Protein tozuna bi başladi mi ömür boyu kullanmak mi gerekir

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve spikemurat tarafından 20 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. spikemurat

spikemurat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm hizli bi sorum olacakti protein tozuyla kaydettiğimiz gelişmeyi muhafaza etmek için protein alim seviyemizi hep o duzeyde mi tutmaliyiz yani sonucta vucut o proteini hep isticek ve eger veremezsek protein yikimina mi ugrayacak cunku kaslar buyuyecek ve protein ihtiyaci artacak bizde dogal yolla karsilayamacagiz sonra kaslari geri mi kaybedecegiz biraz arastirma yaptim forumda ama tam cevap alamadim şimdiden teşekkürler

2. spikemurat

spikemurat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cvp veren yok muuuu :D

3. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Vücut geliştirme sporu bir yaşam biçimidir. Ayrıca istenilen seviyeye gelindiğinde bunu korumak çok zordur. Bu yüzden çoğu sporcu devamlı bulk olup daha sonra definasyon yapar. Bu sporu yaparken protein ihtiyacını neyle karşılıyorsan onla devam etmelisin. Protein tozuyla protein ihtiyacının bir kısmını karşılıyorsan devam etmelisin. Ayrıca sporada! devam etmelisin. Yani sonu olmayan bir yol bu. Dediğim gibi bir yaşam şekli.

4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Kesinlikle senin insiyatifine kalmış birşey. Hedef bellidir. Koruyucu antrenman ve günlük alman gereken besin değerleri(protein tozu vs.. kasdetmiyorum dikkat). Sen ister hedefe çevre yolundan gidersin ister otobandan. Toz kullandın mı hep kullanman gerek, bırakınca iner gibi şeyler çok saçma geliyo bana. Ben 3 ay supplemet stackları yaptım sonra hepsini bıraktım öyle çalıştım yine geliştim. Bir ara beslenmem düzenim alt üst oldu ne beslenme nede antrenman vardı 2 ay falan sadece yağlandım kas kaybı falan olmadı. Yani kullanmak veya kullanmamak senin insiyatifine kalmıştır. Kullandın mı istediğinde bırakırsın eroin değil bu zaten. Kullandığında yanına kar kalır. Hiç bir şey kaybetmezsin ;)

5. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Maalesef protein ihtiyacını doğal yollardan karşılamak benim açımdan en azından pek mümkün olmuyor. Kas+kemik ağırlığını hesaba katarak protein miktarları alınmalıdır. Önerilen kas+kemik ağırlığının lb cinsinden 1.5 katı kadar almak gereklidir. Örnek vericek olursak 200 lb ağırlığa sahip biri 160 lb kas+kemik ağırlığına sahip olsun. Yani bu kişi 240 gram protein almalıdır. Sende bu mantığa göre hesaplayabilirsin.

zigbog bunu beğendi.
  6. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Kıloda lb ornek verip, gr protein olarak onermıssın. 160lb= 75kg desek 150 gr proteın gunluk ıhtıyacı olur bı ınsanın.

Proteın tozuna baslarsan evet devamı gelir. Cunku almayınca bı eksıklık hıssedersın kanımca.

7. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    lb/gram hesabı yapılır. Eğer kilogram başına gram hesabı yaparsan çarpım oranı değişir. Verdiğim örnek doğru.

protein= 1.5 g per lb

8. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    bence bu sporun yapıldıgı müddetce kullanılması gerekir yani sahsen ben kısmet olursa öyle yapıcagım.

9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Ben sana değilgenel yazdım zaten. İmkanı ve zamanı olan arkadaşlar protein ihtiyacını besinlerden alıp protein tozunu bıraksalar gelişime bir etkisi olmaz(Arkadaş bunu sormuş sanırım). Benimde zamanım yok bunun için protein tozu kullanıyorum. Ama protein tozu olmadan gelişmez diye bir şey de yok. Forumda D.Wolf arkadaşımız bunun canlı kanıtıdır. thums: Yani tamamen kişinin insiyatifidir.;)

Achilles1980 bunu beğendi.
  10. spikemurat

spikemurat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplar icin cok tesekkurler cunku salonlarda yapılan konusmalar genelde paran varsa vücut yaparsın paran yoksa spor yaparsına donuyo bilimsel bir cvp alamıyorsun sanırım cogu kişi bu konularda hala cok bilgisiz sporu asla bırakmıyorum ama beslenme konusunda üniversitede okudugum icin malum duzen sorunu yasıyorum.korkum örnegin 3.5 kg universal whey pro aldım kullandım 2 ay sonra 5 ay alamadım.Evet illa ki guc enerji acısından bi dusus olur ama benm icin onemli olan kutleden kaybedermiyim 1.75 boy 70 kg sahibim yani asagı yukarı 130*140gr proteine ihtiyacım var.Spor hayatın boyunca kullanmak cok buyuk maddi külfet altına sokar adamı yani uzun lafın kısası bir iki kutuyla olacak iş degil derse ustadlar bu adam gene tavuk donere talim napalım :D

11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir

Herkesin belittiği gibi alman gereken proteini alman ve antrenmanları iyi yapman gerek. Bir yerde paran varsa vücut yaparsın lafı doğru günde 20-30 yumurta, 200-300gr. et, 1lt. süt, 100-200gr. lor yemek para ister. Protein tozunu alınca da işler tamamdır değil. Sadece protein tozundan aldığın protein miktarı sana zaten yetmez. Peşin peşin forumu iyice okumanızı tavsiye ederimthums: Ayrıca forum kullarallarınıda okumanız gerek. Teşekkür etmek için mesajların sağ alt taraftaki teşekkür butonunu kullanınız. Teşekkür mesajları forumda yasaktır ;)

darknesssword bunu beğendi.
  12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Supplementler, yani ek besinler, adi uzerinde yardimcidir. Ne mucize yaratirlar, ne de olmazsa olmaz sinifina girerler. SIki bir antreman ve beslenme programi olan bir sporcu ek besin kullanmasa da cok iyi bir gelisim yakalayabilir. Lutfen, supplementlerin kullanimi ile ilgili diger basliklari da okuyun.

Ben, supplementlerin gereginden fazla on plana cikarildigini dusunuyorum. Sonucta cok buyuk bir endustriden bahsediyoruz ve ve bu endustri para kazanmak icin her turlu reklami yapiyor. Creatine'i allayip pullayip iki katina satiyorlar, keza whey proteini de. Insanlari alistirmaya calisiyorlar her antreman oncesi ve sonrasi whey kullanmaya. Whey'in en buyuk avantaji hizli emilimi. Kizarmis tavugun aminoasitlere parcalanmasi 6 saat surerken wheyde bu sure yari yariyadan daha az. Onemli olan vucuda antreman sonrasi kullanabilecegi amino asid havuzunu saglayabilmek. Bunu yaptiktan sonra (bunun icin kucuk bir suru ogun yapiyoruz ve her ogunde biraz protein aliyoruz) whey cok da elzem degil.

zigbog bunu beğendi.
  13. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    :)Tamamen dostane bir karşılıktı bende genel olarak yazdım. Sana karşı negatif bir durumum kesinlikle yok. Sorduğu soru buysa kesinlikle seninle aynı fikirdeyim. thums:

zigbog ve spikemurat bunu beğendi.
  14. spikemurat

spikemurat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet cevabımı aldım sanırım maddi durumlarım iyi giderken bir buyuk kutu baslayıp iyi beslenmeyle 2 ay denemeliyim.Etkilerini gördükten sonra neye ne kadar değecek daha iyi idrak ederim sanırım kural hataları için kusura bakmayın iyi günlerthums:

15. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Yok o anlamda söylemedim, lafım genel onu belittim. Atışma diye okumuyorlarda mesajları :D Aynı bir konuda buluştumuza sevindim doğrusuhyper_

Achilles1980 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş