Protein Tozunu Başlamayı Düşünüyorum (Yardım)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve LSG tarafından 23 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. LSG

LSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo: 80,55
    Boy: 1,84

Yaklaşık 3 hafta önce salona yazıldım ve ağırlık çalışıyorum. Amacım çok kaslanmadan biçimli ve sağlıklı bir bedene sahip olmak.

Param yetmez diye protein tozu vs şimdiye kadar düşünmemiştim fakat çalışmaya başladıktan sonra farkettim ki tüketmem gereken besinlerde öyle çok ucuz yollu alınabilir şeyler değil, örn; 3'lü ton balık alıyorum 7 lira, bütün piliç alıyorum 8 lira vbg...
    Ve bu besinleri devamlı tüketmek zorundayız.

Benim protein tozu alma niyetim sadece daha fazla para gideceğinden değil, aynı zamanda almam gereken protein miktarını karşılayamama endişesinden.

Bazı sitelerde kg başına 1 gr derken, geçen okuduğum men's health dergisinde ağrılık çalışanların 2,5-3 gr alması gerekir yazıyordu. Buna göre ben 200 gr protein almam gerekir, bu miktarıda hergün karşılayamayabilirim.

Geçen gün Ankara American pazarı'dan whey protein fiyatları sordum, ben daha tuzlu şeyler olarak düşünmüştüm, internetten daha abartı fiyatlar gördüm çünkü.

Hardline WheyPro 1,5KG -- 100 Lira
    Hydro Whey Nitrofull 750 Gr -- 40 lira

Özetle ne yapmamı tavsiye edersiniz, yönlendirilmeye ihtiyacım var. Daha 3 hafta oldu ama yumurtadan sıkılmaya başladım bile, kimi zaman dışarda piliç çevirme yiyorum ama evdede devamlı haşlama, fırında vs üşeniyor insan, bu açıdan bakıldığında da protein tozları mantıklı geliyor.

Bilgilendirirseniz sevinirim..
    Teşekkürler...

Son düzenleme: 23 Ekim 2009
  2. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    optimum al

3. LSG

LSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm o miktarı çıkaramam hocam ben şu anda..
    Zaten belirttiğim gibi yeni başladım, düzenli olarak çalışıyorum şu anda ama, 750gr, 1Kg'lık birşey almak istiyorum, bütçem onlara yetiyor şimdilik.

4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Merhaba,

40-50 tl civari ürün almayi düsünüyorsaniz, Hardline %80 whey tarzi urunleri alabilirsiniz.
    Supplement arsivleri bolumunden urunler hakkinda yorumlari incelleyebilirsiniz.

5. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    hiç toza falan ihtiyacın yok ihtiyacın olan şeyler yumurta,tavuk,balık,pirinç,bulgur vs ve sabır.

6. LSG

LSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim, o bölümü epey incelledim fakat çok kafam karıştı, farklı markalar, farklı ürünler, herkesin bir beğenisi, sayısız yorum........... : D

7. LSG

LSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Bende öyle diyordum,doğru besinlerle, iyi bir çalışmayla en doğal yollardan yaparım vücudu diyorum, daha yolun çok başındayım fakat ilerisini düşündüğüm zaman bu beslenme biçimi sıkıntı yaratacak gibi duruyor...
    Sabırla çalışırım ama sabırla hergün o besinlerden tüketebilir miyim bilmiyorum....

8. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    madem sıkıntı yaratacak ilerisini düşünme çünkü bunlarla en doğal besinleri karşılayamazsın bunlar sadece EK besin

9. LSG

LSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende o amaçla almayı düşünüyorum zaten ihtiyacım olan günlük protein miktarını tamamlamak adına alabilirim diye düşünüyordum.
    Sabah 3 yumurta yemek istemiyorum,misal,1 yumurta yiyim, geri kalan miktarıda toz ile karşılarım.. Sabah öğünü için söylemiyorum bunu, çalışma sonrası içinde konuşabilirim, mantıksız mı?

10. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    bu sporda çok yeni olduğun için mantıksız.ihtiyacın olan günlük proteini yumurta,tavuk,balık v.b ürünlerden karşıla 3 ay boyunca, supplement olarak düşün bunlarıda zor gelmemesi lazım insanoğlu istediği zaman herşeyi yer. şahsen ben öyle düşünüyorum.

11. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    sporcunun ucuza beslenme rehberi diye bir baslik avr forumda orayi incele . aslinda supplementlerle dogal beslenme hemen hemen kafa kafaya geliyor diyebiliriz ama zaman ayiramam yemek hazirlamaya diyorsan sana ucuz yollu olarak hardline power pro, hardline soy pro , hardline %80 whey bu 3 unu biraz arastir kararini ver.

LSG bunu beğendi.
  12. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    ben en azından 2-3 ayını normal beslenerek geçir derim daha sonra almayı düşünürsen benim en iyi verim aldığım optimum wheyi tavsiye ederim zaten yılın supplementi seçildi...

Sayfayı Paylaş