Süt 0 kan grubuna zararlı mıdır?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve boks tarafından 11 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Süt ve süt ürünleri 0 kan grubu kişilerin hazmetmesi zor mudur? Zararlı mıdır? Bir yerde öyle bir şey okumuştum yanılmıyorsam.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Sute olan toleransin ( laktoz toleransi) kan grubu ile alakali degildir. Ornegin AB rh + ancak sur konusunda toleransim cok dusuktur.

3. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam affedersiniz ama sabahları süt içtiğim zamanlarda da az ishal olmadım değil.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2013
  4. kpalan1222

kpalan1222 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Polis
    Yer:
    Elazığ
    Ben de öyle duymuştum ama doğruluğu nedir bilmiyorum. En iyi kırmızı etten verim alabiliyorlar diye biliyorum.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Hazmetmek dedigin sey senin toleransinin yuksek olmadigini gosteriyor iste. Sutu soguk icme illa icecem diyorsan sicak ic. Illa icecegim diyorsan bakteri floranin genislemesi icin pre ve probiotik kullan.

6. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    'Kan grubuna göre beslenme' diye bir safsatada okumuşsundur büyük ihtimal. Lütfen bu tür şeylere prim verme, kişisel olarak zaafın vardır.

7. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Doğrudur bende okudum öyle bir şey.

Nerden bildiniz hocam hep de soğuk içtiğim zamanlarda oluyordu nedense :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:45 ----------

Aslında bi doğruluk payı var yinede es geçmemek lazım.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Bunu bilmeyecek ne var, Sut toleransi yaz forumda da yuz tane konu bulursun. Sikinti kan grubunla ilgili degil.

9. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38

Peki hocam bu süt toleransı dediğiniz şey yoğurt içinde geçerli mi? Doğal köy sütünden yağlı yoğurt yiyorum herhangibir sıkıntı olmuyor...Peynirdede aynı şekilde fakat sütte bu problemi yaşıyorum.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Bazi dusuk toleranslilarda yogurt vs de etki eder ancak yogurt kefir fermente urunler olduklarindna kendi bakterilerini iclerinde barindirirlar . O yuzden problem yasamiyorsun.

11. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Bu süt bendede kabızlık yapıyor mideye girdiği an ötmeye başlıyo gurul gurul

12. Mujahideen

Mujahideen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kan grubu diyetlerine bende inanmıyorum tamamen uydurma bence. süt yerine mayalanmış süt ürünlerini kullan vüctta daha iyi kullanılır hazımsızlık yapmazlar. kefir ayran yoğurt peynir bol bol yiyin hiç sıkıntı olmaz.

Sayfayı Paylaş