Sürekli tekrarlayan tendinit

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve pyros tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pyros

pyros Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ne zaman yüklenmeye başlasam tendon sıkıntısı çekiyorum özellikle patellar tendinit osgood schlatter belirtileri var ama yaşım 28 yaklaşık 16 yıldır spor yapıyorum küçük yaşlarda böyle bir problem yaşamadım. antienflamatuar steroid olmayan ağrı kesiciler geçici rahatlık sağlıyor ama çözüm değil kortizon daha büyük yırtıklara neden olur diye enjekte etmekden çekiniyorum. diğer bir sıkıntımda biceps femoris üst ucundaki tendon problemi malesef artık eskisi gibi yüklenemiyorum kronikleşmiş desem belli kilolara gelinceye kadar bir şey yok ne zman maximallere yaklaşıp tekrarlara başlasam bu sıkıntılar meydana geliyor. tendon problemleri konusunda tecrübeleri olan arkadfaşlardan yardım istiyorum lütfen.

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bildiğim kadarıyla kas - eklem - tendon 3'lüsü birbirlerine paralel gelişim yaşadıkları zaman çalışmalarda bir sorun olmuyor. Şimdiye dek ben de fazlasıyla eklem ve tendon ağrıları çektim.
    Eklemlerimi güçlendirebilmek amacıyla birkaç kez animal flex kullandım ve işe yaradı.
    Tendon gelişimi için herhangi bir katkı ürünü şimdiye kadar duymadım. Açıkçası olabileceğini de sanmıyorum. Şahsen bu konuda biraz vücudunuzun sesini dinlemenizi öneririm. Bazı dönemlerde kas eklem gelişimimin yeterli, tendon gelişimimin yetersiz kaldığı ağırlıklarla çalıştığım oluyor. Bu dönemde daha fazla ağırlıkla çalışabilecekken arttırmıyorum ancak çalıştığı ağırlıklar da oldukça zorlayıcı oluyor yine. Size tavsiyem son setlerde gireceğiniz ağırlıklar tendonlarınızı zorlasın ancak, sakatlanma riski doğuracak kadar olmasın. Bunu kendiniz tespit edebilirsiniz diye düşünüyorum. Zamanla tendon, o ağırlıkların hakkını tam manasıyla verebilecek gelişime kavuşacaktır ama bu gelişim hızlı olmayacak. Belki de 3 - 5 ay gibi bir süre alacak.
    Mesela 8 ay önceki programımda lying triceps extension hareketi vardı ve son sete 65 kg ile set çıkartıyordum ve daha da fazlasını yapabilirdim ancak, tendonlarımı mahvediyordu. Bu yüzden o ağırlığa son setimi sabitledim. Şimdiki programımda aynı hareket tekrar var ve yine aynı kiloyla giriyorum. Şu anda daha önceki zorlanma olmuyor artık ama yine de arttırıp arttırmamakta emin değilim. Malum, daha fazla ağırlıkla çalışacağım derken sakatlanıp birkaç ay salondan uzak kalabilirim.
    Bu yazdıklarımın bilimsel bir dayanağı yok, sadece tecrübelerime dayanarak yazdım. Doğru da olabilir yanlış da olabilir.

3. pyros

pyros Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim mantıklı bir yaklaşım. animal flexi denemedim ama benzer ürünlerden faydadalanamadım malesef inşallah onuda deneyeceğim.

4. Taner06

Taner06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    GNC nin intaflex diye bir ürünü var. Denemiş fayda görmüş olan var mı?

5. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı problemlerden müzdaripim!
    Tendonların iyileşmesi zaman alır, sebebi ise yapılarında damarları barındırmaması, yani kan o bölgeye gerektiği gibi gitmiyor ve iyileşme zaman alıyor. Çok araştırdım ve tedavi görüyorum.
    Onarımı hızlandırman için PRP yapılabilir.
    Onarımı ve güçlendirmeyi sağlamak için de Tyhmosin Beta-4(tb500) adında ki peptit kullanılabilinir. Ayrıca GH, GHRP-6 ve bazı lokal kullanılabilinen peptitlerin tendon ve eklem üzerinde uzun sürecek bir kullanım da etkileri vardır.
    Tyhmosin Beta-4 ciddi anlamda kalojen sentezi yapmaktadır ve yurtdışında oldukça revaçtadır. Bu konuda yabancı forumlarda bilgi bulabilirsin.

Sayfayı Paylaş