protein tozu ve leke

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zaza tarafından 25 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. zaza

zaza Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    optimum whey protein tozu kullaniyorum antreman oncesi ve sonrasi 1.5 ar olcek vucudumun hemen hemen her yerinde yuz haric mercimek buyuklugunde kahverengi lekeler olusmaya basladi ?
    siz proteinde mi sorun var
    vucudun emebileceginden fazla mi iciyorum :S

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bence tozdan kaynaklanmıyor tozdansada buyuk ıhtımal tadlandırıcı alarjı yapıyordur

en kısa zamanda bır doktora gorun ama sakın proteın tozundan sonra oldu deme yoksa ondandır brak gecer deyıp eve yollar senı brak kendı tanı koysun test yapsın :)

zaza bunu beğendi.
  3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle stevenlms ye katılıyorum. Protein tozundan kaynaklanması pek olası değil, çünkü aynı ürünü yaklaşk 35kg kadar ben kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum ve bir sorunla daha karşılaşmadım.

zaza bunu beğendi.
  4. zaza

zaza Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    tesekkurler yorumlar icin . bende cok uzun sure kullandim optimum urunlerini hic boyle biseyle karsilasmamistim . 2 yildir ara verdigim spora tekrar basladim . onun icin aklima ilk gelen acaba vucuda fazla mi geliyor da boyle tepki veriyor yoksa urunle mi alakali . sahte falan olsa mesela

5. zaza

zaza Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kimsenin basina gelmedi mi bu ya :))

6. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Doktora görünmende fayda var alerjik bir durum olabilir. Protein tozunun böyle bi yan etkisi yok.

7. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Halk arasinda ?lentigo`larin (kahverengi leke) karaciger hastaliginin belirtisi oldugu yonunde yaygin bir yanlis inanis var. Bu inanisin dogru olmadigini dile getiren Alman Hastanesi Dermatoloji Uzmani Dr. Ayse Ozboya, 20`li yaslarda gorulmeye baslanan kahverengi lekelerin (lentigo) karaciger hastaligi ile hicbir alakasi olmadigini belirtti. Vucutta olusan lekelerin ic organlardan kaynaklanmadigini dile getiren Ozboya, halkin uzmanlarin goruslerinden cok soylentilere kulak astigina dikkat cekti. ?Deride gorulen her lekenin hekimlere gosterilerek mutlaka degerlendirilmesi lazim.? seklinde uyarida bulunan Ozboya, evden cikmadan gunesin zararli isinlarina karsi krem kullaniminin aliskanlik haline getirilmesini tavsiye etti.
    Lentigolarin ortaya cikisi dermatologa basvurma nedenleri arasinda en basta gelirken; gun gectikce de onem kazaniyor. Uzmanlarin aciklamalarina gore, kahverengi lekeler ozellikle kadinlarin oldugu gibi erkelerin de korkulu ruyasi. Yapilan arastirmalar, 40 yasin uzerindeki her 3 bayandan 1`inin kahverengi lekelerden sikayetci oldugunu ortaya koyuyor. Kahverengi lekeler 50 yasin uzerindeki kadinlari yuzde 90 oraninda etkiliyor. Dermatologlara gore kahverengi lekelerin yuzde 63`u gunese maruz kalmaktan, yuzde 13`u ise yaslanma nedeniyle ortaya cikiyor.

Uzmanlara gore daha genc insanlarda kahverengi lekeler, hamilelige bagli hormon degisimleri veya kullanilan bazi ilaclar nedeniyle meydana geliyor. Bunlara ek olarak bazi ilaclar veya bitki ve sebze yaglarinin da gunese maruz kalindigi durumlarda leke olusumuna sebep olabilecegi soyleniyor. Leke olusumunu ultraviyole (UV) isinlara baglayan Fransiz Prof. Dr. Jean Revuz: ?Cogu kahverengi leke gunes nedeniyle ortaya cikar.? seklinde konusuyor.

Bazi kisilerde lekeler daha fazla. Ozboya bunu, yanlis guneslenme, acik tenlilik ve genetik yapiya bagliyor. Dermatolog Ozboya, acik tenlilige ornek olarak albinolari gosteriyor. UV isinlarin yaslanmaya sebebiyet verdigini dile getiren Ozboya, ?Sabah sokaga cikmadan mutlaka koruyucu krem kullanmayi ?det haline getirin.? seklinde tavsiyede bulunuyor. Dermatologlar, yaslilik lekesi olarak da bilinen kahverengi lekelerin insanlari yaslilik psikolojisine soktugunu ileri suruyor.

Uzmanlar, secilen tedavi yonteminden bagimsiz olarak, kahverengi lekelerin olusmasinin devam eden bir surec oldugunu, bu istenmeyen durum icin gunluk bakim ile tam bir etkinlik saglanabilecegini soyluyor. Ozboya, dermatologlarin kahverengi lekelere karsi, lokal kimyasal tedavi, depigmentasyona yol acan peeling ve lazer tedavisi, krioterapi veya mikro-dermabrazyon gibi yontemlerin kullanildigini aktariyor. ?Bu yontemler oldukca etkililer; ancak araliklarla uygulanmalilar. Aksi halde yan etkilere yol acar.? diyen Ozboya, belli basli yan etkilerin birkacini soyle siraliyor: ?Ciltte tahris, alerjik reaksiyonlar, hipo-pigmentasyon (beyaz lekeler) veya hiper-pigmentasyon (koyu lekeler).? Ayrica Ozboya, bu tur kozmetik urunleri on kolun ic kisminda 3-5 gunluk denemeden sonra, herhangi bir alerji vakasina rastlanmamasi halinde kullanilmasini oneriyor.

Özellikle bu kısmı senin için geçerli;Uzmanlara gore daha genc insanlarda kahverengi lekeler, hamilelige bagli hormon degisimleri veya kullanilan bazi ilaclar nedeniyle meydana geliyor. Bunlara ek olarak bazi ilaclar veya bitki ve sebze yaglarinin da gunese maruz kalindigi durumlarda leke olusumuna sebep olabilecegi soyleniyor.

Alıntıdır(antalyamiz.com)

zaza bunu beğendi.
  8. zaza

zaza Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    merak edenler icin protein tozunu azalttim lekeler ortadan kalkti

fitnessboy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş