Push Press vs Dumbell Shoulder Press

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve khephnes tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Selam,

Aslinda push press direkt olarak bir omuz hareketi degil, bununla birlikte hacim odakli bir hareket de degil, patlayici guc ve genel guc artisi icin cogunlukla powerlifter'lar tarafindan uygulanan bir hareket.

Ben su an omuzda tek press, dumbell shoulder press giriyorum ve bu hareketi de uygulamak istiyorum, antrenmana hareketlilik getirebilecegini dusunuyorum. Bu iki hareket ayni idmanda bence fazla ve gereksiz olabilir, fakat bir overhead press'i omuz rutininden silmek de hacim amacli calisan biri icin pek makul bir secim olmasa gerek.

Onerisi olan?

2. Warprow

Warprow Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    omuzlarına güveniyorsan sıkıntı yok şahsen ben
    overhead press arnold press push press ve snatch yapıyorum

ama programdan kesebileceğin en mantıklı şey db shoulder press olur

khephnes bunu beğendi.
  3. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Cok farkli dusunuyoruz sanirim. :)

Omuz gibi ufak bir kas grubu icin uc press mi? Kaldi ki, dumbell shoulder press, omuz press'leri icerisinde de en son vazgececegim hareket.

Arnold press ise, benim icin sadece on omuz eksigi bariz bir bicimde ortaya ciktiginda yapilabilecek bir hareket. Zira omuzlari gosteren yan omuz elbette ve dumbell shoulder press'te yan omuzlar daha aktif bir bicimde calisiyor.

Snatch de olympic weightlifting hareketi, bu yuzden benim icin hic gerek yok.

Ben omuzda bir press iki acisin layigiyla yapildigi takdirde gayet yeterli oldugunu dusunuyorum. :) Ancak soyledigim gibi push press hem hareketlilik, hem guc icin guzel bir secim olabilir, bu yuzden bu hareketi omuz idmanina ekleyebilirim.

4. Warprow

Warprow Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    evet farklı düşünüyoruz

omuz ufak bir kas grubu olabilir yüksek düzeyde kasılıp kaldırabiliyor bu kişinin ilerleme düzeyi ve yaptığı amaca yönelik
    iyi forumlar

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Programına ekle, söylediğin gibi güç sporlarıyla uğraşanların seçtikleri bir hareket. Zaten tek press giriyormuşsun eklemelisin.

Sayfayı Paylaş