protein tozunu hangi saatlerde almalı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MrGrey tarafından 10 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. MrGrey

MrGrey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müzisyen
    Yer:
    izmir
    selamlar,

öncelikle boyum 1.75 ve kilom 60. yaklaşık 2 aydır vücut geliştirme sporunu yapıyorum.
    hardline %80 whey protein tozu kullanıyorum. günde 4 öğün alıyorum.
    1. sabah kalkar kalkmaz (1 saat sonrasında kahvaltıya oturuyorum)
    2. öğle yemeğinden 1 saat önce (antreman yaptığım günlerde antremandan 30dk. önce)
    3. akşam yemeğinden 1 saat önce (antreman yaptığım günlerde antremandan hemen sonra)
    4. yatmadan hemen önce.

bu kullanım şekli ne kadar doğrudur? özellikle sabah kalkar kalkmaz almak ve gece yatmadan önce almak ne kadar doğru? yoksa yatmadan en az bir saat kadar önce mi almalıyım?

siteniz gerçekten çok yararlı bilgiler içeriyor, bu siteyi hazırlayanlara teşekkür ediyorum:)
    saygılar.

2. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    bilidiğim kadarıyla gece uyurken aç kaldıgımız için sabah kaslardaki protein ihtiyacı maksimum seviyeye ulaşıyo , bunu engellemenin bir yolu yatarken protein tozu içmek, bir diğer yoluda uyanır uyanmaz aç karnına içilen protein tozu. bende aynen bu şekilde 3 öğün kullanıyodum preotein tozunu, ama şuna dikkat etmek gerekiyo eğer ara öğünlerde protein tozu içtiğinde ana öğünlerde yemek yemekte zorlanıyosan, kilo alamazsın.

3. MrGrey

MrGrey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müzisyen
    Yer:
    izmir
    teşekkür ederim, henüz böyle bir iştah tıkanıklığıyla karşılaşmadım.

Sayfayı Paylaş