roaccutane ın kürle beraber kullanımı?

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve gainn tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. gainn

gainn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    1 bucuk senedir kür yapıyorum 3. kurumdeyım şuan. bebek gıbı cıldım vardı ılk kurumden beri suratımda bıtmek bılmeyen sıvılceler var kur bıtsede gecmıyor 1 aya olcam 22 yasında mıllet dıyo bu halın ne sınırlerım cok bozuldu artık. kürle birlikte roaccutane kullanmayı dusunuorum kur bıttıkten sora baslıcaktım ama daha 2 ay var dayanamıorum hem bu roaccıutane yazın kullanılmıyor kış gecmeden baslamayı dusunuyorum fakat karacıegere yuklendıgını bılıyorum bu ılacın. ancak kullanmayı baya bayay dusunuorum bu aralar. dusuncelerınız nelerdır kurle bırlıkte kullanıyımmı cok asırı bı zararı olurmu kullanırsam yanında kullanıcagım vıtamın tarzı koruyucular varmı. yardımcı olursanız cok sevinirim..

2. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Benzamisin Kullanmayı dene.eğer sigortan varsa cildiyedende yazdırabilirsin.

çok işe yarıyor bizzat kullandım.Akne ve sivilceye tek çözüm diyebilirim.

3. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    sıvılce ve aknede roaccutane ın ustune ılac tanımam fakat karacıgerı asırı yordugundan bu donem ıcerısınde supplementlerı mınımumda tutmanı onerırım fakat etkısıne ınanamayacaksın..

4. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Aynı ilacı bende kullanıcam doktorum testler istedi onun sonucuna gore vericek daha önceden 4 ay kadar kullanmıstım o sürede supplement kullandım bir sorun olmadı ama bende bu sorunun cevabını merak edenlerdenim.

5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.747
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    benzamycin ile roaccutane etki olarak kıyaslanamaz. ilaçlar akne ve cilt türüne göre verilir. benzamycin bazılarında etkili olabilir ama herkeste etkili olacak denemez ve ağır durumlarda işe yaramaz. roaccutane ın yanında etki ve yan etki olarak çok zayıf kalır.
    roaccutane a gelince, bu ilaç kür esnasında alınmamalıdır, google da aratırsanız görürsünüz birçok yabancı forumda. karaciğeri yorması yanısıra eklemlere de zarar verir. ek olarak kemik yoğunluğuna da etkiler bu da ayrıca bel bölgesini olumsuz etkiler, bu ilacın yan etkilerinden biridir, bel ağrıları. daha zayıf kemik ve ağrıyan bel ile birlikte kür esnasında nasıl antrenman yapacaksınız, deadlift mesela.

1999 yılında Leachman ve arkadaşları tarafından gerçekleştirilen çalışmada 6 ay süreyle (standart tedavi onaltı haftadır) 1 mg/kg izotretinoin alan hastalarda kemik dansitesinde ortalama % 4.4 oranında azalma tespit edilmiştir...

izotretinoin = roaccutane ın içerdiği etken madde.

hele kürünüzde winstrol gibi kurutucu bir ilaç varsa sonuçlar çok ethlikeli olabilir eklemler açısından.

karaciğeri yorduğunu herkes biliyor zaten (sapma gösteren enzim ve kolestrol değerleri)bir daha yazmaya gerek yok ama kemik kısmı da önemli hele vg ciler için hele de kürde isek.

cagkanyuksel ve gainn bunu beğendi.
  6. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    0
    kür zaten karacigeri yoruyor. birde bu ilac alırsan sonuclar kotu olabilir.Sen en iyisi doktoruna bir sor durumunada anlat kürde oldugunu söyle ona göre bir yol izlersin

7. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    yaklaşık 15 yaşında başlayan, cildimin her tarafında çıkan iltihaplı sivilceler beni sosyal yaşantımdan inanın bezdirmişti. Birçok ilaç vs denedim. Yaklaşık 24 yaşlarındaiken biriyle tanıştım ve bana bu ilacı tavsiye etti, fakat çok tehlikeli olduğunu ve doktor kontrolünde kullanmamı söyledi. Ben araştırma yaptım ve İzmirde Prof Dr. H.Tahsin GÜNEŞ Hocanın kapısını çaldım ve bu ilaçtan bahsettim. Hoca bu ilaç tedavisinin yan etkileri saymakla bitmez en son çare öneririm dedi. Benden kafatası, diş filmi ve aklına gelebilecek bir sürü tahlil istedi. Hepsi temiz çıkınca bu ilacı kullanma konusunda izin verdi fakat her onbeş günde karaciğer testi istedi ve sonucu mutlaka kendisine bildirmemi söyledi. Ben bu ilacı 1 sene arayla iki defa kullandım. Bir test sonucum çok kötü çıktığından doktor hemen ilacı kullanmamı kestirtti. Şu anda 40 yaşımdayım o zamandan bu yana ara arada olsa sivilce problemimi oluyor, çok iyi bir antibiyotik buldum ve bana çok iyi geliyor, öncelikle bunu denemeni öneririm. İsmi Maxipor 500 Sivilce problemi olan arkadaşlar bunu kullandığınızda bana inanın dua edeceksiniz.

gainn bunu beğendi.
  8. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Şunuda ekleyeyim bendeki cilt problemi, Sanatçı İzelinki gibiydi. Durumun ciddiyetini anlamanız açısından bu örneği verdim. Umarım faydalı olmuşumdur.

9. gainn

gainn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    maxipor u masıl kullanıyorsunuz peki? gunun hangı saatınde kac tane?

10. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.747
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    siz iyi bir doktora denk gelmissiniz. ben de aslinda cok cok unlu bir hastenin (ozel) dermatoloji baskani prof a gittim. yalniz benim sorunum sirt ve goguste idi yuzumde hic sorun yoktu. ayrica sivilce sorunu oyle ileri degildi, buyuk bir ihtimalle de suppl den kaynaklaniyordu (her ne kadar doktor alakasi yok dediyse de, yiyecek + icecegin sivilce ile alakasi yok derler hep, ne cikolata ne yagli seyler ne kuruyemis ne de suppl sivilce yapmaz dedi). neyse adam direk roaccutane onerdi hem de en yuksek doz. dedim bu ilacin yan etkileri varmis karaciger testi gerekiyormus kolestrolu kontrol etmek gerekiyormus, ileri durumlarda verilirmis? cevap yoo yok oyle bir sey sen al basla kullanmaya teste falan gerek yok sanirsin aspirin oneriyor. peki basinda test yapmadik kullanmaya basladiktan ne kadar sonra test gerekli dedim, teste meste gerek yok al kullan 4 ay dedi.
    ben arastirdim kullanmadim zaten ihtiyacim yok, bir de su kemiklere verdigi etki yuzunden vazgectim. bir de kullanim sirasinda a vitamini almayin diyorlar mesela yumurta tuketilmemeli gibi seyler deniyor vg icin uygun degil. ama durumunuz agir ise o zaman saglik daha onemli tabi vg den.

11. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    12 saatte bir tok karnınla içilecek. Yanında B Komplex bir vitaminle içmeni tavsiye ederim.

gainn bunu beğendi.
  12. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Evet doktorum işine aşık bir insandı. Fakat tahliller, röntgenler, kan tahlilleri vs. maddi açıdan ve ilacın yan etkileri cildin kuruması,sürekli kaşınması ve temmuz ayında dudaklarımın kurumaktan çatlayarak sürekli kanaması, yani maddi manevi zor bir süreçti.

13. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Akne sivilce için benzamisin kullan.roaccutane da o kadar büyültülecek bir ilaç değil,bende kullandım ayda 1 test yaptırıyordum kan testi,doktorun der zaten biraz piskolojin olarak seni yoruyor ama o seni yönlendirir o kadar büyültülecek bir ilaç değil.Ama kür esnasında benzamisin kullan derim.

14. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.747
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    yukarıda belirttiğim gibi her cilt sorunu için farklı ilaçlar verilir. akneli cilt in bir sürü çeşidi vardır doktorlar ilaçları buna göre verir herkes için her ilaç iyi sonuç vermez. kimine benzamisin işe yarar kimine tretin kimine aksil kimine xxx. doktora görünmeden alınacak ilaç durumu daha vahim yapabilir.

15. deniz21

deniz21 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    yüksek miktarda androjenden korkmayıpta roaccutane dan korkan arkadaşlarımız olduğunu görüyorum forumda, çok garip. kullandığınız androjenlerin, anapolonların yanında roaccutane = koca bir sıfır. kemik dansisitesi üzerine bir miktar etkisi var bu da kullanımdan sonra düzeliyor. ( genelde, bkz : uyarılar, önlemler, roaccutane prospektüsü)roaccutanenın en yüksek dozu diye birşey yok, kilo başına MG hesabı var, belli bir doz var onu tamamlamak zorundasınız, sivilceleriniz geçse, sıkıntılarınız bitse bile. roaccutane saç dökmez , sadece saç dipleriniz beslenemediği için ve siz eski yıkama aralığınızla yıkamaya devam ettiğiniz için güçsüzleşir saçlar. roaccutane kullanırken şampuansız yada çok çok az şampuanlı, ph 5.5 şampuanlar kullanmalısınız. kendim günde 60 mg roaccutane kullanırken 3 hafta saçlarımı şampuansız yıkadığımı bilirim :D ayrıca roaccutane ın bu kadar mimli bir ilaç olmasının sebebi, bu ilacin ilk piyasaya çıktığı senelerde intihar vakaları görülmüştür sıklıkla. steroidde kullanıyorum ama şunu söyleyebilirim rahatça, roaccutane kat ve kat daha zararsız steroidlere göre. yalnız şunu da unutmamakta fayda var, kür sırasında roaccutane ekstra yük demektir. bu da iyice yorar. kür sırasında illaki gerek görülüyorsa doktora anlatın, ona göre bir doz belirleyip kullanın. ( sgot ve sgpt yüksekse hiç kullanmayın 150 + ysa kullandığınız ilaçlarıda bırakın/azaltın/kısa kesin) ( öğrenmek için karaciğer paneli , kan testleri)haftalık 20 mg roaccutane bile sivilcelerinizi küçültmede işe yarar, kür sırasında da pek, hatta hiç yük olmaz diyebilirim. ( kür sivilceleri başlamaması veya minimum düzeyde tutulması için deve dikeni, enginar ekstresi, b compleks)kaldı ki yağlı cildi olan insanlara doktorlar artık haftalık 10 yada 20 mg roaccutane önermeye başladılar ( sürekli) ( bunun yanlış olduğunu savunan doktorlar da var ) diğer problem deri problemleri ; örneğin başladınız roaccutane a, yaz geldi, ağda yapıcaksınız kollara, göğüslere vesaire. yapamazsınız, ağlatır adamı, deri iyice gerinleştiğinden ve yağsızlaştığından dolayı yıkım çok olur, geri iyileşmesi de normale göre çok uzun sürer. ( yağsızlaşmasından kastım şu, kastaki yağların erimesi değil, deri çok kuru) kısacası roaccutane kullanırken herhangi bir yerinizde yara, böyle kesik filan tarzı durumlar olursa normale göre çok geç iyileşir. ( protein sentezi ile bir alakası bulunmamaktadır, yanlış anlaşılmasın.) yine roaccutane kullanımı sırasında karaciğerde çoğu zaman hiç değişme olmaz , ama bazı insanlarda normal değerlerin 20 katına fırladığını da söylemişti konuştuğum dermatologlardan birisi. roaccutane hakkında başka merak ettikleriniz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Sayfayı Paylaş