Ramazan Ayında Protein Tozu Nasıl Kullanabilirim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Stream tarafından 25 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Stream

Stream Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bu spora yaklaşık 2 aydır devam edıyorum şimdiye kadar hiç protein tozu kullamadım malum önümüz Ramazan, Ramazan ayındada devam etmeyi dusunuyorum spora bu nedenle protein tozu takviyesi almayı dusunuyorum. Lakin hangi marka protein tozun alacagımı bilemiyorum. Whey protein alacagım lakin wheyinde bir çok çeşidi var bana marka vede bu tozu temin edebileceğim bir site tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.

2. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    bence alma ama illaki tavsiye istiyosan weider premium whey al.

3. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Bence Ramazan ayı için casein kullanılmalı.

Uzun sindirim ve besleme süresi nedeniyle whey kullanmaktan daha mantıklı.

Bütçeniz uygunsa whey protein de kullanabilirsiniz.

Casein proteinini araştırmanızı öneririm.

jankad bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    seytantuyu ne kullanacağını belirtmiş benmde sana ürünü temin edeceğin siteyi vereyim..

www.supplementler.com

kolay gelsin.

5. xyz10

xyz10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Casein öncelikli tercihin 2.tercihinde kompleks ürün olması hem whey hem casein ikisinide almıs olursun

6. Stream

Stream Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bugun Optimum whey siparişi verdim :S Ramazanda orucu wheyle açmayı planlıyorum antremanlardan sonrada whey alırım dıye dusundum. Günde 2 defa gibi bir kullanımım olucak. Acaba wheyin yanında caseindemi alsam ? Bana kaliteli vede ucuz bir casein protein markası soylermısınız optimumun fiyatları çok pahalı bir 160 TL daha veremem :S Ya da sahurda yatmadan önce bol süt vede peynir tüketsem casein etkisini görürmüyüm.Musletechin ürünlerine bakıyorum casein protein ürününü göremedim malesef. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Casein pahalıdır malesef. Fiyat ve oran bakımından en ucuzu optimum malesef. 80-90 lira six star alabilirsin muscletechin ama 17 porsiyon

Lor peynir yiyebilirsin casein alman şart değil.

8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Bana göre ramazanda casein kullanımı birazda pohpohlanan bir olay..
    Şöyle ki kas kaybı dediğimiz olay tamamen proteinle alakalı değil bir çok etken var.. Kan şekeri hormonları, açlık hormonu, sahura kalkılacağından bundan etkilenen büyüme hormonu ,diğer hormonlar ve su tüketimi kas kaybıyla doğrudan veya dolaylı yoldan ilgilidir..

Yani mesele sadece yeterli proteini alabilmek değil. Size en açık örnek olarak definasyona giren bir vücutçunun günlük protein alımını arttırmasına rağmen kas kaybetmesini gösterebilirim..

Ramazanda casein kullanımı müslüman sporcular için çok popüler bir başlık belki whey bile kullanmayan sporcuların yıl boyu verdiği emeğin heba olmasını istememesinden doğan haklı bir tutumla gidip casein protein alması çok muhtemel bir durum..Ve buda supplement firmalarının haklı olarak gözden kaçırmayacağı bir fırsat..

Yanılmıyorsam mısır'lı müslüman bir vücutçunun ramazan ayında casein proteini sayesinde kas kaybetmediği aksine büyüdüğüne dair bir makale vardı. Adam profesyonelse doğal olarak kür de yapıyordur bu sayede de gelişiyor.. ve onca kimyasalın anti-katabolik etkisini caseine yüklemekte hayli gamsızlık olmuyor değil.. Adamlara da kızmamak lazım, bu reklam için yüklü bir para almış olmalılar..

Size casein kullanmayın demiyorum casein kullanmak hiç kullanmamaktan daha iyidir.. Ama sakın sıfır kayıpla koskoca bir ayı çıkaracağınızı zannetmeyin hele üstüne büyümeyi unutun.. Amacım hayal kırıklığına uğramamanızı sağlamak sonradan "yahu şu kadar para verdim böyle oldu." demeyin çünkü gerçekten az önce bahsettiğim tarzda makalelere inananıp caseinden anaboliklerin etkisini bekleyen arkadaşlar var..

Saygılar..

9. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Öyle bi etki bekleyen arkadaşlar yoktur sanırım ya thums: Şöyle bir durum var zararın neresinden dönülürse kardır. 16 saat süren bi açlık var. Bunun diyelim 8 saatini caseine hallederiz mis gibi. Kalan görevi de leptine veririz o da biraz yağ yakar depodakileri. Kalanıda kaslardan giderse yapacak bir şey yok. Biz önlemimizi alalımda
    Caseini toz olarak almak şart değil ki. Lor peynirde tüketebilir insanlar.

10. Stream

Stream Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Alıntı:RaJeV Öyle bi etki bekleyen arkadaşlar yoktur sanırım ya thums:
    Ben caseinden aynen öyle bir etki bekliyordum :) verdiğiniz cevaplar için gerçekten çok teşekkür ederim ciddi manada bana çok yardımcı oldunuz. Ben caseini peynirden almaya bakıcağım.Optimum whey siparişi verdim 160 tlye birde caseine para veremem 1800 gramı 185 lira gibi bir fiyat benim bütçeyi hayli zorlar keşke tavsiyeleri dinleyip casein alsaydım hayırlısı olsun :S

11. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Casein sadece gece yatmadan önce kullanırsın ki bunu lor peynir ile de yaparsın. Whey antreman sonrası için en uygun üründür. Tercihinde üzülme :)

12. uçuk

uçuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Geçen ramazan özellikle karın kaslarımda çok büyük kayıplar olmustu, emeğim bosa gitmişti. Normalde protein tozu kullanmıyorum. Bu ramazan kas kaybını en aza indirmek için CASEIN kullanmaya karar verdim. Sahurda kullanmayı düşünüyorum. Sahurda tam yağlı süt ile tüketmeyi düşünüyorum.
    OPTIMUM CASEIN GOLD STANDART- Muz 1800 g iyimidir?

Sayfayı Paylaş