ya da hemen sonrasındaki vücudumuzun durumu..

kasılan kas enerji harcar, bunun için enerji vericiler (glikoz, a.a, yağ) gereklidir , kasıldıktan sonra atık maddeler (laktik asit, CO2) oluşur, ürünlerin yapısal değişikliği için Oksijen gerekir.

Tüm bunlar kan yoluyla taşınır. Kasıldıkça bu ihtiyaçlar (miktarlar) artar ve paralel olarak kan miktarı da artar. Damarlar normale göre daha çok kanla dolar. Ve kasın hacmi normale göre artmış olur.

Tüm fonksiyonlar normale dönünce kan miktarı da normal seviyeye iner. Çalışma sırasında artan ölçü de azalmış (normal halini almış) olur.

Kas hacminin daha doğrusu kütlesinin artması ise kas liflerinin büyümesiyle şekillenir. Tabii ki bu bir antrenmanda gözle görülür şekilde, aniden olacak birşey değildir.

Sonuçta sıcak vücut ölçüleri bizim maksimum ölçülerimiz anlamına gelmez. Kas liflerinin büyüyüp gelişmesiyle normal ölçüler artacak, buna paralel sıcak vücut ölçüleri de artacaktır.

Bir kişinin steroidli ya da steroidsiz nereye kadar büyüyebileceğinin tahmini yapılabilir mi? Bunu araştırmadım, bilmiyorum. Bence tahmin etmek çok zor. Ama illaki gelişim artık bir seviyede yavaşlayacak ve artık bir noktada durma seviyesine kadar gelecektir diye düşünüyorum. Tabii ki sınırlar çok küçük değil, 30 cm den 38 cm kol yapan ve gelişmesi ilk dönemlerdeki gibi hızlı olmayan birisinin sınır buraya kadarmış demesi de olmaz.

Son düzenleme: 23 Aralık 2011
    Azi ve SSUO bunu beğendi.
  5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi ki değildir! Alakası bile yok hatta; antreman sonrası hacmin mevcut kas yapının strese uğramış halidir, ama hipertrofi ile kas yapısı sürekli artar :)

6. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Hormon takviyesine basvurmadan ne kadar hacimli ve temiz vucutlar yapilabildigine bu forum dahil bircok platformda sahit oldum zaten vucudunuzun ulasabildigi azami noktadan itibaren artik hala buyumek isteyen bir kimse icin hormon takviyesi benim ancak ve ancak aklima yatan bir mevzu, arkadasinda soyledigi gibi zaten vasat bir vucut icin steroid yalnizca gereksiz risk ve luks.

wrestler bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş