1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Romeocry resimler_(Ev çalışması:))

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve romeocry tarafından 9 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. romeocry

romeocry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    istanbul
    selam.1 seneden fazladır evde çalısıyorum.Onun öncesindeki 3-4 ay bilinçsiz bir şekilde çalıştım.siteden okuduklarımda bilinçlendim.Başladığımda 65 kg idim.Bu 1 sene 4 ay içinde vitalife amino 4600 1 kutu,ısotech whey 500gr kullandım.şuandada Bsn syntya_6 whey protein bitmek üzere.1-2 hafta içinde salona başlayacağım.Alabildiğim kadarıyla ölçülerim:)
    kg;72
    boy;1.75
    Kol;35
    göğüs;105
    Omuz;118

Tavsiye, eleştiri,yorumlar için teşekkürler:)

son koyduğum resim ilk başladığım zamanlar:)

Ekli Dosyalar:

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    eger son resmin ilk başladıgın zamanlarsa cok gelişme saglayamamışsın, ama yine de alt yapın bu iş için gayet uygun...bence fotolar için biraz aceleci davranmışsın ...bu fotolara en ii yorumu flexor hocamız yapacaktır...

3. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    "romeocry" Bence gelişimin normal..
    3-4 ay biliçsizce idman yaptığından bahsetmişsin, bu şekilde olmasaydı tabiki gelişim daha iyi olurdu..
    Evde çalışırken, ağırlıklarlamı çalışıldı yoksa ağırlıksızmı, yani bir düzenek varmıydı?

1 yıl içinde 7 kilo almışsın, sanırım beslenme olayına pek dikkat edilmiyor;)
    Son olarakta; Evde VG yapmak kadar zor birşey yoktur,ben bir kaç defa denedim ve çok fazla stres yarattı, salon ortamı gibi olmuyor, ne bilim işte muhabbet falan ediyorsunuz,gelişiminize destek olmaya çalışan hoca ve bir kaç arkadaşla bilgi paylaşımı yapıyorsunuz,
    çok fonksiyonlu VG aletleri ile çalışma imkanı buluyorsunuz,
    Kısacası hiçbiryer salonun yerini tutmuyor,fakat evde çalışmaya zorunlu olan arkadaşlar için birşey diyemem..

Hiç zaman kaybetmeden salona başlamanı ve beslenmeye dikkat etmeni tavsiye ederim..

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    evde yapılan vg.ye göre gelişimin bence iyi..ama salonda çok daha iyi gelişim sağlayacağın ve gerçek kapasiteni ozaman göreceğine emin ol..
    salonda bu vücudu 1 senede yapmış olsan daha iyi olabilirdi derdim ama evde zor olduğunu biliyorum..
    beslenmeni,antremanlarını, hangi bölgeleri çalışıtığını bilmediğimiz için şunu da yap diyemiyorum ama salona başladığında bu detaylıca incelenebilir..

romeocry bunu beğendi.
  5. romeocry

romeocry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    istanbul
    josef 1531 evde 25 kg lık ağırlığım var az ama kol omuz gibi bölgelerde daha fazlasına ihtiyacım yok gibi çünkü ağırlık arttıramıyorum.1 uzun bar, 1 adet z-bar 2 vidalı dambıl var.
    beslenme olayına gelince imkanlarım doğrultusunda yapabiliyorum ancak.normalde günde 5-6 öğün olması gerekirken ben 3 öğün yiyorum bu da gelişmemi engelleyen faktörlerin arasında olabilir:)

josef 1531seninde dediğin gibi evde çok zor oluyo.hatta evdeki bence v.g sıfatına girmiyo.Kardeşim var arada yardım istiyorum o da sıkıldı:)

6. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Evde çyaptığın çalışma ile yeteri kadar altyapı oluşturmuşsun, salona başladığın zaman çok daha iyi yol alıcaksın,beslenmene ara öğünler eklemeye çalış biraz daha hacim alarak devam edersen çok daha iyi olacak.
    Başarılar.

romeocry bunu beğendi.
  7. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bende evde yapıyorum. 1 sene oldu hememn hemn... istersenz bir sırt resmim var....ekleyebilrm.. bi de romeocry evde çalışmaya göre gerçekten iyi...başarılarnn devamını dilerim..

8. romeocry

romeocry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    istanbul
    djburakgs evde çalışmak hakkaten çok zor.Kendi kendime birşeyler yapmaya çalıştım.yorumun için saol.umarım sende istediğin vücuda ulaşırsın.iyi çalışmalar.

djburakgs bunu beğendi.
  9. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Guzel bir baslangic olmus, yaza kadar biraz daha hacim kazanip, haziran gibi define olursan yazi cok mutlu gecirirsin. Sonbahar, kis gibi bir de saglam bulk olursan keyfine keyif katilir.

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    evde bukadar süre içinde bence güzel yontmuşsun vucudu.bende evde çalıştığım için zorluğunu iyi bilirim.fakat vucudun bence salonda kısa sürede patlama yaşayacak kapasitede.degerlendirmeni öneririm.

romeocry bunu beğendi.
  11. romeocry

romeocry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    istanbul
    evet nihayet salona başladım.:)
    hoca ilginç bir program verdi forumdan okuduklarımla çelişiyor gibi geldi bana paylaşmak istiyorum.
    5 dk bisiklet
    4*max eğik sehpada mekik
    5 dk twist
    4*max ayaklar yukarıda mekik
    Göğüs
    4*8 eğik bench
    4*8 eğik dumbell bench
    4*8 dips
    Kol
    4*8 preacher
    4*8 dumbel curl
    4*8 consantrasyon
    4*8 dar tutuş barfiks
    program bu.Hocaya evde çalıştığımı söyledim anlamadığım şey 1 hafta boyunca hergün bunu yapmamı söylemesi.:)evde çalıştığım için yeni başlayan programı vermedi bu doğrumu?2. haftada aynen bu şekilde omuz triceps 3. haftada sırt kanat bacak...2. ayda hareketlerin 1 haftaya bölüneceğini söyledi.
    böyle bi programa forumda rastlamadığım için yazmak istedim zararı varmıvs?

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ne biçim program yahu, 16 set biceps, buna karşılık 12 set göğüs!!!
    Pes yani, göğüsün hacmi ve gücünü sende biliyorsun, sırttan sonra üst vücuttaki en büyük ve güçlü kas grubu, biceps ise hacim ve güç olarak göğüsle karşılaştırılmaz bile, bu durumdan hareketle hangi mantıkla biceplere bu kadar yükleniyor.
    Hadi yüksek volüm yaptırıyor diyelim, Flexor hocada yüksek hacimden yanadır ancak bicepse 16 set diyen, göğse 20 set demesi lazım en azından.(ki aslında iyi dememiş, seni iyice yıpratacaktı!)
    ve her gün bu şekilde çalışacaksın demek??!!
    Pes yahu, yanlış anlamam yoksa (ya da senin) hergün hergün biceps, göğüs ve çok az karın/bel mi çalışacaksın?
    Sırt ne oldu, triceps ne oldu, omuz, bacak?...
    Güzel bir potansiyelin var, hoca seni daha ilk haftadan spordan ve salondan soğutmaya karar vermiş adeta!
    Şimdilik bu yorumla yetiniyorum, diğer arkadaşlarda yorum yapacaktır sanırım.
    Daha sonra neler yapılabilir bu konuda fikir paylaşımı yaparız.

c.y.b.e.r.k.e.n bunu beğendi.
  13. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ne hocalar var! yeni çalışma sistemleri geliştirmişler de haberimiz yokmuş...bir hafta boyunca aynı kas gruplarını çalıştırmak da neyin nesi oluyor anlamak mümkün değil? fazlaca spor geçmişi olmayan ve salona yeni başlayanlara genellikle verilen program tüm kas grubunun bir seansta çalışıldığı ve her kas grubu için bir yada en fazla iki hareketin yer aldığı set sayısının da 3 ü geçmediği programlardır. böylelikle tüm kaslar ileriki dönem şiddet çalışmalarına hazırlanılır. 1 ay sonrada kas grupları bölünür ve yine her kas grubu için maksimum iki hareket ve 4*8 lik set ve tekrarlardır. zaten yeni başlayanların çalışmalarda ayrıntıya girmelerine gerek yoktur. mesela kol çalışacak birine barbell curl ve dumbell curl yeterlidir. bu kişinin kalkıp konsantrasyon curl yada preacher curl yapmasına gerek yoktur. bunlar ileriki dönemlerde programlara eklenebilecek hareketlerdir.

evde hiç bir şekilde bench sehpasında bench yaptığını zannetmiyorum. buna rağmen hocanın programına göğüs için en ideal egzersiz olan bench yerine ileriki dönem şekil çalışmalarında yer vermen gereken eğikte benci alması da ilginç...yine göğüs için en ideal egzersizler normal bench ve eğikte benchdir....diğerleri ayrıntıdan ibarettirki ileri dönem çalışmlarında programlarda yer alırlar...

bence hocana sor neden bu şekilde diye. belkide hocanın bilipte bizlerin bilmediğimiz birşeyler vardır...

14. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    romeocry,
    evde çalışmaya göre vucudunu çok iyi geliştirmişsin.
    hocanın programı ilginç de ,ben 4*8 dar tutuş barfixe takıldım..ben iyi barfix çekerim ancak 4set 8 tekrar çıkaramıyorum.deseki çekebildiğin kadar barfix çek son sette anlicam.
    ayırca hem preacher curl hem concentraiton curl aynı gün mü? ikisi diğerinin alternatifi diye biliyorum ben.yani 1-2 ay concentration yapsam.sonra preacher a çeviriyorum.burbell curl hareketine noldu,unutuldu mu gereksiz mi görüldü?
    bir hafta boyunca hergün bunları yaparsan kas kaybına uğraman kaçınılmaz!
    bence böyle hocayla çalışmaktansa evde kendi başına devam et :)

c.y.b.e.r.k.e.n ve romeocry bunu beğendi.
  15. romeocry

romeocry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    istanbul
    Karasan saol.aslında birkaç antrenman sonra keşke salona başlamayıp evde devam etseydim gibi bi düşünce oluştu soğudum resmen.kol da 4 hareket verdi 4 set verdi sesimi çıkarmadım.salondan ayrılma şansımda yok 3 aylık ödeme yaptım.
    programı vermeden önce evde çalıştığımı söyledim.Hocanın 2.hafta da omuz triceps yapıcam 1 hafta boyunca

16. romeocry

romeocry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    istanbul
    hernan77 bence hocanın bildiği pek fazla birşey yok:)
    programı vermeden önce evde çalıştığımı hocaya söyledim.birşey dikkatimi çekti hoca suplement satmayı çok istiyo:)Allahtan bodyforumtr den birşeyler öğrendik.Bugün antrenman vardı gitmedim o malum göğüs- kol programının 5.si:) ilk önce bu program olayına bi çözüm getirmem gerekicek...zaten psikolojik olarak kollarımın küçüldüğünü düşünüyorum.

17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kolların küçülmemiş olabilir Romeocry, yani idman yöntemi sakıncalı, saçma sapan, ama evham yapma, 4 idman seni biraz yıpratmıştır ama olaya bodyforumtr ailesi olarak el koyuyoruz, artık önümüze bakalım.
    Bu adama hiç saygım kalmadı, hem cahil hemde aç gözlü, seni hem fiziksel olarak yıpratıyor hemde kesesini doldurma derdinde.
    Ben supplemente çok sıcak bakan bir insanım, ancak salona başladığının ilk haftası değil kesinlikle.
    Şu anda mütevazı bir araban olduğunu düşün, bunu kullanmak için formula 1 aracı yakıtına ve takviyesine ihtiyacın yok, ilerledikçe beslenmene eklemeler, besin takviyeleri yapılabilir, ama daha çok erken.
    Bence sen forumda yer alan, başlangıç programını herşeye rağmen uygula, fiziğin bence başlangıç seviyesinin ilerisinde, ancak dert değil, başlangıç programı 3 ay kadar uygulanabilir ve emin ol, bu şekilde de gelişim göstereceksin.
    Biraz irade ve kararlılık ister tüm bir vücudu bir seferde çalıştırmak.
    Hani vücudu bölmek insana cazip gelir, hele bir günü göğüs-biceps yaparsın tadından yenmez.
    Diğer bir gün omuz-triceps gene büyük keyif verir bu kasların şişmesi ama bu aslında yanılgıdır, amaç sadece kasları şişirip mest olmak değil, her kası hakkıyla çalışıp, hatta ek olarak, büyük kasları çalışırken oluşan hormon uyarımıyla tüm vücuttaki gelişimi körüklemek.
    Vücut basit bir tulumba değil, yani kas gelişimi, kasa kan pompalamaktan çok daha karmaşık bir süreç.
    Ağır bir bacak idmanında, testosterone üretiminin artıyor, yani kas yapmada en etkin hormonlardan birisi ve tüm bir vücudun gelişimini körüklüyor.
    O sebeple, sen her hareketi 3 set yap, bir idmanda toplam 9-10 hareket yap.
    Toplamda 27-30 set yapıyor.
    Biceps için Barbell Curl
    Triceps için Triceps Pushdown
    Omuz İçin 1)Military Press
    2) Dumbbell Yana Açış
    Sırt için Lat Pulldown
    Göğüs için Bench Press
    Karın için crunch
    Bacak için Squat
    Kalf için Calf Raise

Sıralama olarak ben üstten alta gitmeyi tavsiye ederim.
    Mesela
    Omuz-Göğüs-Sırt-Triceps-Biceps-Üst Bacak-Kalf
    Farklı olarak karnı son girmeni öneririm, bu tabii benim düşüncem.
    Kesin doğru diye birşey yok, ama kafan net olsun diye dediğimi uygulayabilirsin.

18. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    koskoca istanbulda bula bula o salon ve hocayı mı buldun. bence direkt git ve adamla konuş. ve:

-ben araştırdım okudum. bu işe de meraklıydım zaten. sizin verdiğiniz bu programı hiçbir yerde görmedim. neden bu şekilde çalışmam gerekli.

de.

bakalım ne gibi bir cevap verecek.

ya da hocanın amacı şu olabilir. suplement satmaya çalışıyor dedinya:

adam bu programla senin kasları iyice yoracak. kaslar yeterli dinlenemediği için gelişim yavaş olacak. sen de bundan şikayet edeceksin oda zaten böyle olmaz bak şunları da kullanman gerek. bi de zana yeni bir program yazarız diyecek ve amacına ulaşacak.

nasıl komplo teorim?

Karasan bunu beğendi.
  19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Aynısını düşündüm Hernan, ama bir insanın bu kadar kuş beyinli ve sefil olabileceğini dile getirmek istemedim.
    Eğer bir parça bile olsun böyle bir düşüncesi varsa, lanet olsun onun gibi spor salonu sahibine.

20. romeocry

romeocry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    istanbul
    Karasan söylediğin gibi başlangıç programını uygulamaya geçicem pazartesi hocaya ben bunu yapıcam diyip başlıyorum 3 ay devam edicem..
    hernan77 aslında oturduğum yerde bu salon yeni açıldı öncesinde salon yoktu burda başka bir salona gitmem için yolculuk yapmam gerekiyo yani:)
    aynı şey benimde aklımdan geçti üçümüzde aynı şeyi düşünüyorsak büyük ihtimalle hoca bunu düşünmüştür.evde çalışırken birkaç suplement kullandım tabi bende olumsuz bişe düşünmüyorum bu konuda ama hocanın düşüncesi olumsuz geldi.belkide 3 ay bu salonda devam ettikten sonra başka bi salona geçiş yapabilirim.tavsiyeler için sağolun arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş