Ramazanda Spor Yapıcakmısınız?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 21 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Ramazanda Spor Yapıcakmısınız?

Anketin kapanma tarihi 6 Temmuz 2014.
  1. Spora Ara Vericem

oy sayısı 1
    7,1%
  2. Hem oruç tutup hem spor yapıcam

oy sayısı 7
    50,0%
  3. Oruç tutmayıp spor yapıcam

oy sayısı 6
    42,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba , bu ramazan spor yapıcakmısınız yoksa 1 ay aramı vericeksiniz ?

Beslenme planını , antrenman sistemini bu başlık altından konuşabiliriz.

Ben oruç tutup spora iftardan 1-1.5 saat sonra gitmeyi planlıyorum.Sahurda yumurta, casein ( süt,peynir ) ve komplex karbonhidrat , iftarda fazla yemeden ama yeterli protein ve karbonhidratı alarak spordan sonra sahura kadar saat başı öğünler yaparım..

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    senelik molami vericem bir iki hafta off gecer, 3 veya 4.hafta da baslicam. once wheyle oruc acarim heralde onca saat vucut ac kaliyor biraz khidrat alir kahve icer spora giderim 1saati gecmez spor :)

3. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    2 hafta ara verip. Sonra Haftada bir kere full vücüt calisacagim :)

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Allah nasip ederse hem oruç tutup hem spora devam etmeyi düşünüyorum, haftada üç gün push/pull/legs antrenmanı yapacağım.
    Zaten normalde Intermittent fasting beslenme şeklini uyguluyorum, ramazanda sadece saatler degişmiş olacak pek fark eden birşey olmaz.

5. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bu sene tamamen tatil yerine en azından haftada bir tüm vücud programı yapmayı düşünüyorum. Bu sayede hacim ve güç gerilemesini engellemeyi umuyorum.

exsisman ve (silinen üye bunu beğendi.
  6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bende ramazanda Full Body mi yapsam diyorum ama bilgim yok pek nasıl olur vücut gelişirmi bilemiyorum kafam karışık bir program yapıcam bir ara :D

7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Evet arkadaşlar bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Bu sene hedeflediğim düzende olmasa da full body idmanları yaptım, tamamen her kas grubuna bir hareket şeklinde, izole değil compound hareketleri tercih ederek. Ama sıcaklar ve vakit darlığı sebebi ile hiç bir idmanda altı bölgeyi bir araya getiremedim, bunun yerine bench press ve barbell curl sabit olmak üzere idmanlarımda diğer dört bölgeyi bölerek yaptım. Bu şekilde her hafta her bölgeyi bir defa çalıştırmış oldum.

Dün itibarı ile yine split antrenman şekline döndüm. Yaklaşık 5 kg vermiş olmama ve dolayısı ile bir miktar hacim de kaybetmiş olmama rağmen hemen hemen hiç güç kaybı yaşamadığımı söyleyebilirim, illa da rakam vermek gerekirse kesinlikle %10 bile değil, %5 diyebilirim.

Bu tecrübeden sonra bu spora ara vermek mecburiyetinde kalacaklara kesinlikle haftada bir kere sadece birer hareketle kas gruplarını çalıştırmalarını tavsiye ediyorum. Zira aylar boyunca sıkı idmandan sonra verilen uzun bir ara (iki haftadan fazla) %30 ve üzerinde güç kaybına sebep olabiliyor ve bu da insanda motivasyon kaybına yol açabiliyor. Haftada sadece bir saat ayırarak bunun önüne geçmek mümkün, test edildi, onaylandı. :)

1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş