Randy Orton'ın vücut tipi?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve RKO1907 tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    İnternetten araştırdım. Kimi ekto diyor kimi meso. Bu adamın vücut tipini bilen var mı? Ayrıca ben ektoyum hayalimdeki vücut budur. Haftada 5 kere gidiyorum salona ve antrenmanım kısa (45 dk. - 60 dk civarı Kardiyo yok.) ama ağır sürüyor. Bana önerisi olan felan var mı?

Şöylede boydan foto var;

Son düzenleme: 21 Ağustos 2014
  2. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Vücut tipi ile ilgili savaş hocanın videosunu izlemelisin. Çok saçma bir şey. Google dan arnold un küçüklüğüne bak birde şimdiki haline. Ekto iken mezo olmuş :) Vcut tipi kalıcı değildir. Nereye çekersen oraya gide :)

3. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    izledim o videoyu fakat ben inanıyorum vücut tiplerine o yüzden sordum

4. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    up

5. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    evet arkadaşın da dediği gibi vücut tipi yoktur. kas ve yağ kütlesiyle alakalı bir durumdur bu. ama randy orton un geçmişinde cılız biri olduğu belli.

6. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Daha doğrusu belli bir vücut tipi yoktur. Yağlı şeyleri falan ye habire endo olursun spor yap sağlıklı şeyler ye mezo veya ekto ol bu kadar basit :) Yani sen ektosun randy gibi olamazsın diye bişe yok. Hedefin buysa çalış elbet olur.

7. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Aslında vücut tipinin çok da kas ve yağ ile ilişkisi yoktur. Ve biz kabullensek de kabullenmesek de vücut tipleri vardır. Vücut tipi kemiklere göre değişkenlik gösterir .En basitinden şöyle söyleyeyim endomorf kalın kemik yapısına sahip biri ile ektomor ince kemik yapısına sahip biri yi karsilastirin. Biri az bir çalışmayla kemik üzerine inşa ettiği kas ile çok belirgin bir şekilde vücudu ortaya çıkarırken diğeri aynı hacmi yakalamasi için çok daha fazla zaman harcamalidir. Ekto biri asla endomorf biri gibi olamaz nedenini de söyleyeyim kemikleri kalinlasmaz çünkü . Bilekleri, ayak bilekleri, vücut iskeleti bunlar hep aynı kalır .
    Bu adama gelince kemik yapısını göremeden yorum yapmak zor . En azından bilek yapısı bel ölçüsü daha bariz belli olsa daha iyi olurdu .

8. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Vücut tipi diye bişey yoktur yada vardır olayı değil tam olarak kirlilik var baya. Bazı insanlar ince kemiklidir Zyzz gibi çok irileşse de bellidir vücut yapıları. Bazı insanlar iri kemiklidir Amerikan güreşi izliyorsun anladığım kadarıyla John Cena gibi mesela o adam vücut yapmasa da yapmış gibi dururdu muhtemelen, bunu da vücut tipi adı altında isimlendirebiliriz. Yani Ekto-Mezo-Endo yokta desek iri kemikli, zayıf kemikli yani genetiği bellidir insanın. Bunları da vücut tipi adı altında isimlendirmek yanlış değil bana göre. Onun dışında vücudu çok parçalı ve iri Randy Orton'un. Bu kütlede bu defineye ulaşman çok çok çok çok zor. Kürsüz olarak imkansıza yakın. Aşırı iyi bi genetiğin yoksa eğer.

9. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Elbette ki vücut tipi değişim gösterir ama bu uzun yıllar alır; yok öyle bunu yedin endomorf oldun, bunu yedin ektomorf oldun o zaman tüm vücut tipleri iflas etmiş olur. Belli başlı geçişlerde vücut tipi değişebilir ergenlik, orta yaşa geçiş vs. dönemler.

Birde şimdi çok moda oldu video çekip sanki Weider ailesinden filanmış gibi, işte böyle " bu işi büyük bir endüstriye bizim aile çevirdi" tripleriyle videoda kolları 90 derecede tutup eller açık şekilde o 41cmlik biceplerini milletin gözüne sokarak "ben fitnis uzmanıyım" zarf zurt filan bunlara itibar etmeyiniz rica ederim.

Sen hani kendini uzman filan ilan ediyorsun ya video çeken beyefendi, bende sana bu forum aracılığıyla soruyorum.

Bu işte hangi büyük başarılara imza attın?
    Kimi yetiştirdin?
    Bu işle ilgili hangi okulu okudun?

Senin o hakir gördüğün çalışanlarını küçümsediğin o küçük mahalle salonlarında ne canavar gibi gençler yetişti biliyor musun?

Ayrıca biz hep buralardaydık (forum olarak) 2000lerin başından beri sen nerelerdeydin? O zaman da YouTube vardı neden video filan çekmedin?

E tabi biraz bi popülerleşme oldu ülkede bu sektörden biraz ekmek yenmeye başlandı uzman ol tabi sende yakışır..

Ve sana da soruyorum gurbetçi çocuk; iyi niyetli bir çocuğa benziyorsun ama orada sende genç bir amatörden fazlası değilsin lütfen o yarım yamalak Türkçenle bize bu işi sanki ömrümüzde dambıl görmemiş, vücut geliştirmeye tanışmamış küçük bir kasabada yaşayan insanlarmışız gibi anlatmaya kalkma. Biz zaten yabancı forumları da takip ediyoruz bizimde çok büyük forumlarımız var. Bize bişeyleri senin öğretmene gerek yok yani buralarda bu işi senin hayal edemeyeceğin seviyelerde icra etmiş adamlar var, yazın filan tatil olunca gel görüş belki sen birşeyler kaparsın iyi olur senin için.

Özet: Her video çekene itibar etmeyin bunlar böyle özenti hareketler, taviz vermeyin ki bu şahıslarda kendilerini olduklarından fazla görmesinler..

Saygılar..
    Ek: Bir amerikan güreşcisinin vücut tipiyle ilgili bir konuyu farklı bir yere taşıdım ama buna benzer bir yorumu ne zamansa yazacaktım silinmezse sevinirim.

Çünkü bu video çekme olayı mantar gibi türedi kendi çapında algı operasyonu haline geldi.

Son düzenleme: 21 Ağustos 2014
    neverbackdown. ve doxux bunu beğendi.
  10. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Yahu
    adamın vücut tipini sordum. Herifin biri video çekmiş yoktur felan onu gösteriyorsunuz soruma cevap alamadım

11. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    şu fotoda bilek ve bel belli gibi.

12. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim bu f
    fotoğraftan anladığım kadarıyla adamın kemik yapısı biraz daha uzun ince tipli gibi. Ekto mezo karışımı birşeye benziyor ama kesinlikle endo değil bunu söyleyebilirim

13. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Yahu yazdım ya yukarıya arkadaşım detaylı. Neyin cevabını istiyorsun boyun kaç? Kaç kilosun? Vücut yapın ne senin? Böyle soru mu olur 1.50 misin nesin çatın dar mı koy fotoğraf bakalım.

14. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    vucut tipi denilen zımbırtıyı hala kilo sananlar var

kemik yapısı arkadaşım kemiğin kalınlıgı ıncelıgı omuzların genişliği darlıgı bunlar
    bilimsel bişe yok ortada kısaca vucut tipi dedigi kalın kemik ınce kemik muhabbeti

15. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    ektomorfum boy 1.80'den fazla. Geniş omuzluyum. 60 kiloyum.

16. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Vucut tiplerine pek inanmam ama inandigimi varsayarsam ekto-mezo karisik gibi duruyor.

17. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Steroidliymiş. İnternettende araştırdım.

Sayfayı Paylaş