Protein tozu yerine??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kobecanberk tarafından 10 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kobecanberk

kobecanberk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar bir kutu ton balığı 20 gram protein içirio.Hergün iki kutu yesem yemekten sonra diye düşünüyorum çünkü ailem protein tozuna çok sıcak bakmıyor.Sizce aynı etkiyi gösterirmi?

2. TeFo

TeFo Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Bence protein tozu vucut belli bir temeli aldıktan sonra çok yavaş ilerler veya ilerlemesi durur.Tam bu noktada protein tozu devreye girmeli tabii nasıl vucut istenildiğinede bağlı.Temeli tozsuz hapsız at,eğer ben temeli inşa ettim bayaa bir zaman harcadım diyorsan toza sıcak bak.Şimdi toz işini kafandan çıkar tavuk göğsü ,dediğin gibi ton balığı ye ;)

3. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozunun eş değeri yoktur hiçbişey protein tozunun yerini tutamaz protein değeri yüksek olabilir ama protein tozunun kana karışması çok çabuk olduğundan çok iyidir kaslar için.. bunun dışında ek besin almadanda gelişim olur protein tozuyla ekstra gelişim sağlarsın. antremandan hemen sonrası ıcın en iyi protein tozu onun dısında yiyebilirsin balık çok güzel

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu spora başlıyalı ne kadar oldu buda önemli. ton balığı yağ içinde salamura oluyo yani ton yerken vucuda belli miktarda yağda alınıyor. vucut yapıyım derken göbek yapmış olmayın. Yağsız en güzel doğal protein kaynağı yumurtadır sen gündüzleri 5 yumurta 1 tanesinin sarısı 4 ünün sadece beyazı. idmandan sonra yine 4 beyaz yersen kafi olur. Proteinin belirlenen talimatlara göre kullanıldığında zararlı bir etkisi yoktur. Şahsen 10 yıla yakın kullanmaktayım. Ama vucudun alışma döneminde kullanılmasını gerekmez. Beslenmenize ve dinlenmenize dikkat edin yeter.

5. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Ekonomik light ton balıkları da var.

Her gün ton balığı tüketmeyin, ağır metaller içerebileceği için, vücutta birikme yapabilir. Antreman sonrası tavuk ve ton balığını dönüşümlü şekilde tüketin. Haftanın 2 günü ton, diğer günleri tavuk göğsü, az yağlı veya yağsız kırmızı et tüketin. Yumurtayı sabah kahvaltısında (zayıflama dönemiyse sadece beyaz), 1 bardak sütü de yatmadan önce tüketin. Aralarda böreklik lor veya çökelek de tüketilebilir.

Ancak arkadaşların dediği gibi bunlar whey protein tozunun yerini tutmaz. Bütün yeni başlayan arkadaşlar tozlarla protein ihtiyaçlarını karşılamayı planlıyorlar. Halbuki protein tozları antreman sonrası kas yıkımından minimum oranda etkilenmek için tüketilmelidir. Protein tozu çabuk sindirilir, o yüzden vgciler tercih ederler. Kalkıp protein tozu tüketiyorum diye ton balığı tüketmemek, peynir tüketmemek olmaz, yine gelişemezsiniz. Supplement, gıda takviyesi adı üstünde.

Henüz yaşınız küçük sanırım, ailenizin hassasiyeti de anlaşılabilir, diğer protein kaynaklarıyla da gelişme sağlayabilirsiniz. İleride iş ciddiye binince düşünülebilir protein tozları, şu an için gerek yok.

Son düzenleme: 10 Şubat 2011

Sayfayı Paylaş