.REFLÜÜ & vG

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve mehmet19071907 tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mehmet19071907

mehmet19071907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar iyi pazarlar herkeze bende reflü Hastaligi var.

Vg Başlayacamda sizce alacağim proteinler sorun olurmu doktor sordum da içinde ne var bilemem dedi. . yardimci olurmusunuz bilgisi olan varsa

2. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim proteinlerin sindirilmesi için pepsin salıgılanması gerekiyor bu asit besinleri şişirip parçalayan güçlü bir asit, eğer mide sfinksterinden yemek borusuna sızma varsa protein içeren besin aldığında bu asitler devreye girecek. Ama aminoasitler ve protein tozu alımında mide çokta zorlanmaz çünkü bu besinler zaten bütün bir besinden ayrışmış ve neredeyse kana karaciğerde metabolize olup kana karışmaya hazır besinler.Doktorun mutlaka öneride bulunmuştur şekerli gıdalar bu gıdalar meyve bile olsa dikkatli kullanmalısın reflü hastasına çokta iyi gelmiyor, yani mide kapağında gevşeklik varsa zaten yemeğin üstüne su bile içsen taşı veriyor yemek borusuna.

3. Yaman ALMAN

Yaman ALMAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Reflün varsa Probiyotik kullan. Ben Probix kapsül kullanıyorum. Fitoterapi uzmanı Ümit Aktaş takip ediyor beni, muayene için ona gidiyorum. Faydasını gördüm. Tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş