Renklerle Tedavi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Despo tarafından 15 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. Despo
  Offline

  Despo ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  30 Mart 2004
  Mesajlar:
  7.961
  Beğenileri:
  6.073
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Danimarka
  Gökkuşağının yedi rengini kullanan renk tedavisinin amacı; vücut enerji merkezlerini dengeleyip geliştirmektir. [​IMG]
  Böylelikle vücudu kendi iyileşme süreci için uyarmış olur. Renklerle tedavi enerjisi boşalmış enerji merkezlerini (çakraları) yeniden dengelemek için renkleri kullanır.

  Çakralar:

  Gökkuşağının yedi renginden her biri vücuttaki temel yedi çakradan birine karşılık gelir. Bu çakralar her biri bir diğerine bağlı enerji spiralleri gibidir. Çakra Sanskritte tekerler/çark manasına gelmektedir. Aslında Akupunktur hakkında biraz bilgi sahibi olan biri vücutta 300 kadar çakra olduğunu bilir.

  Ana çakraları her biri pürüzsüz ve aşağı yukarı hep aynı hızda çalışan ve bir saati ya da motoru çalıştırmaya yarayan bir grup çarkmış gibi düşünebilirsiniz. Buna göre sağlık bu çarkların pürüzsüz ve düzenli olarak işlemesinden geçer.

  Renkler:

  Renklerin üzerimizde çok büyük etkileri vardır; zihinsel, fizikseli duygusal ve ruhsal etkiler. Enerji merkezlerimiz bloke edildiğinde veya boşaldığında, vücudun mekanizması doğru çalışamaz ve bu da farklı konularda bir çok probleme sebep olur.

  Renklerin çakralarla alakalandırılması:

  Gökkuşağı renklerinin her biri farklı dalga boylarının ışığı olduğundan her rengin kendine has enerjisi vardır. Renklerle tedavide vücuda doğru renk uygulanarak bu çakraların yeniden dengelenmesi sağlanır. Bir renkten faydalanmak için en iyi yöntem o renk üzerinde etraflıca düşünmektir.

  Renkler ve çakralar

  Viyole/Taç çakrası: Beyin korteksi ve ana sinir sistemiyle bağlantılıdır. Viyole rengi ruhsal gelişim için güçlü bir destektir. İyileştirme ve sevgiyi ilham eder.

  Çivit/Kaş çakrası: Hipofiz salgısı, burun, kulaklar ve sol göz ile ilintilidir. Netlik ve gerçek korkunun yatıştırılmasıyla elde edilebilir. Çivit rengi zihni rahatlatıp boşaltır ve metabolizmayı güçlendirir.

  Mavi/Boyun çakrası: Tiroid, gırtlak ve ağızla alakalıdır. Mavi rahatlatıcı ve huzur veren bir renktir, korkuyu azaltır ve öfkeyi dağıtır. İltihapları azaltıcı, ateş düşürücü bir etkisi vardır. Kişisel arınma için maviyi kullanabilirsiniz.

  Yeşil/Kalp çakrası: Kalp, dolaşım sistemi, kollar ve akciğerlere hitap eder. Yeşil, kas dokusunu uyarırken kanı güçlendirir. Sizi dengede tutar.

  Sarı/Karın çakrası: Böbrek üstü bezi, mide, karaciğer ve kaslarla alakalıdır. Sarı özgüveni temsil eder. Umut, sıcaklık ve enerji verir. Böbrekler, kolon, karaciğer ve safra kesesi için yararlıdır.

  Turuncu/Kuyruk sokumu çakrası: Üreme organları ve mesane ile bağlantılıdır. Sindirim sisteminin tamamı için yararlı olan turuncu, cesareti ilham eder.

  Kırmızı/Temel çakrası: Omurga, bacaklar ve kemiklerle bağlantılıdır. Kırmızı kanı yediden üretir, arındırır. Tutku ve ihtirası dengeler, sevgi ve şefkat duygularını açığa çıkarır.
   
  diez ve saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş