Protein tozuna alternatif içecek Nesquik

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AzizK tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar protein tozunu nasıl ucuza getirebilirim nasıl ve hangi şekilde bir karışım yaparak ihtiyacımı karşılarım diye düşünürken gözüme bu nesquik tozu çarptı besin değerine baktığımda ise 1 porsiyonunda 9gr protein var ve 3.5tl lik paketi tam 12 porsiyon içeriyor yani antreman sonrası 3 porsiyon su ile alsak toplam 27gr protein elde etmiş oluyoruz ve bu bize 4 gün yeter. Toplamda 32günlük nesquik içeceği 28tl gibi makul bir fiyata geliyor ayrıca içinde karbonhidrat ve şekerde büyük oranda olduğu için amacı yağ yakmak ve zayıflamak olanlara önermiyorum fakat whey kadar olmasada işimizi görür diye düşündüm size bir danışayım dedim.

Ekli Dosyalar:

2. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    99 liraya satılan 3,5-4 kiloluk kilo aldırıcılar var
    1 porsiyon 50gr dan 15 porsiyon çıkıyor
    yani yarım alırsak 25 gr proteinden 30 porsiyon çıkar
    ayrıca 27gr protein nasıl 4 gün yeter onu anlamadım

3. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    3.5 tl lik tek paketi 4 gün yetiyor

4. MuhtarAga

MuhtarAga Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    o porsiyon başına 8.9 gram protein sütle karıştırıldığında olan protein değeri yani sadece nesquik'in değeri değil.

5. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Olabilir o yüzden size danıştım

6. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    vayy çok iyi hemde çok daha sağlıklı protein tozuna göre

7. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Nesquik peynir alti suyu proteini kullanılarak mi yapılıyor acaba

8. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bulk doneminde kullanılabilir galiba çünkü icerdigi hem protein ve şeker antreman sonrası ihtiyacımızı buyuk oranda karşılıyor icindeki seker boşalan glikojen depolarını doldurur insülin seviyesinide yükseltir antreman sonrası kullanılabilecek iyi bir takviye olur
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Kasım 2013 ---
    Araştırmak lazım eğer birşeyler bulabilirsem yazıcam buraya

9. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Bayada bir şeker içeriyor yalnız.

10. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    bence pek sağlıklı olmaz. yani sonuçta bu spor sağlık için yapılıyorsa içinde bolca şeker ve katkı maddesi bulunan bi tozu sırf portein içeriyor diye tüketmek mantıklı gelmiyor.

11. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    şeker beyaz şeker yani glikoz olduğu için antreman sonrasında kullanılabilecek en yararlı şeker yani bu şekerin zararı yok

12. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Malesef,ancak peynir alti suyu proteinin kullanıldığı fıstık ezmesi ve bi kaç bebek bisküvisi var.

13. kaba

kaba Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Neye göre söyleyebiliyorsun bunu? Protein tozu kullandın da sağlığına kötü bir etkisini mi tecrübe ettin?

14. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    mide bulantısı yapıyo bana ve uzun süre kullanımda protein zorunun zararlarını bilmeyen yoktur heralde bütün diyetisyenler yapay besinlere karşı doğallık herkesin ilk tercihi

15. BNS237

BNS237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 5 aydır bb yapıyorum ve 1 ay önce protein tozu kullanmaya başladım.Geçen günlerde sabah kalp sıkışması gibi bir rahatsızlık geçirdim.Doktora gittiğimde sonuçlarda bişey çıkmadı ama doktor bana direk protein tozu fln kullanıyomusun dedi ve ben evet dedim.Sonra bu tarz ürünlerin içine üzerine yazılmayan bazı doping maddeleri konulduğunu söyledi ve bunların zaman zaman kalp ritmini bozduğu uzun kullanımda ölüme kadar götürdüğünü söyledi.Ben pek inanmadım ama yine de bıraktım .Bıraktıktan sonra antrenmana gittiğimde protein tozu kullandığım zaman çok rahat yaptığım antrenmanlarda aşırı zorlandım burdan da doktorun dediklerinin doğruluğu çıkıyor .Benim de size tavsiyem eğer prof olmak istemiyorsanız bu tarz ürünler kullanmayın.

16. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen adamım doktoarun doğru söylemiş gerçekten kalbe zararlı bi kere yapay bişey hiç onu masumlaştırmaya kalkmayın

BNS237 bunu beğendi.
  17. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben de ritm zobukluğu hastalığı var, geçmiş dönemlerde bolca aritmi oldum. ilaçlarla düzeltildi
    son 3 senedir bb yapıyorum, son 3 senedir protein tozu bcaa amino asit kullanıyorum.
    son 3 senede aritmi atağı yaşamadım. sürekli ekg çektirirm hep temiz.

kalbe ne zararı olduğunu daha açıklayıcı yazarsanız sevinirim.

kaba bunu beğendi.
  18. BNS237

BNS237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben doktor değilim ,Ayrıca herkeste aynı etkiyi gösterecek diye bişey yok ama riskli bir ürün ve ben de bu riski almak istemiyorum

19. kaba

kaba Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben de kullanmıyorum protein tozu da, Neye göre kalpteki problemleri protein tozuna bağlıyorsunuz onu anlamıyorum. Protein tozunu bıraktıktan sonra performansının düşmesinin nedeni ille de protein tozunda doping olması mı?? Acaba tozdan aldığın proteini normal besinlerden almadığından olabilir mi ? Cehalet akıyor valla gördükçe üzülüyorum bu yorumları. Tamam ben de protein tozu kullanmıyorum çünkü para tuzağı olduğnu düşünüyorum fakat 2 sene boyunca kullandım ve hiç bir kötü etkisini görmedim. Doktorlardan bahsediyorsunuz, aynı doktorlar zamanında yumurta da yemeyin diyen doktorlardı, 1950 lerde sigara için kalbe iyi gelir doktorlar da vardı. Kolestrol ilaçlarının tabiri caizse bir boka yaramadığı yeni yeni ortaya çıkıyo. Bu ilaçları insanlara kullandırtan yine doktorlardı. Lütfen bu konuda fazlaca tecrübesi olan kişilerin yorumlarını alın. Ben şahsen kullanmadan önce öyle yaptım. Ucuz fiyata bulduğumda da alıp kullanıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Aralık 2013 ---
    Doğallıktan bahsediyosun. Ben de doğallıktan yanayım Vücut geliştirmede. İhtiyacımız olanın hepsini doğal yiyeceklerden vücuda alınabilceğni savunuyorum fakat doğallıktan bahsedip de nesquik kullanımını önermek nasıl bir çelişki ??? İnsanları yanlış yönlendirmeyin uzun sürede kullanımda protein tozunun zararını bilmeyen yokmuş !! Ne zararı varmış uzun sürede protein tozunun hadi bizi de aydınlat ??!! Ama kaynak getir, araştırma sonucu göster, burada birkaç aylık Vücut geliştirme tecrübenle atıp tutma.

Son düzenleme: 1 Aralık 2013
    asteq ve Verminaard bunu beğendi.
  20. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    protein tozuyla çikolata tozunu karşılaştırman çok ilginç...nesquikin 100 gr'da 75 gr şeker var..protein ise 5.8gr...bir de antreman dan sonra şeker yemek lazım demişsin..kaç grama ihtiyacın var anlaşılan hiçbir fikrin yok..sana tavsiyem ve sana hak veren arkadaşlara; lor yiyin...daha ucuz ve çabuk sindirilen protein tozuna en büyük rakiptir...saygılar.

neroxstab ve kaba bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş