Romatizma ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve orkunberk tarafından 5 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. orkunberk

orkunberk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Romatizması olan birisi vücut geliştirme yapabilir mi, eğer yaparsa eklemlerin hareketlere tepkisi ne olur? Eklemlerdeki romatizma ağrıları azalır mı yoksa daha da şiddetlenir mi?

Bir arkadaşım bana bu soruyu sordu, ve bodyforumtr'den doğru bilgi alabileceğime, en azından doğru yönlendirilebileceğimi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Romatizmanin 300'e yakin cesidi var bildigim kadari ile. Bir cesidi icin onerilen egsersizler digeri icin dogru olmayabilir. Arkadasinizin problemi tam olarak nedir?

Gecenlerde merak edip biraz arastirma yapmistim, normalde fiziksel terapi uyguluyor romatizma hastalarinin cogu ve bu durumlarini iyiye goturuyor. Siddetli egsersizin limitlerini bir doktorla konusmak en dogrusu, cunku cevabi romatizma'nin tipine ve kisinin durumuna bagli olarak degisiyor.

3. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşın kastettiği eklem romatizması heralde tahlillerde aso iltihabın pozitif bazı tahlil yerlerindede 200ml nin yukarıda olmasında bu hastalık var oluyor ayda 1 iğne olması gerekiyor deposilin eskiden penadurdu ama o üretimden kalktı.iğneneleri aksatmaması gerekiyor.

bendede vardı o rahatsızlık eğer iğnelerini vaktinde oluyorsa yapmasında sorun yok diye düşünüyorum sadece kendini fazla yormasın sporda. kendisine dikkat etmesi lazım kötü bi hastalıktır kendisi ben çok çektim kendisinden.

orkunberk bunu beğendi.
  4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    casparov2 ye katılmakla beraber hastanın yaşı ve romatizması hakkında bilgi şart.

5. xmanx

xmanx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkdaslar bn de de aynı sorun var.

iltihaplı eklem romatizması mevcut ve kullandığuım ilaçtan dolayı kalca ameliyatı gecirdim (ikisinde de ) ve 20 yasındayım.
    nasıl vucudumu formda tutabılırım bacak kasları ve kol kaslarım ınanılmaz zayıf durumda neler yapabbgılırm yardımcı olabılırmısınız? tskler

Sayfayı Paylaş