Psikolojim bozuldu tam olarak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MertK44 tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MertK44

MertK44 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Adım mert 18 yaşıma yeni girdim 1,77 boyundayım 50 kiloyum aşırı şekilde zayıfım Kendi sülaleme baktığımda anne tarafıda baba tarafıda tamamen kilosu en idael kişiler hiç bir sorun yok bu konu üzerinde aylardır duruyorum doktorlar vs. vs. guatırdan şüphelendi çıkmadı t1 t2 t3 testleri yapıldı yok yok yok çok sağlıklıyım hiç birşeyim yok beslenme programı uygulandı düzenli beslendim yok yok yok alamadım alamadım alamadım ilaçlar vs. (devletin verdiği) kullandım yok yok yok yine kilo alamadım yine kilo alamadım bir aralar body ile spor yaparak vs. kilo almayı düşündüm oturduğum yerde salon var ama herkez karadüzen çalışıyor başında bekleyen yok eden yok geri kalmış biryer neyse vucuduma gelince çok hareketli birisiyimdir fazla olmasada haraketli duşa gireceğim zaman aynada kendime bir bakıyorum kaburgalarım sayılıyor adeta arkadaşlarımın yanında çocuk gibi duruyorum ayakta dikeldiğim zaman yürüdüğüm zaman çok bozukluklar var sarsuk gibi yürüyorum karbonhidrat aminoasit falan kullanacaktım ama çok ağır bir sivilce dönemim olduğundan Roaccutane adında bir ilaca başladım 6 aylık kullanımım dün bitti şimdi ise sigara bırakmak için başka bir ilaç kullanacağım yani alacağım protein tozları vs. bayaa zararlı olacak sigarayı önceden bırakmıştım ama yine kilo alamadım sorunun ondanda olacağını sanmıyorum sizden tek istediğim bana bir program hazırlamanız çünkü buralarda bunu hazırlıcak 1 kişi bile yok tek ricam yardım etmeniz 3 aya vucudumu toparlamam lazım özelliklede bileklerimi kollarımı çok inceler rüzgarda bazen ben bile kontrol edemiyor savruluyor yardım edin eğer istediğim kiloya ulaşırsam cidden ne isterseniz yapacam denemediğim yol kalmadı kalmadı kalmadı. Şimdiden teşekkürler.

Not : Özellikle verecğiniz tavsiyeler sivilce dostu olmazsa sevinirim bu durumdan kurtulmak için çok çaba çektim 5 yıl bu hastalığı çektim tekrar etmesini istemiyorum eğer illaki bu işler sivilceyede katalanacaksın derseniz hiç yazmaya yorulmayın. Anlayışınız için teşekkürler.

Son düzenleme: 1 Mayıs 2013
  2. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kilo almanın tek yolu kalori bakımından yüksek yiyecekler yemek.Her türlü kuru yemiş,fındık ezmesi tatlı vs.
    Ama ne tavsiye edersek edelim, Roaccutane kullandıktan sonra tekrar sivilce olacağını sanmam o ilacı çok araştırmıştım yani vücudun anasını belleyen bir ilaç,dudakları kuruluktan kanattığını bile söyleyenler olmuştu kullananlardan.

3. MertK44

MertK44 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bana program lazım neyin neyde ne olduğunu hiç birşeyi bilmiyorum ya rüzgarda kolun savrulması ne ya artık yemin ederim burama kadar geldi sıkıldım bu işten

4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Sağlık problemin olmadığına göre çözümün belli. FAZLA YEMEK ve bunun için programa falan ihtiyacın yok 1.77 boy 50 kg adam yağlanmadan kg alayım diye uğraşmaz abur cubur zararlı gıdalar vs dışında ne bulursan ye 1 paket makarna 1 lira al 2 paket 2-3 saatte 1 çatlayana kadar ye 3000 kalori eder zaten 2 paketi. Benim de var 40-50 kiloluk arkadaşlarım ve ne zaman muhabbet açılsa çok yiyoruz alamıyoruz diyorlar ama emin olun yemiyorsunuz 1 hafta önce bizim eve çıkan arkadaş okulda sürekli derdi şunu yiyorum bunu yiyorum diye kendisi 50 küsür kg meraktan özellikle takip ettim yediği 1500 kaloriyi bulmaz ama o fazla yiyorum sanıyor akşam otur ne yediğini yaz genel olarak günlük yediklerinin 2000 kaloriyi bulmadığına adım gibi eminim.

5. MertK44

MertK44 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim onuda denedik doktor hesapladı hiç unutmuyorum daha bilgisayarımdada yazılı günlük 2906 kalori yemem gerektiğini söyledi 3000 de bunun için yemek listesi verdi yedim daha sonra doktor kilo alamayınca daha fazla kalori sana zarar verir böyle kabullenmelisin dedi çekti giti ne yapacağım bilmiyorum.

6. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Daha fazla kalori niye zarar versin öyle birşey olsaydı biz şimdiye mefta olurduk. Sen 50 kiloyken günde 2906 kaloriyi düzenli olarak aldığında kg alamadın mı? 3500-4000 e çıkart. Problem yok yazmışsın ama daha da olmazsa büyük ihtimal sağlık problemin vardır normal değil çünkü bu durumda kg alamaman ki 3000 kaloriyle de kg alabiliyor olman lazımdı.

7. MertK44

MertK44 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dediğini uygulıcam peki ben kaslanmak istiyorum full göbeğe almıcakmıyım bu sefer salona gittim hoca yok başımızda karadüzenmi çalışacam bu :S

8. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bağırsak veyamide parazitleri için kontrole gittinmi belki bu yüzden yiyip kilo almaıyorsundur

9. MertK44

MertK44 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    her test yapıldı akciğer grafisinden tut saç kılına kadar özeldi zaten ne var ne yok herşeye bakıldı 4-5 gün hastanede kaldım hatta doktora ya seni vuracam yada bunun nedenini bulacaksın dedim artık bunaldım psiklojim bozuldu o derece yok şu vucutta ters giden hiçbirşey yok yok yok

10. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103

60-70 leri görene kadar kolay kolay göbek çıkmaz sende karbonhidratları kompleks almaya çalış yani şekerli gıdalar tüketme. Makarna,yulaf,tam tahıllı ekmekler, baklagiller vs işini görür.

Şimdi önceden hangi programı yaptın bilmiyorum ama onları unut.

Haftada 2 kere salona git. Pazartesi ve Cuma.

İlk 2 hafta tüm vücudunu makinalarda çalıştır her bölgeye 1 hareket yeter.

Makinada göğüs press
    Lat pulldown
    Makinada omuz press
    Triceps pushdown
    Dumbbell curl
    Leg press

Hepsi 3 er set 10-15 tekrardan kaslarını zorlama hafif ağırlıkla yap set aralarında 1 dk dinlen. Bunu 2 hafta yapacan toplam 4 idman.

Sonra bu yaptıklarını geride bırak makina falan yok aşağıda yazdığım hareketleri teorik olarak öğrenene kadar videolarını seyret uygulamaya geçince de çok hafif kilolarla yap hatta boş barla yap hepsini.

Pazartesi ve Cuma

Squat
    Bench Press
    Deadlift
    Barfiks
    Neck Press
    Skullcrushers
    Barbell Curl

Hepsi 2-3 set. 8-10 tekrar civarı. Hareketleri öğrenene kadar hafif kg ile sonrasında tam kapasiteyle çalış set araları 2 dk civarı olacak. Bu programa karışan olursa hoca da olsa he de geç dinleme bölgelere böleyim haftada 4-5 gün salona gideyim diye uğraşma en verimli ve kısa yol bu. Vücudu bu hareketler büyütür.

500-700 gr karb
    200 gr protein
    100 gr yağ al

Karb makarna pilav yulaf tam tahıllı ekmeklerden
    Protein tavuk yumurta et vs
    Yağ da tereyağı zeytinyağı kuruyemiş olacak

Maddi sıkıntın varmı bilmiyorum inş yoktur.

Bu programı düzgünce uygularsan 8-12 hafta sonra kendini tanıyamazsın. Azimli olman lazım ve sadece fiziki olarak değil zihinsel olarak da kendini geliştirmen lazım o sebeple merak ettiğin herşeyi internetten araştır hem bilinçsiz iş yapmamış olursun hem tecrüben artar.

Son düzenleme: 2 Mayıs 2013
  11. MertK44

MertK44 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğini uygylucam bakalım bu sefer ne olacak yardımlarınızı bekliyorum.

12. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    aslında o doktorun elimden bir şey gelmiyor yapacak bir şey yok demesinin nedeni aslında şudur;
    Hiçbir hastalığın yoksa ve sen hala kilo alamıyorsan , kilo almak genetiğinde YOKTUR!
    Yoktur dediğime bakma , aslında kilo alabilirsin.
    Ama çok uzun süre düzenli beslenip , düzenli antrenman yapmalısın.
    Buda gerçekten çok uğraş gerektirir.
    Konuyu tam olarak okumadım ama , şöyle yapmanı tavsiye ederim.
    Vücut geliştirmeye daha başlamadıysan başla 6 ay kadar ilerle , kilonu kontrol et artma var mı diye - 300-500 gr bile aldıysan başarıdır - kilo almışsan hiç bozmadan devam et.
    2-3 sene devam et sporuna - buda extra bir sabır gerektirir , spor yapmayı sev onunla bütünleş - 0 yağ , full define bir vücudun olacaktır emin olabilirsin. thums:

Ama yok benim acelem var , işim gücüm var 2-3 sene bekleyemem - genelde herkes bu yolu seçer - dersen , GAINER(KILO ALDIRICI) kullan.
    Etkisi muhakkak olacaktır.
    Ha bu arada çok takma kafana böyle şeyleri , bir aralar bende çok takıyordum artık takmıyorum takmayınca kilo alıyorsun emin ol :)
    Kontrol bile etme kilonu gerçek çözüm budur.thums:

13. mykingdom

mykingdom Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Sayfayı Paylaş