Rocky 6 çok beğenildi!!!

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Karasan tarafından 13 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bir yazı yazacağımı hiç tahmin etmezdim arkadaşlar ancak gerçek bir sinema eleştirmeni olan abim az önce elime rocky 6 dvd'sini tutuşturarak mutlaka izle, çok beğeneceksin dedi.
    Öncelikle, abimin vücut geliştirme ya da başka bir sporla alakası olmadığı için bu beğenisinin body sempatisinden kaynaklanmadığına emin olabilirsiniz.
    Filmin gerek çekimler, gerek oyunculuk gerekse duygusallık yönünden çok iyi olduğunu belirtti.
    Sinema kültürü çok iyi olmanın ötesinde kolay beğenen birisi değildir.
    IMDB'ye baktığımızda oradada film için serinin başı ve sonu iyi oldu yorumu yapılıyor.
    Gerçekten çok şaşırdım, zira ben bu filmin çok zorlama olduğunu, 60 yaşında böyle bir film çekmesini Stalloneye yakıştıramadığımı söylüyordum.
    Henüz filmi izlemedim, şimdi izleyip sizlere kendi yorumlarımı da yapacağım.
    Haa birde, body dışında bir insan olan abim, genel kitlelerin düşüncesine tercüman olacak bir yorum yaptı, Stallone bu filmde çok iyi vücut yapmış.
    Body içinden biri olarak bende gördüğüm resimlere bakarak katılıyorum, 60 yaşına göre olağanüstü fiziği.
    Bu filme benim gibi olumsuz önyargılarla yaklaşan dostlara duyurulur.
    Neyse ben şimdi kendim izleyip yorumlarımı yapayım buradan.

Berkthagar bunu beğendi.
  2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bende gecen hafta indirdim ama halen izleyemedim. Arkadaslarin cogu izlemis, degisik yorumlarda bulundular ama genel olarak begendiler.

Kendimde izledikten sonra buraya yorumumu yazacagim.

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Eveeet, filmimizi izledim, filmi izlerken zaman zaman gözlerime toz kaçtı!
    Gerçekten duygu sömürüsü yapmadan insanı duygulandıran, geçmişe götüren çok güzel sahneleri vardı.
    Adrian'ı kalbinde yaşatması,zor anlarında ondan güç alması bana bir miktar Gladyatörü hatırlattı.
    İdman sahneleri son derece gaza getirici olmakla birlikte çok inandırıcı değildi.
    Yani Stallone'nin ya da hayal ürünü bile olsa 60 yaşındaki Rocky Balboa'nın 225 kiloyla squat yapması, 145 kiloyla silkme yapması hiç inandırıcı değil ama insan genede gaza geliyor.
    Filmin asıl amacı 6 filmlik serinin en güçlü halkası olan ilk filme saygı duruşu yaparak, bence insanın üstünden kamyon gibi geçen hayat ile yüzleşmesini konu almak, yani filmde duygusal dokuya çok daha fazla önem verilmiş aradaki Rocky filmlerinden.
    Bence çokta iyi yapılmış, ilk filmin başarısı da zaten duyguya ve inanca yer vermesiydi.
    Filmin dövüş kareografisini hiç beğenmedim, Rocky'nin maç yaptığı rakibide bence çok özensiz işlenmiş,silik kalmış bir karakterdi.
    Resmen arada kaynamıştı rakip karakter, filmde çok az görünüyor zaten son dövüş sahnesine kadar.
    Fiziği berbat Rocky'nin rakibinin, ancaaak, hafife alınacak adam değil, filmi izledikten sonra araştırdım, adam tam 3 kere Hafif-Ağır Siklet boks şampiyonu olmuş, profesyonel bir boksör.
    Bunu öğrenmek süpriz oldu, ve filmde çok kısa bir şekilde Mike Tyson görünüyor, onuda söyleyim.
    Filmi kesinlikle izleyin, seriyi güzel bir şekilde bağlamış Stallone, ellerine sağlık.
    Parayıda vuruyor, amerikada 3 haftada 61 milyon dolar hasılat yapmış, çok iyi bir rakam bu, filme harcanan para 24 milyon dolar, dünyada toplam 200-250 milyon dolar kaldırır en azından, sinema sektöründe 24 milyon dolara 200-250 milyon dolar kazanan film çok iyi çıkarmış demektir, cidden bu kadar başarılı olmasına şaşırdım...

Berkthagar bunu beğendi.
  4. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Rocky ile birlikte bir çok kişinin hayatı film şeridi gibi gözlerinin önünden geçmiştir.

5. nazo

nazo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi bi link verinde bizde indirelim ya ben bulamadım

6. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    divxevinde var...tam link yazmıyorum reklam olur :D

7. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    filmi yeni izleme imkanım oldu...filme benden de tam puan :) ...

8. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    filmi izleyeli iki hafta oldu yorum yapmayı unutmuşum .

Film gayet iyiydi bencede rocky nin nasihatlari çok hoşuma gitti vücududa gayet iyi durumdaydı

beğenmediğim tarafı ise antrenman faslı çok kısa sürdü :) serinin diğer filmlerinde en gaza geldiğim yerler antrenman sahneleriydi bu filmde pek önemsenmemiş anlaşılan

9. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    bence de antreman sahneleri kısa ve üstünkörü gibi olmuş ama sanırım özellikle bu şekilde çekmiş, ki yeni nesil seyirciyi bunaltmasın diye...ayrıca 4 tane farklı son çekmiş ve en son bunda karar kılmışlar...bu 4 farklı son, filmin dvd versiyonunda bulunacak galiba...

aslında bu filmin kaderi biraz 1. ile benzeşti...Rocky 1'i çekmek için baya zorlanmış, film şirketleri özellikle de "kendisinin oynaması şartı"nı kabul etmemişler...en sonunda bir şirket (Metro Golden Mayer) bazı şartlarla kabul etmiş...ve film oldukça düşük bir maliyetle (1 milyon USD) çekilmiş...bu rakam o günün şartlarına göre çok düşük bir rakam...o kadar ki, filmde kendi köpeğini, babasını (ringte gong çalan kişi), kardeşini oynatmış, maliyet olmasın diye...ve sonuç,beklenenin çok çok üstünde bir başarı...yanılmıyorsam dünya çapında 150 milyon USD(belki fazla) hasılatı var bu 1 milyon dolarlık filmin...ve de 2 oscarı...

6.ya gelince...bu filmi çekmek için de, tıpkı 1.de olduğu gibi uzun süre uğraştı...sanırım 6 senedir uğraşıyordu...ama yine şirketler,"seyirci gelmez bıktı" vs vs diyerek yanaşmadılar...en sonunda, yine aynı şirket, yine aynı mantıkla (en düşük maliyet, ama bu sefer 25 milyon dolar,bu rakam bir filmin zarar etmeyeceği başabaş olacağı bir rakam imiş) filmi kabul etti...ve sonuç 1.de olduğu gibi...sadece USAda 70 milyon dolara ulaştı...diğer ülkeler de dikkate alınırsa 150 milyon USD hasılat bekleniyor...çünkü Rocky serileri USA dışında daha fazla hasılat getirmiş hep...bu rakamlara dvd vs satışları dahil değil...

şimdi Rambo 4'e başlayacak sanıyorum...çekimler Tayland'da...

10. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    rock yi türklere sewdiren en büyük olgularından biri seslendirmeyi yapan amcanın sesi .karaktere çok uyuyor o ses .

adriınnnnnn kazandımmmm

11. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dublajcısı için (bkz :sezai aydin )

12. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    RocKy BalBoA

rocky has shocked the world:) rocky balboa has proven himself a true champion,Rocky..Rocky..hayatımın filmi her gece tektrar tekrar dvdsini izlediğim asla bıkmadığım bu filmde azmin,gücün,kararlılığın neler başarabileceğini görüyoruz.Rockynin son filmini dvd dide izlemedm çünkü bir rocky filmini sinemada izlemek istedim.Artık iyice sabırsızlanıyorum.Apolla creedin vücüdu bomba:) rockyde fena diil.soundtracklarını hergün defalarca dinliyorum.Kısacası bu filme tapıyorum

13. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    Yalnız şöyle bir durum söz konusu. Sylvester Stallone ROKY 6'dan elde edilecek para ile ermeni soykırımını anlatan bir sinema filmi çekeceğini belirtmiş!!! Bilginize!!!!

14. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Beğenmeyelim mi yani filmi?

15. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    sinemaya gitmeyek benim gibi internetten indirip seyredek :D

16. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Ya beğenmemek ayrı, senin dediğin ayrı. Zaten ben sinemaya gitmeyeli 5-6 yıl oluyor, arkadaş DVD Shop sahibide 8) :D

17. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    ben film konusunda bi eleştiri yapmadım. beğenip beğenmemek sana kalmış. Şayet ROKY 6'dan elde edilecek para ile ermeni soykırımını anlatan bir sinema filmi çekilecek olursa en azından buna kendi paramızla destek vermeyelim demek istedim. Tabi bu benim şahsi kanaatim. katılıp katılmamak herkesin takdirine kalmış bir şey.

18. muscledude

muscledude Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    konstrüktör resssam
    Yer:
    izmir
    ROKY 6

e arkadaşlar bi link verin bi yol gösterinde biz de indirip izleyelim.Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar.zuahuhau :D [/quote]

19. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ne kadar zaman geçti ben daha yeni iledim Rocky'mi :) ...Stallone ' nun şekli şemali kaymış , yüzü botoks yaptırmış gibi şişmiş , dudaklar desen ondanda beter.Yine bitarafı aşağıya doğru kayıyor.Ufakken yüz felcimi ne geçirmiş ondanmış :? ...Göğüslerde foslamış ama adam 60 yaşında!!!!!!.Bence yaşına göre vücudu iyi diyebilirim. ;) Zaten göğüsleri gençkende o kadar iyi değilmiş :idea: ...Film Karasan '' nın dediği gibi Rocky 1 deki duygusallığı yakalamış...Bence çok güzel olmuş. ;)
    Açıkçası ben tırıvırı bir film bekliyordum ama öyle olmadı :oops: :roll: ....Helal olsun stallone abi :) ;)

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    benden filme 10 üzerinden 10 iyi flimdi

Sayfayı Paylaş