Ramazan Beslenmem Hakkında Yorumlarınızı Alabilirmiyim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Jake Tyler tarafından 28 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Jake Tyler

Jake Tyler Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Selamun Aleyküm ;

Öncelikle şunu belirtmeliyim hiç VG yapmadım.

1 Hazirandan itibaren VG'ye başlama fikrim var. 1 Haziran'da 83 Kiloyken Şuan 72 Kilo'yum. Kilo vermek istemiyorum , yağ oranımı azaltıp bayram'ın birinci günü VG'ye başlamak istiyorum. Ancak ramazan'ın bitmesine uzun bir süre var , bir yanlışım varsa baştan düzeltmek istiyorum. Yorumlarınızın hepsi benim için çok değerli.

Ramazan Programım ;

İftar :

3 Hurma - Bol Bol Su - Bir Kase Çorba ( Tarhana - Yoğurt - Mercimek - Şehriye )

Az Yağlı Bol Salata - 100 Gram Haşlanmış Tavuk - 2/3 Haşlanmış Havuç ve Kabak

Bazı Günler Az Yağlı Bulgur Pilavı 2-3 Yemek Kaşığı.

Bir tane maden suyu.

21.00 da felan bitiyor , 22.00'a kadar oturuyorum. Yürüyüş'e çıkıyorum ve 6km yürüdükten sonra belediyenin parklara koymuş oldugu spor aletlerinin hepsini yorulana kadar yapıyorum.. 4km daha yürüyüp eve geliyorum.. Dik bir şekilde durarak sağ elimi sağ dizimin sağına götüyürüyorum.. Sonra sol.. Bunu 5 dakika yapıyorum.. Sonra belime bir sopa alarak.. sağ sol sağ sol yapıyorum.. buda 5 dakika.

Son yaptıgım hareketleri tam anlatamadım ama forumda bazı konularda resimleri mevcut.

ortalama yürüyüş ve parktaki spor aletlerinin yapımı 12 yi buluyor.. evdeki hareketleri yaptıktan sonra duş'a giriyorum.. Biraz meyve yiyorum.. Bir bardak kefir içiyorum..

Sahur'a kadar oturuyorum..

Sahur:

1 Tam Haşlanmış Yumurta.
    2 Yemek Kaşığı Lor Peyniri ve 2 Yumurta Akıyla Hazırlanmış Omlet.

Domates ve salatalık 2-3 tane..

Bazen yağsız süt bazen yeşil çay bazen de bir kase yoğurt..

30-45 dakika bekledikten sonra yatış..

Pazartesinden beri uyguluyorum.. Mesela bugün 100 gram haşlanmış tavuk yerine yağsız tavada 4-5 tane köfte yedim.. Yani bazen'de ete çeviriyorum.. Bazen 100 gram tavuğumun yanında biber dolması 1 tane.. bazen barbunya.. bazen taze fasulye.. bunlar bu hafta bikere oldu mesela..

Dediğim gibi pazartesinden beri uyguluyorum... Tek amacım yağ yakmak..

Yaşım 18
    boyum 1.77
    şuan ki kilom 72 felan..

YORUMLARINIZ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ..

TEŞEKKÜRLER..

Son düzenleme: 28 Temmuz 2012

Sayfayı Paylaş