süper set sistemini açıklıtabrilimşsn

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bu-rock tarafından 17 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bu-rock

bu-rock Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    arkadaslar bu süper set sistemini açıklıyabilirmisnnz nedir tam olarak??? şimdiden tesekurler,,,,,,

2. Hentai

Hentai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Süperset iki egzersiz setinin araya hiç dinlenme koymadan birleştirerek yapıldığı settir. Mesela dambılla omuz press yapıp hiç dinlenmeden lateral raise yapmak örnek olarak gösterilebilir. Örnekteki gibi aynı kas grubu için farklı iki egzersiz yapılabileceği gibi genellikle karşılıklı çalışan kas grupları için de süperset çok faydalı oluyor diyorlar ( ör biceps-triceps süperseti çok uygulanıyor). Bunların dışında alakasız kasların da süperset yapıldığı (Arnold'un squat- göğüs pullover süperseti) veyahut aynı kasa neredeyse aynı iki egzersizin süperset yapıldığı (bench press- dambıl press) bir çok program gördüm internette, faydası tartışılır.

mc_burax bunu beğendi.
  3. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    aslında süper setin başka bi yönü de var

mesala triceps çalışırken bicepse geçtiğinizde zaten kol bölgesinde toplanmış kanı bicepse aktarıyorsunuz bu da daha iyi bi pompa anlamına geliyor ayrıca diyelim triceps çalışınca biceps kaslarıda ısınıyo ve sakatlık riski biraz daha düşüyor

saygılar

mc_burax bunu beğendi.
  4. steeve

steeve Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    bu soruyu bi ara bende sormak istedim.yani super set yapınca KASLAR daha cok mu gelisio?kan daha cok pompaladıgı için???

5. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    evet özelliği o ama daha iyi glişme değilde daha iyi hatlı görünüm diyebiliriz
    eğer pompa kas yapsaydı olsaydı koşucuların bacakları hayvan gibi olurdu

6. steeve

steeve Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    hımm tamam sagolasın PEKI daha cok kas yapmak ıcın daha ıyı sısırmek ve verım almak ıcın hafıf agırlıktan baslayıp ılk setten setler arttıkca agırlıgıda arttırıp yawas yawas yapmak gerekıo degıl mı???

7. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir

aslında kas hicimi ve büyümesini sağlamak için çok çeşitli sistemler var bu sistemler arasında senin dediğin Pramit Sistemide var ve nerdeyse en çok kullanılanı ama eğer hızlı gelişmek istiyorsan Hit (Hihg İntensity Training) yani yüksek şiddetli çalışma sistemini öneririm bu sistemde ama hedef vur ve çık tır yani bir ısınma setinden sonra çok yavaş bir şekilde (4 sn kaldırış 2 sn maximumda kasma 4 sn indiriş) setini tükenme noktasına kadar yapıp bitiriyorsun ve en fazla bir adele için iki hareket öneririm mümkinse temel hareketler örn barbell curl bench press vs

mc_burax bunu beğendi.
  8. pitbull_ust_gogus

pitbull_ust_gogus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    superset

ben bıceps vede trıcepsı superset olarak yapıyorum bazen ama vallaha oluyom yanı acayıp kollara kan pompalanıyo vede anında sısıyo etkısını hemen goruyosunuz.ama bende gogus hıc yok 1 senedır yapıyorum gogus yok ben ne yapaım bıktım ya

9. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    Re: superset

göğüs kaslarını bence haftada 1 defadan fazla çalıştırma overtraining olmuş olabilirsin ayrıca fazla set ve tekrar yapma unutma kas dinlenirken gelişir ve yarayı nekadar derin açarsan kapatması zordur oyüzden örnek olarak bi göğüs çalışması yazıyorum

Bench Press 3 X 8-6-6
    İnchline Press 3 X 8
    Peck Deck (kelebek) 2 X 10

saygılar

10. steeve

steeve Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    dedigini denicem 1 hafta pramit sistem diger hafta dedigin sistem yapıcam bakalım ne olacak cok sagol..

Emreoz07 bunu beğendi.
  11. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    evet özelliği o ama daha iyi glişme değilde daha iyi hatlı görünüm diyebiliriz
    eğer pompa kas yapsaydı olsaydı koşucuların bacakları hayvan gibi olurdu

haha bu laf cok hosuma gıttı ya:D neo ya katılıorum bu konuda..kutle yapmas ama daha dayanıklı ıyı beslenmeye alıskın kaslarınız olur buda hatlı gorunum katar sert gozkur adele

mc_burax bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş