Protein ve Amino Asit Kullanımı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AtknUludag tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    Protein tozlarının bilinçli alınmadığı taktir de zararlı olduğunu biliyorum. antrenmandan önce ve sonra mı almalıyım ?
    Ayrıca bazıları uyurken sütle birlikte içiyor. karaciğere zararı olmaz mı ?

Ayrıca aminoasit almak istiyorum. bunu nasıl kullanmalıyım ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Uyurken içmenin bir sakıncası olmaz.

3. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Protein alıp yatınca zararı olmaz mı ? Pro sporcular içiyor da benim içmen sıkıntı yaratır gibi. korkuyorum açıkçası
    peki aminoasit ?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Neden olsun? Bu dediğin yatmadan önce tavuk yersem karaciğerime zarar verir mi demekle aynı şey. Tabi şu açıdan bakarsak protein tozu zararlı olabilir, yapılış sırasında ağır metallerden arındırılıyor mu, kullanılan yardımcı maddeler toksik mi, üretim ve dağıtım sırasında gerekli denetlemeler yapılıyor mu, saklama koşulları uygun mu vs...Ama bu da herhangi bir sanayi ürünü için kafada olabilecek şüpheler. Protein tozuna özel bir durum yok.

Aminoasit konusunu pek bilmiyorum, hiç kullanmadım. Onu daha iyi bilen birileri anlatır. Aslında aratma yapsan forumda da epey bilgi vardır.

5. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Anladım hocam. Hangi protein markasını öneriyorsunuz. Hardline Whey 3Matrix Protein 908 gr düşünüyorum ben. türk firması hem. ayrıca fiyatı daha uygun geldi bana.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Farketmez, al birini gitsin. Ölçekteki kalori ve protein miktarına bakıp senin için uygun olanı alırsın. Önemli olan beslenme, supplementlere kafa yormamak lazım. Suda iyi dağılıyorsa, tadı güzelse iyidir. Hardline kullanmadım hiç.

7. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme tabi ki önemli ama şuan ramazan yüzünden gidemiyorum spora. ramzandan sonra başlayacağım.
    protein'i beslenme yüzünden almak istiyorum. her dk evde tavuk yiyemiyorum. bütçemiz var ama sonuçta ailede tek kişi ben değilim. benimde stajım var tavuk alıp yapacak zamanım yok. protein fazla alamıyorum. genelde pilav, makarna, köfte, baklagil türleri yiyoruz. ayrıca alt göbek var biraz. orayı da veremedim bir türlü.

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında tavukları haşlayıp haşlayıp atsan dolaba birkaç gün saklarsın, hem de emek isteyen, başında durmanı gerektirecek bir şey değil. Neyse, geriye alt göbek kaldıysa çok yağlı değilsindir zaten, 1-2 ayda halledersin. Herhangi bir marka al gitsin, günlük protein ihtiyacını karşılayamadığında atarsın 1-2 ölçek.

AtknUludag bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş