sütteki karbonhidrat ve gh

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve The Answer tarafından 5 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben gece yatarken vücut proteinsiz kalmasın casein proteini yavaş yavaş sindirsin die büyük bir bardak süt içiyorum 400-500 ml arası..
    sütte 100ml de 4 gr karbonhidrat varmış. şimdi aslında ben sütü içindeki gh hormonunu tetikleyici maddeler için ve protein için içiyorum. ancak bu forum da da gece yatarken karbonhidrat alımı vücudun gh salgılamasını azaltır diye söylemlerde okumuştum.

ee nası olcak bu işler. o zaman ben 12 gram karbon alıyorum gece yatmadan önce.? yoksa ayrıntılara fazla mı takılıyorum.

2. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Yatmadan önce süt çok gerekli. Eğer casein proteinin yoksa. İsterse içinde zehir olsun içerim :D

Achilles1980 bunu beğendi.
  3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    12gr karbonhidrat bişey değil...ayrıca gece içilen sütün getirisi BBciler için götürüsünden çok çok daha fazla...rahat ol, detaylarla kasma :)

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    İçtiğiniz sütün uht olmamasına dikkat edin. Bağırsak florasına hasar veriyor. Mümkünse pastörize günlük şişe süt olsun

Ayrıca az tuzlu beyaz peynir ve diğer peynir çeşitlerini gece götürebilirsiniz. Sorun yok.

Casein açısından beyaz peynir zengin.

Lor peyniride Whey açısından zengin.

Ayrıca gece yoğurtta yenebilir.

Tercih çok.

Son düzenleme: 6 Aralık 2010
    Fυякαη Acαя, draft ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  5. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    oho ben sürekli uht süt içiyorum demek sabahları wc de fazla vakit geçirmemin sebebi buymuş :D

yoğurt güzel olabilir yatmadan önce hem uykuda getirir. teşekkürler. küçük bi ayrıntı biliyorum ama kafama takılmıştı.

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Uht süt önermiyorum ve pastörize derken ben araştırmalarım sonucunda uht süt kullanmanın faydalı olmadığına ve zararlı oldugu bulgusuna ulaşmıştım. Pastörize sütlerdede risk faktörleri var ama Uht göre daha güvenli.

Sütün moleküler yapısı değişiyor ve içerisindeki faydalı faydasız bütün bakteriler ölüyor. Fermantasyon ile bu bakteriler tekrar canlanıyor ve proteinlerde hayata online oluyor . Peynir ve fermente süt ürünleri bu yüzden iyi.

Ev yapımı süt içebilirsiniz. Yapımı derken evde kaynatılmış süt.

Vücuttaki CRP (c reaktif protein) salınımını arttiriyor ve çok çeşitli hastalıkların zamanla oluşmasını hızlandırabilir.

Bağırsak florasında bulunan prebiyotik bakterileri zenginleştirmeliyiz.

Bunun için peynir çeşitleri ve yoğurt önermiştim ev yapımı yoğurt mümkünse.

Sabahlarıda kefir yada kımız.

Kımız zorda kefir bulunuyor her yerde.

Ayrıca hazır ürünlerden şiddetle kaçının ve fermente süt ürünleri kullanın hatta kendınız mayalayın.

Son düzenleme: 7 Aralık 2010
    draft bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş