1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

resimlere bakın ve yardım edin bana lütfen

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve alicemim tarafından 15 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. alicemim

alicemim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar durum bu.şimdi ben bu sporu geçmişte biraz yaptım.1 aydır da bir salonda çalışıyorum.vejeteryan olduğum için et tüketemiyorum.onun yerine antremandan sonra whey protein alıyorum.antremana gelince haftada 2 gün 1 saat yüzme.3 gün body 1 gün kardio yapıyorum 1 saat 15 dakika.spordan öncede carnitin alıyorum.şimdi sizden ricam bana biraz akıl verin boy 1.85 kilo 93.bu vücuda ne yapmam lazım.yaptığım antreman şekli doğrumudur.yeme içme olayını nasıl yaparım.okuduğum için düzenli bir yeme alışkanlığı tutturmam zor.ayrıca hergün 1 litre kadar light cola içiyorum bunun zararı varmıdır.

Ekli Dosyalar:

2. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    fazla inceleyemedim başlığı ama bir kere kas demek büyük oranda et yemek demektir et yemeden olur mu bence olmaz..
    ayrıca kola kesinlikle zararlı onun yerine yeşil çay veya bitki çayı öneririm..

mjacksonwithus bunu beğendi.
  3. REvOLvertr

REvOLvertr Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Et gibisi yoktur aslinda.. ama baklagiller ve peynirler bilhassa lor'un etin yerine gecebilecegi söyleniyor..

4. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum ve bu burda tartısılcak bır sey degıl ama et yiyince insanın aldıgı besın degerlerınden cok hayvani ( biraz kabaca oldu k bakmayın ) duyguları tavan yapıyor maneviyat olarak. buda daha kaliteli idman demek ve ben ne zaman kırmızı ete yuklendıysem gelısmeyi daha yuksek seviyelerde gordum.

heryerde bulabılcegın kurufasulyemız var. Ayrıca nohutunda bıldıgım kadarıyla protein oranı yuksek. sut icebılıyormusun bılmıyorum ama genelde vejeteryanlar peynir tuketemez. spora baslamadan once bende vejeteryandım. Ama nasıl olduysa yemeye basladım mıgdem bulanmadı.

Birde aklıma hep soyle bırsey gelıyor. Vucudumda en buyuk bolgem goguslerım ve bunların birzaman vejeteryan olmamla alakalı oldugunu dusunuyorum. cunku soya proteinleri bıldıgım kadarıyla ostrojen hormonunu tetıklıyor.

Son düzenleme: 15 Mart 2010
  5. alicemim

alicemim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar vejeteryanlığı bırakmam mümkün değil.bu işi whey ile halledemezmiyim.birde diet cola çok mu zararlıdır.ayrıca yaptığım egzersizler sizce doğrumudur.

6. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    halledersın neden olmasın ama dedıgım gıbı hayvansal beslenınce ben kendımı zinde hissediyorum. maneviyat olarak insanın guc ve sıddet duyguları gelısıyor. bundan haric bir eksıklık yaratcagını tahmın etmıyorum. Sonucta wheyle aldıgında aynı aminoacid kırmızı etle tavukla balıkla aldıgında aynı amino acid.

7. alicemim

alicemim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki benim ne yapmam lazım tam olarak.yağ oranım sanırım %20 lerde.ağırlığı bırakıp cardio mu yapsam sürekli yoksa 2 si bir devam mı.

8. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    buna benzer bır soruyu profesyonel bir vucutcuya sormustum hatta forumda uye kendısı Ozden Aydogan ısmını umarım yanlıs yazmadım. O bana soyle solemıstı neden yag yakıp kas gelıstırmek varken kardio ile kas kaybında bulunmak ıstıyorsun dıye yanıtlamıstı. Demek ıstedıgım antremanlarında 3x8 calısıyorsan 4x15 calıs ama agırlık calıs. kardio yapıcagımız vakıtte var ama amac kas gelısımı ıse suan kardioya zaman ayırmaya gerek yok.

Guzel bır dietle yavas yavas kilo verebılırsın.

9. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> Umarım Sadece Et mideni Bulandırıyordur abi... Yoksa Yumurta Ayran Süt ve süt ürünleri bilhassa Etin yerini birazda olsa doldurabilir... Yoksa Çok Zor gibi Vallaha Ama bu seni yıldırmasın Özel bir diyetisyene başvurabilirsin Onlar sana daha iyi yardımcı olur durumunu Yaşamadığımız için ne söylesek biraz yalan olur abi ya :( Ama bence kesinlikle Diyetisyen sana Doğru şeyleri söyleyecektir... ;)

10. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    etsiz olmaz bu iş:D

11. mrt0212

mrt0212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bol bol makarna tüket kilon iyi kardioda yapıomuşsun zaten çok ağırlık yerine az kiloyla çok tekrar yap bu benim önerim...

12. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    prof derecede vejeteryan sporcular var.. olur elbet.. birde zindelik açısından sebzeler özellikle yeşil ve kırmızı lar özellikle çok yararlıdır.. et ürünleri zindelik vermez hatta aksine bir durum oluşturur.. et ürünleri, fast food lar hepsi insanı yoran enerjisinden çalan gıdalardır ama kaslarıda et gibi hiçbirşey beslemez.. whey proteyin yanına sıvı amino asit de ekleyebilirsin açığı kapamak için ama haftada 1 günü body e ayırdıysan onada gerek yok, yumurta beyazı çok kalitelidir! açığı kapamaya yeterde artar bile bu safada...

13. alicemim

alicemim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sizce protein tozunu arttırmam gereklimi.yani günde 1 ölçek yeterlimidir.ayrıca bu diet colanın zararları çokmudur

Sayfayı Paylaş