Ramazan dolayısıyla Body e 1 ay ara ama 1 sorum var?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cekodaya tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cekodaya

cekodaya Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    KPSS hazırlanıyom.Bu sefer olacak inşallah panpa
    Yer:
    esenler
    Sorumu sormadan önce İlk 3 ay gelişimimi yazmak istiyorum beslenmenin feci bir etkisi 7-8 öğüne çıkıyordum 3.aya girerken sadece 4.5 kg progainer kullandım :)

1.AY 2.AY 3.AY

OMUZ - 105 OMUZ - 109 OMUZ - 114
    GÖĞÜS - 89 GÖĞÜS - 93 GÖĞÜS - 97
    KOL - 27.5 KOL - 30 KOL - 32.5
    BACAK - 46 BACAK - 48 BACAK - 53
    KİLO - 62.7 KİLO - 68.3 KİLO - 72

Nasıl kilo aldın falan diye sorarsanız.5 Yıldızlı otelde çalışıyorum.Haliyle çok iyi besleniyorum.5 öğün rahat besleniyorum.Avakado,mango,muz vs...Karides,ahtapot türleride varda ben yemiyorum.

Soruma gelecek olursa ramazan bitiminden sonra tekrar bodye başlıcam,protein tozu kullanmam ne kadar doğru hani vücut kullanmaz yarısını atarmı diye düşünmeden edemiyorum.Şimdiden soruma cevap veren saygıdeğer forum arkadaşlarıma teşekkür ederim;)

2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlış bilmiyorsam protein tozu ilk 2-3 ayda gerekli degil . çinkü vücut siz çalıştıkca enerjiye daha fazla ihtiyacınız oldugunda yediklerinizdeki tüm protein ve karbonhidrat ı depolar . buda siz istediginiz kadar protein tozu kullanın 2. plana iter. yani vücut önce kendi depoladıgı protein i harcar biter hala gerekli olursa protein tozunu kullanmaya başlar . ama ilk başlarda gerekli olmadığı için verdiginiz para boşa gider bir nevi . aldıgınız protein in %75 i dışarı atılır . umarım yanlış bilgilendirmemişimdir . kolay gelsin iyi çalışmalar :)

cekodaya bunu beğendi.
  3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Trapez~ maalesef ki bir noktada biraz yanlış bilgilendirmişsin. Proteinin fazlasının büyük bir bölümü öncelikle idrar ile atılır ya da ikinci durum olan yağ olarak depolanmasıyla sonuçlanır. Karbohidratlar ise kaslarda ve karaciğerde depolanır. Fazlası yağlanmaya sebep olur.

Whey gibi supplement ürünlerinin bilinçli bir şekilde alımı olacaksa ben ilk aylar kullanılmasına o kadar da karşı biri değilim. Whey'den verim alınacak en iyi dönem de ilk ay-lar-dır. Böyle olmasının sebebi placebo etkisinin çok yüksek olması ve bu etkiyi olabildiğince lehimize çevirmek için düşük recovery süresi olan whey'i öneririm. Bu dönemde protein alımını normalde almamız gerekenin üstünde de almanın işe yararlığı birçok makalede de araştırma konusu olmuştur. Kimisi kesinliğine daha şüpheli yaklaşırken kimisi daha kesin bilgi olarak altını çizer. Yukarıda belirttiğim üzere benim kanaatim fayda yönüyle işe yaradığı yönündedir. Yine de beslenmenin ne olduğunu henüz ilk zamanlarında kavrayamayacak spora yeni başlamış birisine supplementleri önermiyorum.

cekodaya bunu beğendi.
  4. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    spor yapılmayan zamanlardada problem tozu kullanılabilir ancak doğal protein kaynaklarındanda gerekli protein miktarını karşılayabilirsiniz.spor yapılan zamanlarda kasların yenilenme ihtiyacından dolayı fazladan proteine ihtiyaç olurki doğal besinlerden yeteri kadar alamadığımız proteini tozdan almaya çalışırız.spor nyapmadığımız zamanlarda ise bir yıpratma ve sonrasında yenilenme sorunu olmayacağından doğal besinlerle alığınız protein yeterli gelebilir.vucut ağırlığınıza göre almanız gereken protein miktarını hesaplayın,doğal besinlerden aldığınız protein günlük ihtiyacınız kadarsa toza gerek yoktur.yetersizse tozla takviye edersinz.

cekodaya bunu beğendi.
  5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Demiştim yanlış bilgilendiriyorsam kusuruma bakmayın diye =) o kadar detaya inmek istemedim yeni başladığı için kafasını karıştırmamak amacıyla . hepimizin söylediği şey aynı ilk aylarda supplement kullanımı bilmedikleri ve ihtiyaçları olan enerjiyi yediklerinden karşılayabildikleri için gerek yok . ama ilerleyen zamanlarda daha fazla ağırlık altına giriceklerinden dolayı daha fazla enerji gerekkicek ve yedikleri yetmiycek . işte o zaman protein tozu kullanabilirsiniz :) iyi forumlar

cekodaya bunu beğendi.
  6. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    kilon dolayısıyla günlük 110 140 arası proteine ihtiyacın var diye düşünüyorum. yediğin yiyeceklerden bu miktarı alabiliyorsan sorun yok protein tozunada pek ihtiyaç yok diyebiliriz. ama tabi bu protein alımını düzene sokmalısın yani spor yaptıktan sonra hemen protein alamıyosan yani protein alımların günde bi iki ögünle kısıtlı kalıyosa protein tozu kullanabilirsin. çünkü günde iki ögün aldıgını farzedersek sen bu iki ögünde atıyorum 50 şer gram alıyo isen vücut sadece 35 şer gramını sentezleyecektir gerisi vücuttan atılacaktır. eğer beslenmen bu şekildeyse o zaman protein tozunu alabilirsin tabi nasıl ve ne zamanlar kullanacağınıda iyi öğrenmelisin.

cekodaya bunu beğendi.
  7. cekodaya

cekodaya Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    KPSS hazırlanıyom.Bu sefer olacak inşallah panpa
    Yer:
    esenler
    altyapım var beslenme ve body konusunda 3lü kombinasyon yapıcağım efendim ramazandan sonra 3 gün salon 1 gün dinleneceğim.Antremandan 30 dakika once optimum whey gold ve xpro 5000 aminoasit ve antremandan hemen sonra gene ikisini alacağım:evil:Off günlerde ve sabahları az kalmış bir progainerim var onu kullanacağım:)Gene sizinde fikrinizi almadan olmaz:D Ayrıca teşekkür butonlarınıza bastım.Emeğe saygı :D

Sayfayı Paylaş