süper sette biceps 35cm den 40 çıkarmı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hobifitness04 tarafından 13 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. hobifitness04

hobifitness04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben biceps ve triceps de süper sete gircem,bir dergide gördüğüm programda bicepsde bi setten sonra hemen triceps yapılıor,buraya kadar tamam ama benim bildiğim biceps falan küçük kas grubu olduğu için gelişim için az tekrar ağır ağırlık şeklinde ama bu programda biceps 12tekrar sonra tricepse 12 tekrar 60 sn dinlen yine aynı döngüyü 4 kere tekrar et diyor,bu birinci hareket oluyor,bunun gbi 3 hareket mevcut,sizce böyle bi program takip etsem mart nisana kadar 40 a ne denli yaklaşırım;)???

2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

duzgun ıdmanını yap beslenme planını ayarla 35 cm kol daha yenısın sporda zaten normal sartlarda klasık ıdman sıstemlerıyle gelıstırebılırsın adelenı.. dergılerden ordan burdan gorupte jay cutler yapıyor su kadar olcu almıs bende yaparsam alacagım mantıgını bırakın, 3*8 den 3 hareket veya yıne aynı sekılde 10-8-6 pıramıt seklınde 2 ay degıstırmeden calısabılırsın. tabııkı hersey uyku ve beslenmede bıter ıdman son safhadır. ayrıca superset daha cok plato donemınde kullanılır adeleyı sasırtmak ıcın veya defınasyon donemı ıcınde uygundur senın gıbı yenı bır sporcu suan supersetten verım alamaz aksıne adelenın buyumesınıde sekteye ugratmıs olursun. onerım kılolarını not al. beslenmenı oturt, ıyı dınlen ve cheatıngde koldan mumkun oldugunca uzak durarak calıs harekete odaklan. gerısını zamana bırak en onemlısıde SABIR.. kolay gelsın..

Azi, Desperate81, sultanmehmed ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. hobifitness04

hobifitness04 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle yorumun için teşekkür ederim,dergiden gördüm dememle jay gbi olucam mantığı ben de mevcut değil arkadaşım,sadece farklı antreman stilleri arıyordum dergideki superset programı ilgimi çekti ondan dergiden gördüm dedim;)yanlış anlama hemen yani,bi de ben bi gün sırt göğüs bi gün dinlenme sonraki gün omuz biceps triceps giriyorum her bölge için 3 farklı hareket 3 er set 10 tekrarlı,bu şeklde bir döngüm war,sence bicepsde gelişim sağlamak için en etkili 3 hareket hangisi ?dumbelllls

4. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    biceps için az tekrar kaldırabildiğin kadar ağırlık yeterli oluyo daha fazlası o kas grubunu yakıyo ben öyle biliyorum 2-3 ayda 5cm lik gibi bi artış söz konusu değil bence eğer mümkünsede bende öğrenmek isterim açıkcası çünkü 5. ay dayım kollarım 31.5 dan 34.5 oldu sadece

hobifitness04 bunu beğendi.
  5. Hypodenz

Hypodenz Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Makina Muh.
    Yer:
    Moskova - Rusya
    aslinda calisma tarzlari kisiden kisiye degisir (benim kanaatimce) mesela ben agir girsem ve 6 da kaldigim setlerde kolumu hissedemiyorum yeterince, cok az agirlik azaltip sayiyi 12 cikardigimda benim icin en ideali oluyor zira 9-10. hissedip 11-12 de cilayi atiyoruz kaba tabirle :D
    ayrica benim kollarim 4 ay gibi bir surede 33'den 38'e cikti ama bunda kilo almaminda etkisi tabi ki var (78kg-->88kg), bence kilo almadan kol olcusunde aman aman bir degisme olacagini zannetmiyorum.

hobifitness04 size de su sekilde bir onerim olabilir, eger yeniyseniz bu sporda oncelikle degisik tipte antreman tarzlari belirleyip mesela aylik bazda calisilabilir, biseps ve triceps ayri ayri daha sonra superset seklinde!! olculerinizi alip karsilastirisiniz ve daha cok verim aldiginiz antremani uygularsiniz.
    ama daha da onemli olan antremanlarda daha oncede Flexor hocamizin demis oldugu gibi kolun sadece (biceps icin mesela) 1 bolgesine odaklanmak yerine farkli tarzda hareketler yaparak kolun tum bolgelerini calistirmaniz sizin yarariniza olacaktir kanaatimce.

mesela benim biseps antremanim

1. hareket z-bar wide grip curl ya da barbell curl
    2. hareket z-bar close grip hammer curl ya da dumble hammer curl
    3. hareket (bitiricilik anlaminda) concentration curl ya da z-bar scott curl

tabi ki siz super set yapacaksaniz degisik tarzda calisma sekilleri mevcuttur. fakat simdiye kadar ben super set hic denemedim, calisma tarzimdan aldigim verim iyi oldugu icin bu sekilde devam etmeyi dusunuyorum simdilik!!

Insallah istediginizi basarabilirsiniz.

Son düzenleme: 14 Aralık 2011
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    öyle bi soru sormuşsun ki , cevabı bi sürü nokta içeriyor (?):

-ne kadar zamandır bu sporu yapıyorsunuz?
    -şu anki "kol hacmına" ne kadar sürede ,nasıl ulaştın?...örneğin 29 cm den 35 cm e 5 ayda ulaşmışsan, 35 den 40 a ulaşman için bayağı zaman ve uğraşı gerekir..( anabolizansız olarak!)
    -kemik yapın ?...kalın mı , ince mi?...ince ise daha zor , kalınsa daha kısa zaman ...
    vb vb

bunarı bilmeden , görmeden reçete biraz zor...((

hobifitness04, ZeusS_ ve Azi bunu beğendi.
  7. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    super set fazla hacim aldırmaz hacım sitiyorsan pramıt seklınde hacım proğramı ıuygula benım bilğim kas sekıllendırır
    kaslarınız daya dayanaıklı daha sekıllı olur supersette
    vg ciler hacim aldıktan sonra sonra kas sekıllendırmek için super set calısır
    ayrıca 4 ay üst üst super set yapılmaz................ayrıca gerceksı olamk gerekırse 3 ayda da 4 cm kazanamazsın super set yaparak

Son düzenleme: 15 Aralık 2011

Sayfayı Paylaş