1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Pump Forever

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Pump Forever tarafından 25 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba
    sonunda reismleri koyabiliyorum.. Elestiriler cok acımasızca olmasın, cunki baya bi bulk durumdayım.. evet kendimden bahsedeyim azıcık:

Body yapma süresi : 10 ay 6 gün
    baslangıc kilom: 79
    su andaki kilom: 99,6
    kol: 44,5 (sol)
    bel: 91
    gogus: 118-120 arası
    omuz: 136-138 arası
    steroid - doping - kür vb.. : asla
    supplements: her türlüsünü bol bol :)

Zamanla eklemeye dewam ederim...

mista bunu beğendi.
  2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Boyunu yazmamışsın ama sanırım aynı boydaydık yani 1.83sün. Sen de benim gibi kilosunu kesinlikle çaktırmayanlardansın. Genel yapın oldukça iyi, 10 ayı dolu dolu geçirdiğin kesin. Mezomorf yapıya sahipsin sanırım. Ancak kanatlar fazla belli olmuyor ve biraz asimetri var veya poz verirken hata olmuş. Belin kalın olduğu için sanırım, diğer bölgelerin çok kalın görünmüyor. Belini incelttikten ve 6-pack de ortaya çıktıktan sonra, eminim çok daha iyi görüneceksin. 2 ay da definisyon yaparsan 12inci ayına süper bir vücutla girersin abi. Ayrıca son fotoda gözlerin çok ilginç olmuş :) .

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Ewt boyu yazmayı atlamısım... 1.83 dogru kardess.. kanatlarım iidir aslına bakarsan, ama dedigin gibi mide ve bel yaglı oldugu icin biraz kamufle olmus durumda.. birde posingi gercekten ii bilmiyorum... definasyona Nisan sonu baslamayı dusunuyorum... yag oranımı olcturdum bugun.. %19,5 yag war... hedefim yaza %12 yag ile girmek.. six packs gozukur mu bilmem ama belimin gayet incelecegi kesin :)

Saygılar

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Bu arada Avatar im daki resim, benim idolum ve gelmek istedigim son nokta, sanırım bu tempoda 2-3 sene daha calısmalıyım... en buyuk farkımız onla, su an icin belimiz...

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle dostum, resimlere bakarken, 145 kg. doğal bench press yapan birinin resimleri olduğunu aklımın bir kenarında.
    Bu beklentileri arttıran, aynı zamanda, bir adam doğal olarak bunu nasıl bir vücutla yapiyor dedirten bir beklenti.
    Evet, aklımda 145 Bench Press, Ayakta 44'er lik dumbbell press gibi ciddi kilolar var.
    Hemen göğüslerine bakıyorum, beklediğim, şişkin, ileri doğru bombeli göğüs değil gördüğüm, iç göğüslerde büyük bir yoğunluk var, üst göğüsler dolmuş, köprücük kemiği kapanmış ama göğüste doluluk yok, biraz düz ve cansız.
    Omuzlar, ön omuzlar güçlü, hımm diyorum, gücün önemli kaynaklarından birisi ön omuzlar, burası bombeli, ama omuz başlarında o doluluk ve yuvarlak hatlar yok.
    Çatı, kemik çatısı bence orta, yani geniş değil, kollar bulk 43-44 bir kol görüyorum, özel bir şey yok.
    Yani keskin bir peak, ya da doluluk yok.
    Tricepler uzun gözüküyor, bu hacim potansiyeli demek, ama düz.
    Ben düz, adeta yorulmuş kaslar görüyorum.
    Bu tarif etmek zor, ama yuvarlak hatlar, bu lafı severim "bombeli" kaslar yok.
    Bicepste, tricepste, yan omuzlarda ya da önkollarda bu sihirli yuvarlaklık yok.
    Bilemiyorum, bu çok ağır idmanların getirdiği bir şey olabilir.
    Sanki vücut daha fazla tekrar istiyor, daha fazla "şişmek" istiyor.
    Kanatlar, "dar tutuş barfiks ve lat pulldown" istiyor gibi.
    Biceps bol bol concentration curl.
    Triceps, ters tutuş makara çalışması.
    Omuz başları, hafif kilolu yanmalı dumbbell laterals.
    Göğüs bence, artık çok tekrar istiyor, kanla dolmak, değişik zorlanma yöntemleri istiyor.
    Sırt, alt bel özel bir ilgi istiyor, mesela bol tekrar hyperextansions.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Su da var, 10 ay çalışan birine göre değil, kaldırdığın kilolara göre eleştirdim.
    10 ay çalışan birine göre gelişim süper.
    ama bence vücut, kilodan çok, daha yüksek tekrar istiyor.
    Bu yazdıklarımın intikamını alacaksın biliyorum, başa gelen çekilir dostum :D

6. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    arkadaşım boyun kaç peki??Yaşın kaç??
    sağ kolla arasında ne kadar fark var.Sağ kol triceps daha ii gözüküyor..Kilonun maşallahı var.Başarılar...

7. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    5 dk once cektim posing i gercekten bilmiyorum... elestiriler arasında bazıları agır geldi ... cvpları sonra yazarım :)

8. XooRSLuG

XooRSLuG Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    makine muhendisi
    Yer:
    new york
    10 ay için gercekten süper fakat senin engin yorumlarin bilgi paylasimimin konuya ve bu spora olan hakimiyetin insanin hayalgücünü farkli yönde cali$tirio heralde hee bide avatara koydugun resimden olsa gerek ben seni cok daha farkli hayal etmi$tim cok agir giren 100 kiloluk bi dev gibi :) yapin cok iyi bence yaza bomba bi vucut cikarabilirsinn cok $anslisin ..sende bu birikim varken agirliklar karsinda duramaz :) ba$arilar karde$im..

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ewet dostum göğüsle baya bir işin var gibi gorunuyor özellikle açış hareketlerinede yuklenmelisin sırtta kanat koltuk altında bitmiş aşşagı dogru yayarsan mukemmel duracak ön omuzların güzel sırt pozunda bile kendini gostermiş galiba bacaga yuklenmiyorsun kol özellikle biceps tri den ufak kalmış birde soguk ve normal vucudu koy bakalım adelen degişken mi ona gore yoruma devam edelim :D

10. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Saol kardes... Resimler konusuna gelince, ben kendimii cok daha ii goruyorum.. hic fotojenik deilim glaiba.. ya da ışık olayını pek ayarlayamadım.. tabi senin beklentilerini bilemiyorum ama Hakan79 gibi birini bekliosan sasırman dogaldır tabi.. :) resimleri eklemeye dewam edecem...

bu arada yazmayı untmusum ilave edeyim boyum 1.83 yasım 26
    saygılar

11. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    hocam saol .. resimlere dewam edecem... bu arada tum resimlerde soguk duurmdayım..... "normal" derken kastettiginiz nedir?

12. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence iyi bi vücut 10 aylık bi çalışma için,görülen en büyük eksiklik karın kasları diye düşünüyorum..kolay gelsin 8)

13. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    arkadaşım çok ii gelişiyosun..Spora yatkınlığın belli oluyor.Göğüs olayını da biraz daha yayabilirsen sanırım daha ii duracak.BEnch ilde şişirdiğin zaman süper gözükecek.Omuzlar ii durumda.Sırt pozunda omuzlar ben burdayım diyor.Yalnız sağ kol triceps biraz soldan geride kalmış sanırım.Trapezler ii gözüküyor.Abartmadığın sürece t-shirt giydiğinde fazla göze batmaz...Bel ve karındaki yağlardan sağlam bir diyetle 2ayda kurtulursun.Şimdilik antremanlara devam et.Yağlardan kurtulduktan sonra alttan çıksın kaslar....Başarılar diliyorum..Supplementlere devam resimlerde bile çıkmış :D ...2sene sonra gerçekten mükemmel olacaksın...

14. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba
    Oncelkle elestiriler icin saolun... simdi cewap hakkı..
    Ilk koydugum resimlerde makinayı pek kullanamamısım... ısık ayarlarını kötü yapmısım...

-145 bench konusunda bana inanmayanınız yoktur diye tahmin ediorum, sadece beklentileri yukselttiginin farkındayım. ama inanmayan olursa, videosunu ceker yollarım...
    -Karasan; ayakta dumble press deil 44 kilo, oturarak
    -Gögüs cansız ve dolu deil, kısmen katılıyorum.. ancak su an midem cok kalın oldugu icin goguslerimi biraz ufak gosteriyor.. definasyondan sonra daha belirgin hatlara sahip olacam gogus icin..
    - omuz basları dolu deil : buna katılmıyorum.. profosyonel calısan kisiler dahil cogu kisiye gore omuz baslarım dolu ve büyüktür... hatta en ii bölgem olarak gosterebilirim
    - kol 43 bulk gozukuyor... Benim derim cok kalın, cok yagsız oldugum zamanlarda bile damar gozukmez.. kötü bi awantaj body icin biliorum.. cok bulk degilim aslında.. bugun olctum (soguk) 45 cikti resimler asagida
    -Triceptsler konusnda buyuk olmasına ragmen sekli ii degil biliorum.. ama kilo arttırımına gittim ii yoldayım.. sag triecpts biraz daha ufak .. 1 cm kolum farkedio her iki kolda...

Aslında formda bi fizigim yok su anda.. midenin ve belin kalınlıgı, omuz ve gogusü cok örüyor.. ozellikle bende genetik olarak yaglanma alt karından cok ust bolgede ( gogusun altı) meydana geldigi icin gogusu ortaya tam anlamıyla cıkarmak icin o yaglardan kurtulmak gerekiyor...
    Nisan sonu baslayacam definasyona 1 ayda %11-12 yag oranina gelmeyi planlıorum.. daha bol bol resim koyarım ilerde.. bu arada aklımdayken size gelisimimi anlatan resimleri koyayım...

10 Günlük bodyciyim...

3 aylık bodyciyim

7 aylık bodyciyim

ve su anda 10 aylık

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    gelişimini gerçekten iyi kayıt altına almışsın..ne kadar geliştiği eski fotolarla yenileri kıyaslayınca daha belirgin oluyor..7. ayda kanat pozunda (elinde telefon olan) gerçekten kanatlar belirgin hatta 10.aya göre daha belirgin..pozdan kaynaklanıyor sanırım bulktan değil..

16. spider7

spider7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    kıllar bile dayanamamış çalışmaya :D

17. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Ewt kesinlikle resmin acisindan kaynaklanıor.. alt taraftan cekilen resimler insanın boyutunu daha ii anlamayı saglıyor sanırım.. en kısa zamanda bi kanat pozu koyacam aynı sekilde ben de merak ettim cunki :)

Saygılar

18. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    7. ayda 93-94 kiloyum... , simdi 99... ama 7.ayda daha iri gozukuyorum.. Kıllarla bi ilgisi olabilir ya da, resim acısından kaynaklanıor..

kılların da bi ise yaradıgı belli oluor..

19. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul

20. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    pump 10 ayda müthiş bir gelişme kaydetmissin seni tebrik ederim basarilarinin devamini dilerim.

Sayfayı Paylaş