protein tozunu antrenmandan önce mi sonra mı kullanmak gerek ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kivrak tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar..elimde optimum whey protein tozu var ve yarın kullanmaya başlıycam peki bunu antremandan yarım saat öncemi yoksa antreman sonunda mı kullanmam gerekir? boyum 1.78 kilom 78 iri bir vücudum var sizce ne yapmalıyım? bu arada böbreğe ve karaciğere olumsuz etkileri çok mu fazladır bu protein tozunun ?

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa antrenmandan sonra kullan çünkü antrenmandan sorna vücut protein desteği istemektedir bunuda protein tozuyla veya güzel bir yemek programıyla karşılayabilirsin ama protein tozu kullanman daha iyi olur ve böbreğe ve karaciğere hiç bir zararı yoktur protein tozları ve aminolar sadece besin desteğidir ve bu nedenle kas gelişimi hızlanır

kivrak bunu beğendi.
  3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Böbreğe ve karaciğere hiç bir zararı yoktur demek çok iddalı bir söz. Sonuçta bunlar normal yiyeceklerden alacağınız proteinler değildir. Önceliğiniz daima düzgün beslenmeyle karşılamak olmalıdır ihtiyaçlarımızı. Protein tozları sonuçta fabrikalarda üretiliyor. Yani doğal değillerdir. Tabi ki protein tozu kullanınca böbrek yetmezliğine yakalanacaksın filan öyle bir şey demiyorum ama ilk başta beslenmeden karşılanmalıdır. Ardından günlük protein ihtiyacını karşılayamıyorsanız kullanabilirsiniz. Antremandan sonra kullanımı daha uygundur. Spordan önce de kullanabilirsiniz fakat antremandan sonra olacak yıkımı engellemek gerekli besini karşılamak için antreman sonrası kullanmanızı tavsiye ederim.

4. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    antreman sonrası hemen ve sabah kalkar kalkmaz

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Proteini idmandan önecede almanın sana yararı olacaktır. Eğer önce mi sonra mı diye sorarsan kesinlikle idmandan sonra almanı tavsiye ederim. İdmandan sonra alman kaslar üzerindeki katabolik etkiyi minimize eder.

6. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki ölçek olarak ne kadar aliyim ? boyum 1.78 ve 78 kiloyum şuan..1 bçuk ay ara verdiğim için çok yüklenmiyorum aşırı şuan

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  8. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenmandan sonra hemen tabiri ne kadar kesin ben genelde 10 dakika sonra alıyorum.

9. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    antremandan hemen sonrayı bırak whey protein aslında antreman esnasında dahi alınabilir. 10 dakika sonra almanın bi yararı olmadığı gibi eğer isole değilse gecikme bile yapabilir. çünkü vücut antremanın sonlarına doğru kaslarda yıkım hisseder.

Sayfayı Paylaş