Rugby vücudu.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Wittman tarafından 23 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Wittman

Wittman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Evet beyler rugby sporuna başladım 2 aydan beridir bodye gidiyorum.Şöyle iyi bir rugby vücudu yapmak istiyorum.Kilom 60 boyum 1.75 kaç kilo olmam lazım şöyle iyi bir iri rugby vücudu için + bana önerebileceğiniz bir kilo alma diyeti var mi ?

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle rugby mi yoksa Amerikan futbolu mu yapıyorsunuz ? Açıkcası imkanınız varsa Amerikan futbolunu tercih etmenizi öneririm. Rugby de korumalıklar yok çünkü.

Kilonuz oldukça az. Size şöyle diyeyim arkadaşımın oynadığı kulüpte ( Amerikan futbolu ) seçmelerde 90 kg ya yakın kişileri daha çok tercih ediyorlar. Tabi ki oynadığınız mevki de önemli. Bana kalırsa en azından bir 75 lere çıkmanız gerekiyor

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    rugby , veya diğerini yapacaksanız "vg " ye gitmek bi şey ifade etmeyecektir, ihtisaslaşma kapsamında...

zira, bunlar " performans sporları" olup "sarkoplasmik gelişmeden " çok " miyofibriler yönde , elektrik akım optimizasyonu ve tüm kondüsyon parametreleri "ile ilgili bir konudur...) "

bu nedenle "kondüsyon çalışma tiplemelerini" bu kapsamda yapmak zorundasınız...

barfiksPro, jkdo, denizbay ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Turkiye'de rugby ligi yok eger yanlis bilmiyorsam. Gecen gunlerde Sports TV'de bu sene lig kurulacagindan soz edilmisti fakat hala bir haber yok.

Amerikan futbolunu ise profesyonel anlamda oynamak mumkun, universite takimlari var.
    Hangi sehirde yasadigini merak ettim. Sanirim Ankara ya da Istanbul'dasin. Zaten toplamda 5-6 rugby takimimiz var, bunlardan da bir lig olusturmak zor olsa gerek.

Amerikan futbolu ya da rugby olarak vucut anlaminda sunu soyleyebilirim. Ege dolphins'te oynayan arkadaslarimin hemen hemen hepsinin vucudu rezil, estetik yoksunu, sirf yagli adamlar. Cogu body ile ugrasmiyor. Ne bulursan ye tarzi powerlifting beslenmesine ve guc/kondisyon idmanlarina sahipler. Kauss'un dedigi gibi kilo yukselerde olmali, boyla orantilandiginda boyu asmali. Winger olsan bile 60 kilo gercekten yetersiz, minimum 75'i bulmalisin.

-
    PS: Rugyturk'te yazana gore lig varmis, gecen sene de varmis hatta.

Sports TV'de daha gecenlerde Dunya kupasi Ingiltere-Iskocya rugby macinda lig olmadigindan soz edilmisti, bu sene kurulmaya calisildigindan bahsedilmisti, hatta birkac ilin rugby acisindan sansli oldugu soylenmisti.

Neyse yanlis bilgi vermis olmamak adina duzelteyim.
    Turkiye'de rugby ligi varmis, evet. :)

5. Wittman

Wittman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
  6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Rugby mi Amerikan Futbolumu karar vermen önemli. Ondan sonra oynamak istediğin mevki ve senin sahip olduğun özelliklere bakarak bir çalışma programı belirlemen daha mantıklı olacaktır.

7. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    rugby amerikan futbolundan daha az riskli bir daldır beyler.
    AFde "nasılsa korumalık var, saldıralım" mantığı vardır. daha sert girmek mümkün olduğundan ve daha az riskli zannedildiğinden, ne tutulan ne de tutan ragbyciler kadar dikkat gösterir.
    ayrıca; AFde savunmacı en az 3-5 yarddan hızını alarak gelir, hatta daha fazladan; bu esnada topu taşıyan da ileri doğru koşmaktadır (=vektörel toplam) çarpışma çok şiddetli olmaktadır.

bu iki sporun mantığı da birbirinden çoook farklıdır.
    AFyi severek izlerim; rugby'i ise yakinen bilirim; antrenmanlarına çıktım;
    ama oynamak zor.
    benim bünye kaldırmıyor.
    rugby oynayacak kişinin aerobik ve anaerobik kondüsyonunun iyi olması gerekir.
    80 dakika oyun AFden çok daha az durur; ayrıca bol bol sprint vardır.

Türkiye ligindeki oyuncular o kadar da yapılı değiller.
    ODTÜ takımı mesela; AMA formda gençler, hem de çok formdalar!
    :)

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ?!...siz bi dalda sporcu mu olmak, efektif yapmak mı istiyorsunuz , yoksa kilo vermek mi?!...((

görünen o ki "sapla saman "karışmış durumda !é...(

Danny Boy bunu beğendi.
  9. denizbay

denizbay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Model
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba, bende Rugby'ye yeni başladım. Boyum 1.87 kilom 83 fiziğim iyi ancak kondisyon olarak biraz sıkıntı çekiyorum. 100 metreyi 11.5 sn de kosuyorum ancak 15 dakikada kesiliyorum. Bu zamanı arttırmak için önerileriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

10. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    ilk olarak yazmayı unutmustum amerikan futbolu bir takım oyunudur en zayıf oyuncun kadar güçlüsündür deyiminin karşılıgıdır saygı kendini adama gerçek anlamda haytından fedakarlık yaptığın bir spordur

amerikan futbolu güç ve zeka oyunudur nasılsa korumalık var huraaa o nasıl bir mantık anlayısıdır amerikan futbolunu izlemekle deilde oyunu tam olarak bilen kişilerin yorum yapması daha iyi olur bu yuzden hala ülkemizde gelişmek için can çekişen bir spor konumundadır yıl olmus 2014 ayrıca arkadasım amerikan futbolunda kim daha sert vurursa onun canı yanmaz amerikalı koçların tackle kavramını öğretirken söylediği meshur laftır şimdi kavramları anlatmıyacağım basit oalrak tackle tekniği öğrenmeden vücudu hazır hale getirmeden oyuna baslıyan ların çoğu dayanamadığı için bırakır (acıya) ve sakatlık yasarlar bunu çoğu zaman ciddi sonuclarıda vardır çünki hazır deildir olmamıstır ve ülkemizde sadece takım ceketini giyip kızlara hava olsun diye baslıyan çok oyuncu gördüm onadığım son 10 yıl içersinde

Son düzenleme: 4 Mart 2014
  11. 6six.one1

6six.one1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    bir arkadaşım amerikan futbolu yapıyor ve kendisinden öğrendiğim bel kaslarının çok güçlü olmasıymış ama ne kadar doğru bilemiyorum

12. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Her iki sporda da bütün vücudunuzun çok güçlü olması gerekiyor

redpack bunu beğendi.
  13. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    bütün vucut önemli
    dediği gibi ancak beslenme cidden daha önemli çünki iyi bir takımda isen deneyimli oyuncular koçlar ile antrenman yapıyorsan salon antrenmanı dısında saha antrenmanlarıda çok yoğun ve şiddetli geçer özellikle off sezonlarda rugby den haz duymam acıkcası oynıyan çok arkadsım var yurt içi yurt dışı rugby den futbola gecenlerde var aralarında :D

Sayfayı Paylaş