Roaccutane-Kolestorel-Body

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Hu53Y!n tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yaklaşık 5 ay sonra kendi yazdıklarıma cevap vererek bu sporu yapıpta, bu ilacı kullanan arkadaşlara yardımcı olması amacıyla, tedavinin şu son günlerinde yaşadığım tecrübeyi yazmak istedim.

1- Daha önce yazdığım gibi motivasyonumu yerlerde süründürdü, antrenmanları boş koydukça dahada kötü hissettim. Buna rağmen kendimi zorlayarak antrenmanlara gittim gerçekten faydasını gördüm. Sanki üzerimden çöken ağırlık kaybolmuştu. Sakın antrenmanları terk etmeyin unutmayın ki bu isteksizliğe neden olan kullandığınız ilaç.

2- İlacın ilk kullandığım zamanlarda aşırı bir güç kaybı eklem ağrıları özellikle bel ve sırt ağrıları baş gösterdi. Antrenmanlarımı yaptıkça bunlardan da kurtuldum ve bünye yavaş yavaş ilacada alışıyor onun için ilerleyen zamanlarda şayet yaşarsanız bu ağrılar hafifleyecektir.

3- Doktorum supplementlerle ilgili bayağı bi gözümü korkuttu. ilk zamanlar sadece whey kullandım bu durumun böyle olmasıda psikolojik olarak beni etkiledi ve performansımda düşüşe neden oldu. Bende içeriklerini doktoruma gösterdim fakat bi bilgisi olmadığını anladım. Kendi kendime çözüm bulmaya çalıştım. ilerleyen zamanlarda bırakmış olduğum, animal pak' ın içerisindeki A ve D vitaminlerini içeren hapı çıkararak kullanmaya başladım, ardından bcaa ve glutaminide kullanmaya başladım kan değerelerime bunların tepkisi olmadı fakat ilacı kullanmış olduğum süre içerisinde 160 olan kolestrol düzeyim artaraktan ay ay 211 değerlerini buldu. Her ay kan tahlili vermenizi öneriyorum.

4- Soğuk daha soğuk, sıcak daha sıcak, cildiniz çok hassas oluyor, elime taktığım eldivenler bile ellerimi kıpkırmızı yapıyordu, bench press yaparken sırtıım kıpkırmızı oluyor.dudaklarım lip stick kullanmasam çölde kalmış gibi oluyorum.

5- Beslenmeme gelince zaten öğünlerimde yağlı yemekler bulundurmam, kırmızı ette çok az tüketirim genelde tavuk tüketiyorum, Ben bu ilaç için diyete girmedim kolestrolüm o derece tehlikeli boyutlara ulaşmadı. Ama kesinlikle dikkat etmenizi öneririm. Aksi halde doktor ilacı kesecek yada bu sporu icra ederken uygulanması çok zor olan bir diyet yazacak.

6-İlacı kullandığımdan beri evden çıkmak istemiyorum, hala sürekli yorgunum, kendimi kötü hissediyorum. Sürekli sinirliyim, kolay kolay gülmüyorum, Antrenmanlarım olmasa dahada kötü hissedeceğimi biliyorum. Saçlarım aşırı derecede dökülüyor. Şakakalarım dahada açılmaya başladı, prespektüsünde yazıyor. Umarım bu durum geçicidir diye ümit ediyorum.

7- Sonuç; Yaklaşık 2 aydır sırtımda canlı sivilce kalmadı, lekeleri duruyor onun içinde eritretin isimli bir krem yazdı faydası oluyor gibi normalde bugün tedavi bitti doktorun söylemiyle fakat, kalan ilaçlar var onlarıda 5-10 gün kullanıcam. Açıkçası netten araştırmalarımda bir kaç ay daha kullanmam gerektiğini okuyorum, Bu sıcakta işkenceye dönüşüyor. Ben günde 50 mg. kullanıyorum 191 boy 98 kg. mım. doktor ilk gittiğimde boy kilo sormuştu. İstediğim sonuca ulaştığımı söyleyemem sanki tekrardan çıkacak gibi duruyor. İnşallah eski haline dönmez ve bütün bunlara değer. Gelişmeleri yazacağım...

Not: Yazdıklarım tamamiyle kendi bünyemdeki ve ruh halimdeki etkileridir, Her insanın bünyesindeki etkiler farklıdır. Umarım yardımcı olur.

overertu bunu beğendi.
  2. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bende bu ilaca başladım bu 2. ayım bazılarının dediği gibi burun kanaması filan olmadı bunu ilaca yeni başlamış olmama bağlıyorum açıkcası. önceden günde 40 mg alıyordum şehir değiştirdiğim için farklı doktora gittim o dozu arttırdı. 60mg yaptı. günde 3 tane içeceğimi söyledi sabah öğle akşam mı deyince fark etmez diye bir cevap aldım ve orada içime bir kuşku düştü sanırım doktor hakkında. eklem ağrısı olacağını biliyordum fakat ilacın üstünde fizik aktivite sonucu kas ve iskelet yıkım ürünleri kanda artacaktır yazınca bir korku aldı benide. zaten kas ve iskelet ağrım vardı. yinede spora devam ediyorum ben bu ilacı zaten spor yapmak için aldım bırakmak için değil. güreş yapıyorum mayonun dışında çok kötü gözüküyordu ayrıca hareket sırasında sürekli patlıyorlardı. hiçbir şey kullanmıyorum zaten fakat çok yağlı besleniyorum okuldan yiyorum çünkü. bakalım ne olacak.

3. ccarlos5501

ccarlos5501 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende ilaca yaklaşık 10 gün önce başladım ama dudak kuruluğu dışında bir yan etkisi yok. İlk 3 gün hafif bel ağrısı olmuştu oda yok artık. Yanlız ben dikkat ediyorum. Doktorun dediği gibi a vitamini içeren gıdalar tüketmiyorum.

4. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Eski konuyu açmış olacağım, bugün doktor aknelerim artık kistik durumuna geçtiği için denediğimiz tüm tedavilerden sonra Roaccatane'ı yazdı,yaş da artık 30 oldu. En kötü kısmı yaşadığım bel sakatlığından sonra 4 ay spora ara vermiştim ve 1 hafta önce yeniden başladım. Ağırlık çalışamazsın dedi. Bazı arkadaşlar çalışmış okuduğum kadarıyla. Şuan moralim çok bozuldu spor yapamazsın duyduktan sonra doktordan. Başka tecrübesi olan arkadaşlar var mı ?

5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de bu sene 3 4 ay kullandım ama en düşük dozdan zaten aşırı sivilcem yoktu ama spor yaptım. Kas ağrısı depresyon gercekten yapıyor ama o kadar sporu önleyici birşey değil. Biraz recoveryi azaltip performansı düşürüyor ama

6. avni

avni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar ben de bu ilacı 2.5 aydır kullanıyorum sporada yeni başladım daha 1 hafta oldu şuan pek yan etkisini görmedim lakin biraz sporda performansım düşük gibi acaba psikolojik mi ilaçtan mı kaynaklı emin değilim , bir de ilacın prospektüsünde yoğun fiziksel aktivitede kas yıkımı ve iskelet yıkımı görülmüştür diyor sizce spora devam etmeli miyim ?

7. avni

avni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yardımcı olabilecek arkadaşlar fikirleriniz spor hayatım için önemli .

Sayfayı Paylaş