protein tozu yada hapı olmadan olmuyor mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cylone tarafından 25 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cylone

cylone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar, illaki protein haplarının tamamen doğal olduğunu savunanlar vardır.ancak ben protein hapı kullanmadan vucut yapmak istiyorum.mümkün değil mi?kime sorduysam kendini yorma boşuna dediler.birde vucudumun ağırlığıx2 kadar en az protein almam gerekiyor.2-3 ay bu kurala uydum.ancak zırt pırt tavuk pişirik yumurta yemekten sıkıldım.illada hayvansal protein mi olacak? pilavdaki proteinle gelişmiyor mu bu kaslar ? 5-6 aydır sürekli şınav çalışıyorum.kendimi aştık 110 çekiyorum tek seferde.şimdi sizlere üstadlara sorum şunlar;

1-) protein ağırlıklı beslenmeyi bıraktım.hergün normal insanlar gibi yemek yiyorum 1 ayı aşkın.ve hergün 100 şınav çekiyorum tek seferde.acaba diyorum protein almadığım için kaslarımı yakıyor olabilirmiyim? ne biliyim kaslarım şişkinliğinde bir değişiklik olur mu protein almadığım için? internette yanlış yalan bilgiler okuyorum devamlı.sizlere soriyim dedim.

2-)göğüs kaslarım balon gibi şişti.şimdi öte yandan şınavı bırakırsam göğüslerim sarkar diye korkuyorum.öyle bişe olur mu ?2 ucu poklu deynek gibi bişe oldu.nabacauk?

siz üstadlarımın yardımlarını bekliyorum.Eyvallah...

---------- Post added at 02:17 ---------- Previous post was at 02:13 ----------

3-) yazmıştım çıkmamış...kas yapmak istiyorum derken üst karın kası,alt karın kası kanatlar felan.bunlar içinde spor salonu ve protein tozu şart diyorlar.
    ne yaptıysam şu göbeği eritemedim tam olarak.

2. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    aynen devam et normal insanalr gibi beslen bi sıkıntı olmaz sadece spordan önce ve sonra proteinli bişeler ye gerisini normal devam et

3. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    normal beslenme derken neyi kastediyosun acaba ? bu sporu yapiyosan normal beslenmenin biraz daha ustune cikman gerekiyor yani beslenme duzeninin beslenme kalitesinin artmasi daha cabuk ve daha kaliteli kas kazanimi verir . salona yazilman daha iyi olucaktir belirli bi program cercevesinde calismis olursun ve kaslarin daha fonksiyonel calisir . illaki kilonun iki kati protein alman gerekmiyo kaslara yetsin yeter yoksa fazlasini tuvalete dokersin :) protein tozu ve aminoasit haplari ise cok cok gerekli degil ama beslenme acigin ve protein eksigin var ise bunu protein tozuyla kapatmaya calisabilirsin . protein tozun yoksa bosuna ugradirsin gibi bisey kesinlikle söz konusu degil . sporu birakinca beslenmene onem vermeye devam edersen kaslarinada bisey olmayacaktir . :)

iyi calismalar dilerim

4. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Sırt evde zor yaparsın hatta evde çalışanlara bak forumda sırt yoktur.Spor salonuna gitmen gerek.Protein tozu amino ws bunlar beslenmede sorun yaşıyosan açığı bunlarla kapatırsın bu kadar basit

5. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenmen olmadan vucut yapamayacagin kesin, Sinavla nereye kadar? Hap vs olmasi gereken seyler degil ama beslenme ve salon bence sart. Karin kaslari calismayla degil yeme duzeni ile alakalidir.

6. cylone

cylone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam normal beslenme derken şunu kastediyordum; ben 90 kiloyum ve normal insanlardan fazla yemek yerim.kahvaltımı dolu dolu yaparım sucuk salam kaşar yumurta reçel ne varsa yerim bol bol...bir daha akşam yemek yerim..akşam da bol yerim...

merak ettiğim husus, kaslar için bu yemek yeterli değilmidir? illa kalem kağıt alıp -bugün şunu yedim bunu yedim şu kadar gram eksiğim var dur gidip 3-4 yumurta daha yiyeyim mi dicem...demek istiyorum ki kaslar için ihtiyacım olan protein illa hayvansal ürünlerden mi olması gerekiyor ? yani sonuçta kuruyemişte bile protein var...normal yemeklerden aldığım proteinin kaslar için faydası yok mudur ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:41 ----------

birde böyle bir sorun var hocam, şimdi ben hem kas yapmak istiyorum bunun içinde fazla besin almam gerekiyor, öte yandan göbeği eritmek istiyorum...nasıl yapacam bir çare bulamadım.internette yazılar okuyorum ancak bir okuduğum yazının tem tersini başka bir yazıda okuyorum.ne yapacam şaşırdım valla.

bir zamanlar göbeği eritecem diye mekiğe baya bir sarmıştım.250 tane aralıksız çekebiliyor durumdayım.ancak sonradan öğrendim ki mekiğin göbeği eritmek için pek bir faydası yokmuş :)

göbeği eritirken bir yandan da göğüs ve kol kaslarını sabit tutmanın bir yolu yokmudur ?

7. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    sadece hayvansal proteinle degil bitkisel proteinle birlikte daha iyi sonuclar gelir . tabiki oylbi hesap yapman gerekmiyo ve yemeklede kas olusur illaa supplemente gerek yok (zaten beslenme olmazsa takviyelerde bi ise yaramiyor) . gobegi eritip kaslari korumak icin gun icinde alman gereken yagin fazlasindan uzak durman , şekeri minimum duzeye indirmen ( kisacasi kendine forumdaki yag yakimi bolumundende fikir edinip guzel bir diyet programi cikarmayla cok iyi sonuclar alabilirsin . bu programlarla hem vucudunun ihtiyac duydugu proteini karsilar hemde fazlasi alindiginda yaga donusucek yiyeceklerden uzak durmus olursun .( ayrica duzenli calisma ve duzenli dinlenip sabirla ugrasirsaniz herseyi yapabilicegini dusunuyorum :)

iyi calismalar ve iyi sonuclar dilerim

8. brhmcr

brhmcr Guest

Sayfayı Paylaş