Ramazan için beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gencVGci tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gencVGci

gencVGci Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ramazanda dinin gereği oruç tutacağız bir çoğumuz. Kendi kafamda bir beslenme programı hazırladım definisyon amaçlı. salon saat 10.30 da kapandığından iftardan 45 dk sonra antrenmana gidiyorum.

İftar vakti:
    1 ölçek whey, yarım yağlı süt, bal, sert bir türk kahvesi

45 dk sonra
    ağırlık antrenmanı(45dk) ve ardından 30 dk hafif tempo kardiyo

postworkout:
    1 bucuk ölçek whey

antrenmandan 1 saat sonra:
    200-300 gram kadar herhangi et çeşidi, multivitamin mineral, balık yağı takviyesi

yatmadan yarım saat önce:
    100 gram lor peyniri ve L-arjinin ile çinko içeren supplment.

Sahur:
    3 yumurta ve 250 gram lordan oluşan omlet,yanında
    yarım yağlı sütle, tarçın,100 gram buğday kepeği,100 gram yulaf,1 ölçek whey proteini blanderdan geçirilmiş mama.

Haftada 5 gün ağırlık giriyorum, girmediğim günler yüksek tempoda kardiyo yapıcam. Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum...

2. runb1tchrun

runb1tchrun Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    kaç saat aç kalıcaz ve sen yemek yemeden antrman yapcan yararı olacagına zarar olr bence ıftar vakıtıne makarna pılav da ekle ıstersen

3. gencVGci

gencVGci Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Definisyon amaçlı yazdım farkettiysem yani hipertrofiye yer yok :)

Hem makarnayı pilavı da eklersen nerde kaldı yağ yakımı :)

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    antreman düzenin iyi iftardan 1.5 saat sonrası daha uygundu ama salon kapanıyor diyorsun o zaman iftarda hızlı sindirilen besinler yiyip antremandan sonra sürekli protein ağırlıklı yemek yiycen aksi takdirde kaybedecğeim kas olur. ve ramazanda kütle eklenemez diye bir şey yok sen geceye kadar sağlam beslenirsen

5. gencVGci

gencVGci Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bi işi yarım yapmaktansa tam yapmayı yeğliyorum.tabiki kütle arttırılabilir fakat şu yaz aylarında çok fazla aç kalınıyor o yüzden definasyon yapmanın daha vermli olacağı kanaatindeyim.

Ayrıca spor salonu konusu öyle malesef 10.30 da cıkış yapmam gerekiyor.Ama yine de GI değeri yüksek basit karb. ve whey proteinle zaten 45dk sürecek olan ağırlık antrenmanının enerjisini rahatca toplayabileceğimi düşünüyorum.

Son düzenleme: 1 Temmuz 2012

Sayfayı Paylaş