Protein tozu yanına takviye tavsiyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve RealFace tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. RealFace

RealFace Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba. Ben 1.89 boyunda ve 94 kg agirliginda vucut gelistirmeyle ugrasan bir bireyim. Yaklasik 1 senelik bir vg gecmisim var. Yag oranim %14 ve ben yag yakip az bi sekilde hacimlenmek istiyorum. 2.5 aydir optimum gold protein tozu kullaniyorum ve protein tozunun yanina bir takviye daha almak istiyorum. Amacima en uygun takviye ne olabilir sizce? Simdiden tesekkurler...

2. RealFace

RealFace Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yardimlariniz icin cok tesekkurler

3. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Uyumadan önce 50 mg çinko alabilirsin.

--- ERA ---

4. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Ben "definasyon" ve "bulk" dedikleri yağ yakımı ve hacimlenmeyi ayrı zamanlarda yapmaya çalışan birisiyim. Safi kas kütlesi kazanmak senin dediğin , bunu yaptığın sırada tabi bir miktar yağ da atılacaktır. Çok fazla hacimlenmen bu durumda doğrusu zor olur.
    Neyse uzatıp konudan sapmayayım, yanına kesinlikle BCAA eklemeni tavsiye ederim. Bunun haricinde kreatin ile de desteklersen gayet güzel ve nispeten hesaplı bir kombin yapmış olursun. Optimum Gold Standart Whey'i ben de kullandım yaklaşık 5-6 ay.
    Glutamin ekle falan diyenler olabilir ; bence kesinlikle gereksiz. Çünkü Optimum Gold Standart glutamin konusunda fazlasıyla yeterli. Spor sonrası 2 ölçek , off günlerde 1 ölçek uyandığın gibi alırsan şayet tekrar söylüyorum bence yeterli. Günde 5 gram glutaminin yeterli olduğu her yerde yazıyor. En azından bizim gibi ortalama vücutlara sahiplerde (130 kg'lık MR.Olympia'cılara kıyasla)

Dediğim gibi BCAA ve kreatin eklemeni kesinlikle tavsiye ederim. Zaten kısa zamanda etkisini hisseder , bir süre sonra da görürsün :)

5. RealFace

RealFace Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kreatin ve bcaa, glutamin, l-carnitin vb bulunan amino asit karisimi amino magic kullaniyorum ve etkisini gormeye basladim. Tesekkur ederim yorumlar icin

6. GoktugFitness

GoktugFitness Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Kardesim kutunun uzerinde neyin ne kadar oldugu yazar 1 servisde ne kadar kreatin var bak gunluk alman gereken oran 5 gr bunu gecmeni tavsiye etmem. Ha urunun icinde kreatin yok diyosan.mecbur onu almalisin en onemli supplement bence KREATİN protein bi sekilde yiyeceklerdende gelir

7. RealFace

RealFace Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yukleme haftasindayim gunde 20 gr aliyorum yarindan itibaren 5 gr ye dusurecem

Sayfayı Paylaş