Protein tozunun yaş üzerinde etkisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cekos123 tarafından 24 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cekos123

cekos123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ege
    Yer:
    istanbul
    Merhaba herkezin merağını gidermek istediğim ( özellikle ben ) bir konu var

11/97 doğumluyum boyum 166 %12 yağ oranım var (gerekli olurmu bilmiyorum ama %5 skolyozum var )

çoğu kişinin yapmadığı derecede ağır spor yapıyorum ( sörf-koşu-bisiklet-body-basket-yüzme-dalış)

body ye bu sene başladım vicudum iyi ama diğer sporlarda daha başarılı olmak için vicudumu geliştirmek istiyorum şuan haftada 4 gün body den sonra 1 kavanoz fıstık ezmezi bitiriyorum ben yeterli proteini alamadığımı ve vicudumun protein yediğini düşünüyorum çünki kilomda artış yok ( bodyye başladığımdan beri )

bağzı arkadaşlarım whey proteini denememi bağzılarıda kötü yanlarını söyledi. okuduğum kadarıyla whey proteinde zararlı bi yan yok hatta vicut için yararlı peki bu yaş için uygunmudur ?

bu soruyu 2 şekilde cevaplarsanız sevinirim ( benim için ve 15 -16 yaşında body yapan herkez için )

şimdiden teşekkkür ederim

2. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Protein tozu avrupada bebeklere saglikli buyumesi icin veriliyor hic bir problem olmaz.Bizim halkimiz herseyde oldugu gibi bu konulardada cok cok geride kalmis durumda...

3. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Benim kızım 11 yaşında ve siyah kuşak taekwondo cu. Ben de 4 senedir body yapıyorum, makine mühendisiyim. Ben kızıma 1 senedir hardlıne ın protein tozunu veriyorum. Sadece spordan hemen sonra içiyor. Bunun yanında omega 3 hapı ve eklem içinde glucosamine hapı veriyorum. Yaşına göre boyu çok uzun ve kaslı bir fiziğe sahip. Tekmeleri yaşıt erkek rakiplerini bile korkutuyor. (Sadece cesaret sorunu var :) ben, protein tozunun kendi kızımda faydasını gördüm, sanada tavsiye ederim. Çok profesyonel tozlara gerek yok. Hardlıne tavsiye ederim. Bünyen süte ve protein tozuna kısa sürede alışınca sorun kalmıyor. Şimdi bu forumda çok bilmişler var. Çıkıpta, benim için, vay sen çocuklara protein tozu önerdin, vay senin tekavüt olman lazım gibi şeyler derler.

ozan119 ve cekos123 bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Bu yaslarda ne gerek var supplemente allah askina, o paralari cok guzel dogal besinlere verilerek protein alinabilir.

5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    Herkez degıl herkes
    Alabılırsın ama o yaslarda doğal yapman daha ıyı bence

6. cekos123

cekos123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ege
    Yer:
    istanbul

Doğal alabilicek zamanım olsa tabiki onu seçerim ama okulla ev arasında çok mesafe var sabah 6 da kalkıyorum kahvaltı bile yapamadan evden çıkıyorum 1- 1.30 saat yol okul yemekleri yağlı

D.Y bu konuda çok haklısın en büyük ön yargıları " protein tozu zararlı " ve " dumbell -halter kaldırmak boy uzamasını engeller " bunun için spor bakanının televizyonda veya okulldarda anlatması lazım.

7. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Bu aralar 13-14 yaşında çocuklarda bi supplement kullanım merakı olmaya başladı ne mantıksa. Daha beslenmen doğru düzgün değilken ne proteini ? Bide beslenmeni sormadan elbet protein kullanabilirsin diyenler var gülüyorum sadece. Madem içinizde bi istek var önce bahaneleri ortadan kaldırın. Bende lise hayatımda body yaptım ve pilavımı, makarnamı, etimi cartımı curtumu yanımda kaplarla taşıdım. Bunu bi yoluna koy önündekini bitir sonra tatlıya geçersin. En basitinden akşamdan lor peynirli bir sandivç hazırlarsın yolda onu yersin. Halter kaldırmak tabikide boy uzamasını engeller ne demek istiyosun o cümlede anlayamadım ? Uzatıcak hali yok heralde.

Sayfayı Paylaş