Razaman da supplement kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Komagane tarafından 21 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Sahur da 1-2 saat kala aklıma gelen bir konuydu . Haftada 3 gün body e gidiyorum . Diğer günler oruc tutmayı planlıyorum . lakin protein kullanımımda biraz değişiklik oldu . Yardımcı olur musunuz ?

Yaptığım 3günlük sporu akşamları gidiyordum . lakin gündüze almam gerekti . öglen 13 00 - 15 00 arasına aldım . proteini sabah kalkar kalkmaz alıyorum . ortalama 10-11 gibi kalkıyorum . öglende antreman sonra protein almam sizce normal mi ? yoksa sabah almayıp akşam mı alayım ?

Artı bir detay daha . Spor gunleri hariçte protein alıyorum . sahurdan 1-2 saat önce proteini alıp , iftardan sonra almayı düşünüyorum . Bilir kişilerin yorumlarını bekliyorum . Bu program sizce uyar mı ?

salvadore_xp bunu beğendi.
  2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben hemen hemen 1 senedir bu sporla uğraşıyorum. orucumu da tutum. Hatta ramazanda daha iyi hacım aldığımı söylebilirim sana. Eğer savura kadar yatmazsan ve yedikten sonra yatarsan zaten oruçlu zamanı uykuda geçireceksin. Bu şekilde yaparsan oructan taviz vermek zorunda kalmassın. Elimde bol miktarda cazein vardı. Emilimi yavaş olduğu için savurda uyumadan önce bol suyla onu kullanmayı planlıyorum.

Komagane bunu beğendi.
  3. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    orucu hergün tutman, bir gün tutup birgün tutmandan daha faydalıdır.
    vücuttan alacağın verim, bir düzen şekliyle gerçekleşir.

yapman gerekenler:
    iftarını bir bardak su ile açmalısın. bağırsakları gelecek besinlere hazırlar.
    sonrasında 1-2 tabak çorba(tahılı bol olan çorbalar) ve kaliteli karbonhidrat içeren bi kaç bişey yiyp 1 saat bekle. sonrasında amino asidini yada protein tozunu çak.
    antremanda suiçmeyi ihmal etme.
    antremandan sonra yine protein tozunu yada aminonu çak. ayrıca da antreman sonrası proteinle birlikte 50grr civarında bir carbo almayı unutma)
    ve yarım saat yada bir saat sonrada iftarda yiyemediğin çorba harici yemekleri götür. ( tavuklu, etli, pilavlı, tahıllı, sebzeli)

saat 23pm -01am arasında da hafif ama proteini bol öğün tüket.
    sahurda da aynen. ama casein protein tozun varsa kullanabilirsin. yoksa bir bardak süt içersin.

bilmen gereken her öğünde yine yüksek proteinli yemektir. ama sahurda mideni fazla doldurmadan kendini beslemeyi öğren.

iftar sahur arası; ortalama 10 bardak su tüketmeyi unutma.

olay bu kadar basit.

diez ve Komagane bunu beğendi.
  4. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin

Önerdiğiniz güzel bir beslenme gerçekten . fakat hergün tutman daha iyi demişssiniz fakat orucumu açtıktan sonra spora gitmem biraz zor oluyor . Öglen gideceğim ramazan da spora . Ondan dolayı oruç tutarsam beni çok yorar . Hem oruçlu hem spor . Proten olarak whey %100 gold standart alıyorum . başka carbo vs almıyorum . Diğer proteinleri doğal yollardan gerçekleştiriyorum . Bu sebeple dediğiniz gibi antreman sonrası ve iftar sonrası güzel olur .

5. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    ben ramazanda yeni bir program çıkarmayı planlıyorum kendime. haftanın her günü oruç tutmayı planlıyorum ve 4 günü antreman yapmayı. oruçlu günlerde iftara 1-2 saat kala antreman yapacağım ama çok hafif ağırlıklarda ve sadece tek bölge ve 4-5 farklı hareketi geçmeden 3-4 setli sonra direk gidip iftarı beklemeyi düşünüyorum. :) sizede öneririm bunu.
    haa şunuda söyleyeyim iftardan sonra sakın antreman yapmayın gün boyu kan şekeri düştüğü için ve tansiyonunuz düştüğü için antremandan sonra hemen gidip antreman yapmak hem sizi bitirir hemde kötü sonuçlara yol açar dikkat edin!!!

Komagane bunu beğendi.
  6. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Gittiğim antreman salonun da öğlen 13-15 arası akşamları 20-22:30 arası olduğu için iftardan bayağı önce oluyor ve inanın çok kötü oluyo insan .Bundan dolayı 4 gün oruç tutup 3 gün tutmayacağım gibi gözüküyor . İsterdim ki tüm gün tutayım .

Ahura-Mazda bunu beğendi.
  7. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    hmm o nasıl bi antreman salonu ya ben mı yanlış anladım yani o saatler dışında yapılmıyor mu ? eğer öyle ise sen kendi bildiğin gibi yap en iyisi

8. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    salon bayanlarada açık olduğundan belli saatlerde oluyor . Akşam 6 dan gece 12 ye kadardı fakat ramazan araya girdiğinden 20-22:30 arasına aldılar . bir de öğlenleri .

9. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    zaten ramazanda kas kütlesi arttırmak zordur. istenilen bu ayı, kayıpsız vede kuvveti yititrmeden bitirmektir. buda bilinçli beslenme ve olması gereken anremanla gerçekleşir.

eğer salon erken kapatıyosa, istediğin gibi o gün oruç tutmaya bilirsin. senin kararın
    eğer salonun aidatını vermediysen bu aylık gitme derim oraya. (ben olsam hiç gitmem oraya ama. o saatte orayı kapatıyosa mişterinin tarafında değil, kendi çıkarını düşünüyodur salon sahibi.)

arkadaş demiş haklı olarak,
    ""iftardan sonra sakın antreman yapmayın gün boyu kan şekeri düştüğü için ve tansiyonunuz düştüğü için antremandan sonra hemen gidip antreman yapmak hem sizi bitirir hemde kötü sonuçlara yol açar dikkat edin!!! "" demiş ya.

++evet, eğer tıka basa mideyi doldurup, ne bulduysan yiyip, tatlılarıda üstüne yiyip sonrasında antreman elbette yapılmaz.
    yukarıda dediğim gibi

++su, çorba ve bir meyva yada hurma(komplex carbo) ile iftarını bitirmelisin ve 1 saat sonrada antremana gitmelisin. antremandan oncede varsa protein tozunu alırsın.

ikisinde de iftar yapıyosun. ama ikinci örnekte kan sekerin yavaş yavaş çıkar ve vücutta bir şeker dalgalanması gerçekleşmez. bunu solemem gerekır.

neyse şayet o salona devam edeceksen o gün tutmassın.

10. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin

Fişle giriyoruz salona . ama tam spor yaşam tarzım olmuşken 1 ay bile olsa bırakırsam kendimi çok hantal hissederim . kütlemi kaybetmeden bu dengemi korursam güzel olur . Gideceğim gün tutmamam en mantıklısı gibi .

Bu başlığı açmam gerçekten çok iyi oldu . sagolun

11. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    sporu bırak demiyorum zaten, bu aylık o salona gitme derken, yani başka bir salona git ramazanda, demek istedim. fişlerin kalsın, ramazandan sonra yine kullanabilirsin aslında.
    şayet oturduğun yere yakın başka salon varsa, bi değişiklik yapıp bu ay salonu değiştirmen iyi olabilir.
    değişiklik herzaman güzeldir.

12. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    komagene..
    bence daha fazla kurcalama, USD61'in ilk verdigi cevap, ramazan rehberi niteliginde olmus.. Bende aynen ona katiliyorum ve aynisini uyguluyorum senelerdir.
    ikinci yazdigi mesaj da tuzu biberi olmus.. nedenlerini merak ediyorsan biraz arastirma yapmalisin ama adam sana tum bilgisini sunmus, uzumunu ye bagini sorma :D

13. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    arkadaş sert bir dille doğru noktaya parmak basmış. Görüşlerine aynen katılıyorum. Ama bu konuyu ben açmış olsam bu mesajdan sonra hiç bişeyi kurcalamaz foruma bile girmezdim :p a32

14. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    sahurda casein iyi olur aslında. ama bence whey alıcaksan sahurda süt le al .

15. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin

Başlık açmak kurcalamak mı onu anlamadım ? yukarıdakı arkadaslar fikir veriyor , kurcalama denileni yap tuzu biberi olmuş deyip uygula diyolar ahura . Hatta aksine muration bu kounyu arastırmalısın diyor kalkıp siz bu konu üzerine foruma bile girmezdim diyosunuz . siz kimsiniz de bu konu da akılcılık ediyonuz !

16. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    bir tıpçı olarak besinin mide de durma süresi 40-60 dakika diyebilirim. hem ramazanda oruc tutmanın vucut üzerine faydalarını saymakla bitiremem.. ewt iftarını yapıp ondan 1,5 saat sonra her seye hazırsın cok rahat yapabilirsin.hem sunu da belirteyim fani dünya karsılıgında ahiretinizi satmayın şu yasa gelmısız sanki yaşadıklarımız 1 gün bile degil bundan 70 yıl sonra hiçbirimiz hayatta kalmayacak sadece biraz düşünelim..

17. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    şaşırdım valla...
    birincisi kurcalama diyen ben değilim.
    ikincisi arkadaşın dediği ramazan rehberi olmuş lafına katıldım gayetde doğru söylemiş lafımın arkasındayım.
    üçüncüsü foruma bile girmezdim diyerek sana hitap etmedim arkadaş çok sert bir dille söylemiş ona söyledim amacımda latifeydi sonunda gülücük var dikkat etmediysen bak bi.
    üstelik siz kimsiniz falan artistlik yapmayalım akılcılık falan da yapmadım. bu lafınızı şikayet edeceğim

18. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin

Ama başkasına demişsseniz açık dille getirmemişssiniz ki . gülücükler koyarakta alay eder bir duruma getirmişssiniz ondan dolayı bende bozuldum açıkcası . ben artistlik felan taslamıyorum , siz bana dercesine akıl vermişssiniz yerinde olsam foruma girmezdim vs. bu kelimeler dokundu bana . Zaten diğer arkadaşların söylediği laflarada katılıyorum ben . ama siz olayı başka yere çekmişssiniz.

19. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    benim bir yere çektiğim yok ben mesajlarımda kimseyi kırmamak için hep gülücük ve tebessüm simgeleri koyarım ki ortamda muhabbet artsın. sen diyorsun ki başkasına demişsiniz açık dile getirmemişsiniz ya üstün körü söylenecek bir büyük konu yokki ortada üstelik ben karakter olarak açık sözlü biriyim eğri doğru neyse söylerim. dediğimi yanlış anladıysan üzgünüm ama sen kimsin gibi tavırların bana kullanılması hiç hoşuma gitmedi bu forum ahlakına uygun hareket etmeyen biri olsam demediğim kalmazdı sana ama kurallarıda bilirim terbiyeyide. neyse uzatmayalım bu konuda başka mesaj yazmayı düşünmüyorum. herkese iyi ramazanlar.

20. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Oky konuyu derinlemesine açıp 2 tarafta kırılmasın kusura bakma ahura . ikimizde haklı değiliz onun için değmez kapayalım konuyu

bonatschi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş