Protein tozunun vereceği miktar yerine Yumurta

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fatih2499 tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fatih2499

fatih2499 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 1 yıl önce bu spora başlamama rağmen o kadar dengesiz ve düzensiz bir şekilde çalıştım bıraktım tekrar başladım ki aslında yeni başlıyor sayılırım.Ancak artık tam bir disiplin ile devam ediyorum...

Sorum ise protein tozu kullanmak için henüz erken ve protein tozlarının kilo yapması gibi bir durum var ise ayrıca bir endişe duyuyorum.Et ağırlıklı bir beslenmeye sahip olduğum için şu aşamada gerek görmesem de antremandan 1 saat sonra protein alımının önemini her yerde okudum ve duydum.Bunun için ise hem en doğal hem en ucuz kaynak olan yumurtaya yöneldim ve 2 yumurta yiyorum.Ancak antremanlardan sonra 30 gr protein alımı gibi birşeyler okudum çoğu yerde.Ancak 2 yumurtada bunun 1/3'ü kadar protein var zannediyorsam.Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.Saygılarımla...

2. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu kilo yapmaz.saf protein tozudur.
    Antrenmanlardan sonra kana hızlı karışacak ve yakıma girmiş kasları kurtaracak bir besin gerekir,bu da protein tozudur yada aminoasittir. yumurtayla da olur ama 2 taneyle olmaz.5 tane yumurta beyazı 15 gram proteindir.onu alma süresi ve sindirme süresi proteinden daha çok daha uzundur.ve gramajı yetersizdir.
    Protein tozu antremandan sonraki sabah ve sonrası şeklinde alınmalı.
    Sana önerim forumu daha iyi araştır,beslenme antrenman kadar önemlidir.Daha 30 gram protein alman gerektiğini bilmiosun 1 öğünde :)

3. 1919

1919 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bence de yol uzun.. forumu baya bir karıştırmak lazım..

protein tozu ya da başka bir supplement'e başlamadan önce hedefini belirlemen, şu an nerderedeyim nereye ulaşmaya çalışıyorum sorusunu kendine sorman lazım..

bu soruların cevaplarını kendine verdiğinde eğer forumu da iyice araştırdıysan, spor yaptıktan sonra kas kaybetmemen için ya beslenmene çok çok dikkat edeceğini ya da bir suplement desteğine ihtiyacın olduğunu anlayacaksın.

Ben 3 ay saçmaladıktan ve bir miktar kası heba ettikten sonra pes ettim ve destek almaya başladım ve herhangi bir sıkıntı yok...

son olarak faydalı olmak adına protein tozunun kilo aldırdığını duymadım (karbonhidrat ve yağ oranı düşük hatta 0 olanını tercih etmek gerek)

Sayfayı Paylaş