Ramazan'da Beslenme Şekli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emrahozsahin tarafından 15 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    yaklaşık 2.5 aydır diyet yapmaktayım ve her akşam 1 saat kadar yürüyüş yaparak evde 150-200 mekik çekerek 17 kilo verdim ve 108 kilodan 91'e düştüm.

2 yıl öncede 105 ten 85 e düşmüş, ramazan ayında 5 kilo alarak tekrar yukarılara çıkmıştım. Onun için bu Ramazan ayına çok dikkat etmem gerekiyor ortalam ayda 5-6 kilo veriyorum fakat Ramazan'da inşallah yine kilo verebilirim sırf bunun için oruç tutmamayı da düşünmedim değil.. ama sonra vaz geçtim... Nasıl bir beslenme şekli uygulamalıyım , iftardan sonra 1 saat 1.5 yürüyüşümü yine yapacağım 20:30 gibi iftar olsa, 23:00-00:00 arası her zaman olduğu gibi yine sporumu yaparım . normalde zaten o saatlerde yapıyorum her gün.

Beslenme şekline gelince, zaten 2.5 aydır bünye alıştı az yemek yemeye ve bu nedenle acıkma hissi pek olmuyor.

Ramazan ayında beslenme şeklime aynen devam mı etmeliyim.. Yani ramazan haricinde diyet yaparken yediğimiz örn. sabah kahvaltısı ile öğle yemeğinde yediğimiz şekli birleştirip sahuru o şekil yapıp iftarı da yine akşam yemeği gibi yediğimiz taktirde sanırım kilo alma gibi bir durum olmaz değil mi...

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  3. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    teşekkürler inceledim programı ben 23:00-00:30 arası spor yapıp eve gelip duş falan alayım derken saat 01:30 oluyor pc başında takılınca zaten en aşağı 4 te yatıyorum..

şu şekilde bir plan yaptım kendime sizce ne derece uygun olur.

Sahur
    1 Kase Light süt ile Tam tahıllı prinç buğday gevreği
    2 adet yumurtanın beyazı
    Domates
    Salatalık
    2 adet kepek ekmeğine light peynir'den tost
    1 bardak Ayran
    Çorba

İftar
    Çorba
    Tavuk göğsü (tavada 1 kaşık zeytinyağı ile kızartma)
    Taze Fasulye tarzı yeşil yemek
    Salata

İftar ve sahur arasında karpuz üzüm v.s meyve tarzı şeyler.

bu listede fazla olan veya eksik olan şeyler varsa öneride bulunabilirmisiniz.

Sayfayı Paylaş