Protein ve karbonhidrat kullanmaya başladım hacim ve kilo için ne şekilde kullanmalıyım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Burakkayaa tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Burakkayaa

Burakkayaa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba. Boyum 175 kilom 61. Kilo ve hacim için 3 Matrix protein ve multitech karbonhidrat kullanmaya başladım. En etkili şekilde verim almak için ne şekilde kullanmalıyım?
    Not. Evde 2 salonda 3 ay kadarlık bir altyapım var. Bir de eksiklerimi söylerseniz sevinirim Screenshot_2014-09-07-03-25-03.png Screenshot_2014-09-07-03-24-46.png

2. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    bende multitech gainer aldım yeni bakalım işe yaricakmı

3. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Gainerlerin kullanımı farketmez.Ama spordan hemen sonra alınırsa vücutta kullanımı daha verimli olur.tabi sporu cok gec saatte yapmıyorsan.Gainerin kilo aldırma mantığı su sekilde işler.Sizin mesela haftada yarım kg almanız icin günlük 3000 kalori almanız gereklidir.Siz ise istahınız olmadıgı icin günlük anca 1800-2000 kalori alıyorsunuzdur.Bunun üzerine günlük 1 ölçek gainer icerseniz oradan 1200 falan gelir,bu sizi 3000 kaloriye ulaştırır ve hergün bu sekilde beslenip 1 ölçek gainer icerseniz haftada yarım kg kilo almıs olursunuz mesela.Buradaki değerleri sallıyorum.Mantıgını anlatmak icin.Siz eğer gainer almamıs olsaydınız bunun yerine kendinizi zorlayıp normal besinlerle 3000 kalori almıs olsaydınız yine 1 hafta sonunda yarım kg almıs olacaktınız.Mantık bu.Ha ben gainer aldım kullanacam diorsan ilk önce haftada 1 kg almak icin günlük alman gereken kaloriyi bul(spor yaptıgını da dahil ederek hesaplayan siteler var buralarda bul günlük alman gereken kaloriyi) buna göre normal yediklerinden günlük kaç kalori alıyorsun hesap et.Kalan kaloriyi de gainerden karşıla.Spor sonrası kullan gainer + proteini.Proteinin yarım ölçegini sabah kalkar kalkmaz iç,diğer yarım ölçegini de spordan sonra gainere ekle öyle iç.Eksiğin göğüs tamamen hacimsiz.Sırtta hacim yok.Kolda normal ama büyümesi gerek,ki kol büyüyecekse omzun da büyümesi gerekir orantısızlık olmaması acısından.Ama su anda en geride kalan bölge gögüs gibi duruyor bana kalırsa.

4. Burakkayaa

Burakkayaa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkürler hocam. Görüşürüz üzerine gögüse ve doğal yollarla kilo almaya özen göstereceğim.

5. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam benimde gördüğüm kadrayıla göğüsler hacimsiz sırttaki kaslar parçalanmaya başlamış ama hacim eksik gibi :)

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş