Protein tozumu ? Kreatin mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kalamir tarafından 27 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yardıma ihtiyacım war ben protein tozumu alsam kreatinmi alsam bilmiyorum size birkaç bilgi vereceğim bana yardım ederseniz sevinirim..

Boyum : 1.79
    Kilo : 68

Universal Amino 1900 kullanıyorum ve protein ihtiyacımı karşıladığımı düşünüyorum çünkü günlük yaklaşık 150gr protein alıyorum.. Sizce protein tozu alırsammı kreatin alırsammı daha geniş bir hacme sahip olurum ?
    Ayrıca hergün düzgün antreman yapıyorum..

2. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Protein ihtiyacını karşıladığını düşünüyorsan gainer ve creatın al.

ersangulcicek bunu beğendi.
  3. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ewt tekrar düşündüğümde gainer yada kreatin alacağım.. öğrenci oldugumdan çok paramda yok o acıdan alamam 2 sini birden
    araştırıp 2 sinden birini seçmeliyim

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    gainerların çoğu basit şeker + az miktarda protein içeriyor. kaliteli gainerlar ise pahalı. öğrenciyim demişsin.
    karbonhidrat zaten makarna pilavla alabileceğin birşey yani gainer sana gereksiz. Eğer yeterince antreman geçmişin varsa kreatin al. elindeki amino asit bittikten sonra da whey alırsın.

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Amacınız nedir?

En önemli nokta bu.

Amacınızın ne olduğunu belirtmeden size tavsiyede bulunamayız.
    Her ek besinin kullanılma amacı farklıdır.

Yağ yakmak için CLA, carnitine, burner gibi ek besinler, protein alımındaki eksikliği tamamlamak için whey protein tozu, casein, aminoasit gibi ek besinler, kaliteli kütle kazanmak için gainer gibi ek besinler, idman performansını artırmak ve kas gelişimini desteklemek için için kreatin, glutamin, vitamin-mineral takviyeleri gibi ek besinler kullanılır.

Amacınıza karar verdikten sonra bu amaca yönelik ek besin alternatiflerini araştırabilir, bütçenizi ve spesifik hedeflerinize en uygun olanları belirleyip bizlere danışabilirsiniz.

6. sportiveboy

sportiveboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    supplementler

arkadaslar spor yaptiginizda kullandigiz supplementler istege gore degisir protein cok onemli ve her daim almaniz gerek arada ara vermek kaydiyla creatin sadece guc olarak % 30 ekstra guc saglar yani dolayli olarak hacim arttirir eger hacimm istiyorsaniz protein tozu amino acid ve creatine alabilirsiniz ancak creatine dogru sekilde almaniz gerekir programinizin da piramit seklinde 10-8-6-4 gibi hafif kilodan agira dogru olmali e de beslenme ve uyku tabi basarilar...

7. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben amacımı söyliyim.. BB yapıyorum ve kilom 68.. Ben aşırı kaslı olmak istemiyorumki zaten şuanda okadar kaslı biri değilim.. Gainerlarla çok fazla kilo almaktan korkuyorum.. 7 kilo fln alırsam eğer 68 den 75 e büyük bi değişim olur bu benm için çokda güzel olurmu bilemem.. Gainerların kesin birşeyide yok 5 kilo aldırıp bırakır gibi 71 olmadı 72 ideal kilodur benim için.. Hacmimi biraz daha kas oalrak genişletmek istiyorum ama bu durumda gainerlamı daha kaslı olurum yoksa kreatin lemi..

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kaslı olmanın yolu düzgün ve disiplinli beslenmeden geçer.
    Ek besinler kaliteli bir beslenme programındaki az sayıdaki açıkları kapatmak amacıyla kullanılır.

Bu sporda en önemli nokta yeterli protein ve karbo alımını sağlamak olduğu için beslenme programınızda protein ve karbo alımınızı gözden geçirmenizi, hangisi eksikse o yönde ek besin tercih etmenizi öneririm.

Günlük almanız gereken proteini almakta zorlanıyorsanız whey protein, kompleks karbo alımınızda eksiklikler varsa "kaliteli" gainer'lar ile bu eksikliklerinizi kapatabilirsiniz.
    Ancak bu ek besinler sizi kaslı yapmaz, temel öğünler değillerdir.

Sizi kaslı yapacak olan temel beslenme disiplininiz ve bunu destekleyen idmanlar ve dinlenmedir.

S3R0XaT ve BodyBuilder.Turk bunu beğendi.
  9. aserhats

aserhats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende birşet sormak istiyorum.bb e baslayalı 4 ay oldu.hocama whey proteın almak ıstedıgımı soyledım.fakat o eger illaki bişey kullanmak istiyorsan kreatin al dedi.aslında kreatine pek sıcak bakmıyorum böbreklere zarar verecegını söyluyorlar.sizce hangisini almalıyım.whey protein mi kreatin mi?

10. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Madem günlük ihtiyacın olan proteini alıyorsun , ozaman kreatin den önce aminoasit gelir sıralamaya göre ...

11. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    aserhats yukarıda ki yazılanları hiç mi okumadınız ? aynı konu yukarıda işlenmiş zaten forumda da creatin ve whey protein hakkında bır cok yazı mevcut bıraz okusanız sorularınızın cevabı orada var evet burası bır yardımlasma forumu ama aynı baslıgın altında tekrar aynı soruyu sormak ne kadar dogru?

ayrıca hocan proteın ıhtıyacını karsıladıgını dusunerek creatin onermiştir size...

12. BodyBuilder.Turk

BodyBuilder.Turk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    eger gunluk olarak

kilo x 2 = protein ihtiyacı

karsılıyorsan besinlerden, creatine tavsiye ederim.bunun yanında da hiç supplement kullanmadın sanırım amino 1900 kullanabilirsin.tabi bütceni bilemem ancak benim tavsiyem bu.

son olarakda creatine böbreklerle şöyle bir ilgisi var.gunluk olarak 3-4 lt suyun altına dusme.creatine vucudda su tuttugu için seninde naturel su ile ona yardımcı ve böbreklerini temizlemende fayda var.o yuzden bu sporuda suyun cok etkisi var bunu unutma.

aserhats bunu beğendi.
  13. aserhats

aserhats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    birde şöyle bir soru işareti var aslınd****reatin kullanımını bıraktıktan 4 hafta sonra vucut yenıden eskı halıne donuyormus.bu hem kreatin hemde sporu bırakınca mı yoksa sadece kreatini bırakınca mı oluyor?şimdiden teşekkürler...

ertunc bunu beğendi.
  14. ertunc

ertunc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bunu bende duymuştum fikri olan varmı ?

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    creatine monohydrate su tuttuğu için creatine'i bırakınca su kaybı yaşanır. hacim bir miktar düşer ama senin bu süreçte kazandığın kuru kas kütlesi antremanları bırakmazsan senindir.

ertunc bunu beğendi.
  16. aserhats

aserhats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yanı kreatın aldıgımda vucudumun gelısme göstermesi vucutta bulunan sudan mı kaynaklı(vucutta su tutuyor buda daha mı yapılı göseriyor).

17. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    sa bnde 2 bb yapıyorum bu 3. ayım 17 yaşındayım amatör futbocuyum 1.82 boy 78 kilodayım ama günlük protein ihtiyacımı tam olarak karşılayamıyorum galiba ama dayanıklılık ve hacim istiyorum sizce ne önerirsiniz şimdiden teşekkürler

18. ngrkem

ngrkem Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba forumu uzun süredir takip ediyorum ve artık üye oldum buda ilk mesajım.

ben bir öneri almak istiyorum, yasım 19 boy 2,02 110 kiloyum. amatör klüplerde( bölgesel lig düzeyi) basketbol oynuyorum yani birazcık spor geçmişim var, besyo öğrencisiyim.

spor salonuna başlamak istiyorum yaz ayı için düzgün bir çalışma programı ve diyet uygulayıp fazla kilolarımdan kurtulmak ve vücudumuda şekle sokmak istiyorum.

şimdi piyasada yüzlerce ürün var ne kullanmamı tavsiye edersiniz yanlız öğrenci bütçesine göre tabi :D ben protein yada kreatin kullanmayı düşündüm sizin tavsiyeleriniz nelerdir acaba?

19. ngrkem

ngrkem Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yardımcı olucak kimse yok sanırım

20. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

bonatschi : Şimdi bu konuda birşey sormak istiyorum...
    performansını artırmak ve kas gelişimini desteklemek için için kreatin,

mesela ; ben 1-1.5 yıl arasıdır yapıyorum v.g meyi...bu ay yaklaşık 10 gündür kullanmaya başladım diyelim...1-2-3 ay kullandım ve sonrasında kullanmayı bıraktım,
    peki bıraktıktan sonra kullanırken 20 kiloyu 15 tekrar yapıyorken bıraktıktan sonra 20 kiloyu 15 tekrar yapamama gibi bir durum olacakmı güçten düşecekmiyim...

Birde kilo yapar diyorlar creatin...peki bıraktıktan sonra aldığım kilo nasıl gidecek..su tutma olayı varsa sula nasıl çekilecek vücuttan..yani şişme kadın gibimi olucam anlamadım kafama hep ytakılıyor ..son olarak ben kilo verme çabasındayım bu aylarda..bana zararı olurmu..daha öncede sormuştum evet kilo yapar denilmişti..konu açılmışken yeniden sormak istedim...

şimdiden teşekkür ederim...

Son düzenleme: 17 Haziran 2011

Sayfayı Paylaş